שתף קטע נבחר

שקד על העברת המסרים לנתניהו: "רוצים לפגוע בנו כי אנחנו חזקים"

יו"ר ימינה לא הכחישה את ניסיונותיה להיכנס למפלגת הליכוד דרך שליחים לרה"מ - אך אמרה בריאיון לאולפן ynet כי ההצעה למנוע את העמדתו לדין בעזרת מינויה לשרת המשפטים לא נאמרה על דעתה

 

 

יו"ר ימינה איילת שקד סירבה להגיד אם היא חושבת שהליכוד עומד מאחורי הפרסומים על המסרים לראש הממשלה בנימין נתניהו ולפיהם אם תתמנה לשרת המשפטים דרך הליכוד - תשכנע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שלא להעמיד אותו לדין.

איילת שקד ובנימין נתיהו (צילום: AP, יאיר שגיא)
איילת שקד ובנימין נתניהו(צילום: AP, יאיר שגיא)
 

שקד לא הכחישה את העברת המסרים עצמם והדגישה בריאיון לאולפן ynet כי אם מי שניסה לתווך בינה לבין מפלגת השלטון אמר זאת, הדבר נעשה על דעתו, ולא בשמה או בידיעתה.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

היא סירבה להשיב לשאלה אם הליכוד עומד מאחורי ההדלפה, אך אמרה כי הדבר קרה בשל היותה מנהיגת המפלגה. "אני לא רוצה להיכנס לספקולציות. ידעתי שבגלל שאנחנו חזקים, ובגלל שאני מספר אחד ברשימה, ירצו לפגוע בנו ולהשמיץ אותנו"

 

- לא העברת מסר ולא דיברת עם אף אחד על האפשרות שתגני על רה"מ אם תחזרי לליכוד ותמשיכי במשרד המשפטים?

"מעולם לא אמרתי את הדברים האלה, ומי שאמר את הדברים האלה אמר את זה ללא ידיעתי, ולא בשמי".

  

שקד עמדה על כך שההדלפה על המסרים שהעבירה לאנשי הליכוד נועדה לפגוע בה ובמנדלבליט. "אני מכירה את היועמ"ש היטב. הוא אדם ישר שמקבל החלטות רק בהתאם לחוק, לראיות ולצו מצפונו", אמרה שקד והדגישה כי "נושא החסינות הוא בכלל תהליך פוליטי. אמרתי הרבה פעמים שאני מקווה עבור רה"מ שהתיקים ייסגרו, אך אם הוא יחליט לבקש חסינות, נחליט בהתאם כיצד להצביע על כך".

 

עוד הוסיפה כי "היועץ המשפטי לממשלה הוא אדם ישר שמקבל החלטות בהתאם לחוק, וכשרת משפטים מעולם לא התערבתי או דיברתי איתו על תיקי ראש הממשלה. אגב, לשר משפטים אין השפעה בכלל על תיקים בחקירות פליליות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים