שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "משכורת הבעל עוברת אליי": שר החינוך על השכר והאישה

  השר רפי פרץ הבטיח כי "נפתור את המשבר ושנת הלימודים תיפתח כסדרה", והוסיף אמירה מעוררת מחלוקת: "על הרב קוק מסופר שהיה מקבל את המשכורת בלשכה, וכשהיה מגיע הביתה היא הייתה נגמרת. אז אשתו אמרה - המשכורת עוברת אליי. נשים רבות אומרות את זה, גם אצלי בבית"

   

  המשכורת והאישה: דברי שר החינוך רפי פרץ    (צילום: בראל אפרים)

  המשכורת והאישה: דברי שר החינוך רפי פרץ    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שר החינוך רפי פרץ אמר כי הוא "מקדיש כל מאמץ" כדי למנוע שביתה בפתיחת שנת הלימודים - ובזמן שהוא מתייחס לערך "ואהבת לרעך כמוך" אמר דברים שעשויים להיחשב כשוביניסטיים. "על הרב קוק, שהיה הרב הראשי לישראל, מסופר שכשהיה הולך הוא היה מקבל את המשכורת שלו בלשכה וכשהיה מגיע הביתה הייתה נגמרת המשכורת. אז אשתו אמרה, כמו שגם בטח הרבה נשים אומרות את זה - המשכורת עוברת אליי. נכון. זה בסדר גמור. גם אצלי בבית, זה בסדר".

  כנס היערכות לשנת הלימודים הקרובה (תש
  "גם אצלי בבית זה כך". רפי פרץ (צילום: תומר שונם)

  השר פרץ ממפלגת "ימינה" אמר את הדברים בכנס היערכות למנהלי אגפים ברשויות המקומיות לקראת שנת הלימודים תש"פ, שנערך ביד בנימין. את החלק הארי של דבריו הוא הקדיש לסוגיית המשברים בחינוך המיוחד ואיומי השביתה. "כל עיסוקינו בימים אלו הוא במאמצים לפתור את המשברים שעל הפרק", אמר.

   

  הוא סיפר כי נפגש אתמול בצהריים עם שר האוצר משה כחלון ובשעות הערב עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ: "אנחנו עמלים ומקדישים כל מאמץ כדי להביא לפתרון בימים הקרובים. משימתנו לפתוח בצורה חלקה את שנת הלימודים ואני אומר לכם - נפתור את המשבר ושנת הלימודים תיפתח כסדרה".

   

  שר החינוך אמר כי "על רקע האירועים בקיץ האחרון, יש לנו חובה לעצור ולעשות חשבון נפש גדול. האירועים האחרונים הציבו לנו כחברה תמרור אזהרה. כצעד ראשון הנחתי לפתוח את השנה בשיח על האירועים שהתרחשו. השירות הפסיכולוגי-ייעוצי במשרד החינוך (שפ"י) ייתן את הכלים כיצד לקיים את השיח הזה לפי שכבות הגיל".

   

  לדבריו, מאז הקמת מטה 105 למניעת אלימות ופשיעה נגד ילדים ברשת, מטה שנפתח בנובמבר 2018, הגיעו 8,000 אירועים כאשר 70% מהם קשורים למערכת החינוך. "בנוסף המדריכים של שפ"י במשרד טיפלו השנה בכ-6,000 אירועים מורכבים של פגיעה מינית, כשהרוב בבתי הספר היסודיים. אנחנו חייבים להגביר את המודעות למניעת פגיעה בילדים ובבני הנוער שלנו ובד בבד להשקיע באיתור וזיהוי ילדים בסיכון בעולם הפיזי ובעולם הווירטואלי וכמובן במתן מענה".

   

  כאמור, שר החינוך התייחס בדבריו גם לערך "ואהבת לרעך כמוך". לדבריו, "שטח מעיר את הרעיון ורעיון מעיר את השטח. למשל, יש רעיון מאוד יפה בעם ישראל שקוראים לו 'ואהבת לרעך כמוך'. על הרב קוק, שהיה הרב הראשי לישראל, מסופר שכשהיה הולך הוא היה מקבל את המשכורת שלו בלשכה וכשהיה מגיע הביתה הייתה נגמרת המשכורת. אז אשתו אמרה, כמו שגם בטח הרבה נשים אומרות את זה – המשכורת עוברת אליי. נכון. זה בסדר גמור. גם אצלי בבית, זה בסדר. אני רוצה לומר לכם שכשזה יורד לשטח, תדעו, מותר לתת חמישית. ואהבת לרעך כמוך? מותר לתת חמישית מהמשכורת שלך".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים