שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיק 4000: שימוע נערך לבני הזוג אלוביץ'
  איש העסקים שאול אלוביץ', לשעבר בעלי קבוצת בזק ואתר וואלה, ואשתו איריס, חשודים כי היו מעורבים בעסקת שוחד שנרקמה עם ראש הממשלה. בהמשך ייערכו דיונים בפרקליטות ויוחלט סופית אם להעמידם לדין ובאילו עבירות

  שאול ואיריס אלוביץ' (צילום: דנה קופל)
  שאול ואיריס אלוביץ'(צילום: דנה קופל)

  הבוקר (יום ג') נערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה השימוע של איש העסקים שאול אלוביץ', לשעבר בעלי קבוצת בזק ואתר וואלה, ואשתו איריס, החשודים בפרשת תיק 4000.   

   

  עורכי דינם ג'ק חן ומיכל רוזן-עוזר המייצגים אותם בשימוע מול פרקליטת מיסוי וכלכלה , עו"ד ליאת בן ארי, שהיא גם התובעת המיועדת בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

  בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  בנימין נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי)

  אחרי השימוע, ייערכו דיונים בפרקליטות ובהמשך יוחלט סופית האם להעמידם לדין ובאלו עבירות. השימוע של ראש הממשלה בכל הפרשות שלו ייערך בתחילת אוקטובר.

   

  לפי כתב החשדות, תיק 4000 עסק בעסקת שוחד, שנרקמה לפי החשד בין ראש הממשלה לאיש העסקים. על פי החשד, אלוביץ' הטה באופן חריג את הסיקור לטובת נתניהו באתר וואלה שבשליטתו, ונתניהו לכאורה היטיב עמו ועם עסקיו תוך ניצול כוחו השלטוני בתמורה. נתניהו חשוד בפרשה בסעיפי שוחד מרמה והפרת אמונים. כל החשודים מכחישים את המיוחס להם.

   

  היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, הודיע בפברואר לבני הזוג כי הוחלט לשקול להגיש כתב אישום נגדם בכפוף לשימוע בעבירת שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה. בנוסף, ביחס לשאול אלוביץ', הוחלט לשקול להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע גם בעבירת הלבנת הון ובעבירת "דיווח במטרה להטעות משקיע סביר".

   

  פרקליטיו של שאול אלוביץ' מסרו בתום השימוע: "סיימנו עתה את הישיבה שבה השמענו בפני פרקליטת המחוז וצוותה את טענותינו. השימוע להיום תם אך לא נשלם, המשכו בתחילת ספטמבר, ובסופו אנו מקווים כי תשתכנע הפרקליטות שאין מקום להעמידו לדין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים