שתף קטע נבחר

שרה נתניהו זעמה על הקברניט, והתכוונה להיכנס לתא הטייס

מבוכה בדרך לאוקראינה: אשת ראש הממשלה נבלמה כשהתכוונה להיכנס לתא הטייס. התקרית אירעה לאחר שסברה בטעות שקברניט אל על לא בירך אותה. לאחר מכן איחל לה הצלחה. לשכת רה"מ: "פרסום מעוות ומגמתי". אל על: "הטיסה התנהלה כסדרה"

 

 

  (צילום: עמוס בן גרשום, לע
ראש הממשלה ורעייתו לפני ההמראה לאוקראינה(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

תקרית מביכה בטיסת ראש הממשלה בנימין נתניהו לאוקראינה: במהלך הטיסה זעמה רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו על קברניט אל על משום שסברה בטעות שלא בירך אותה במערכת הכריזה עם כניסתם למטוס. נתניהו קמה ממושבה וניסתה להיכנס בחמת זעם לתא הטייס אך נבלמה על-ידי הפמליה. בעקבות התקרית בירך שוב הקברניט את ראש הממשלה ואת רעייתו - 45 דקות לפני הנחיתה.

 

הקברניט בירך את אשת ראש הממשלה כבר בתחילת הטיסה, אך ייתכן שהיא לא שמעה זאת בבירור ולכן התחוללה המהומה. בפעם השנייה, לפני הנחיתה, איחל הצלחה בביקור לראש הממשלה והצלחה "לרעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו". לשכת ראש הממשלה הכחישה שהמאבטחים הם אלה שבלמו את כניסתה של נתניהו לתא הטייס. מאל על נמסר בתגובה: "טיסת ראש הממשלה התנהלה כסדרה. שמחנו לארח את ראש הממשלה והגברת נתניהו בטיסתו לאוקראינה".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "פרסום מעוות ומגמתי. הייתה אי-הבנה שהובהרה מיד והטיסה התנהלה כסדרה. גם הסיפור על מאבטחים הוא שקר מוחלט. עוד ניסיון להסיט את תשומת הלב מביקור בינלאומי חשוב של ראש הממשלה".

 

 
בירידה מהמטוס נרשמה מבוכה נוספת. נתניהו התקבל על-ידי שלוש צעירות אוקראיניות בבגדים מסורתיים שהגישו לו חלה בטקס מסורתי. נתניהו טעם מהחלה, נתן לשרה חתיכה - והיא זרקה אותה לרצפה.

 

נתניהו ייפגש בבוקר (יום ב') בארמון מרינסקי בקייב עם הנשיא החדש, וולודימיר זלנסקי היהודי, שמולו יחתום על כמה הסכמים לשיתוף פעולה. לאחר מכן הוא יניח זר באנדרטת הזיכרון בבאבי יאר. נתניהו מקווה שהביקור, שיסוקר בהרחבה על ידי התקשורת דוברת הרוסית בישראל (ונציגיה יצטרפו למטוס ראש הממשלה), יסייע "לשאוב" מצביעים מישראל ביתנו של אביגדור ליברמן.

 

 

נתניהו אמור כנראה לחתום עם זלנסקי על הסכם פנסיה בין המדינות, שיאפשר לכמה אלפים מבין יוצאי אוקראינה שחיים בישראל לקבל פנסיה ממדינת מולדתם (בדומה להסכם שנחתם עם ולדימיר פוטין לגבי רוסיה). אוקראינה מוכנה עקרונית לשלם פנסיות למי שעזבו אחרי הכרזת העצמאות ב-1991, אולם הנושא מתעכב זמן רב בשל בירוקרטיה.

 

לפני צאתו לאוקראינה התייחס נתניהו להאשמות של גבי אשכנזי בריאיון לאולפן ynet על כך שהוא רוצה שקט בעזה מטעמי בחירות. הוא אמר כי "שמעתי אמירות שאני נמנע מלצאת למבצע רחב בגלל שיקולי בחירות. זה לא נכון. כל מי שמכיר אותי יודע שהשיקולים שלי הם ענייניים, הם אמיתיים, שאני פועל בשיתוף פעולה מלא עם כוחות הביטחון בתקיפות ובשיקול דעת. אם הדבר יידרש נצא למערכה רחבה, בלי קשר לבחירות. עם בחירות או בלי בחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
בנימין ושרה נתניהו לפני ההמראה לקייב
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים