שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אל תשאל אותי עם מי יצאתי לפניך. לא רלוונטי

  בגלל שאותו בחור מצא חן בעיניי, נותרתי מנומסת ועניתי בקצרה על שאלותיו, אך עד מהרה התחוור לי ששאלות אלה, גם אם הן לא נשאלו מתוך כוונה רעה, הן לא פחות מחטטניות ופולשניות, ושהן מחייבות אותי לשתף מישהו זר בהיסטוריה האישית והרגשית שלי. אז הפסקתי לשתף פעולה ופשוט השבתי לו, "אשמח לספר לך על קשריי הקודמים, במידה והקשר שלנו יתקדם"

  זוג משועמם בדייט (צילום: Shutterstock)
  למה החקירה הזאת טובה?(צילום: Shutterstock)

  שאלתם פעם את עצמכם למה כל כך חשוב לכם לדעת, כבר בתחילת הקשר, על קשריו הקודמים של הבחור/ה? כי אני חייבת להודות שמעולם לא גיליתי כל חשיבות בשאלות האלה, אף על פי שלא פעם ולא פעמיים השאלות הללו הופנו אליי כבר בשיחת הטלפון הראשונה. בפעם האחרונה שזה קרה שמתי לב שהבחור עשה זאת ממש לקראת סוף השיחה הראשונה שלנו.

   

  עוד בנושא:

  איך לשדך לחברתי בלי לצאת מתנשאת?

  "החברה עדיין מצפה שהגבר ישלם בדייט ראשון"

   

  פתאום, משומקום, הוא שלף את שאלת המאה, או יותר נכון - את סדרת השאלות המקיפה אודות ההיסטוריה הרומנטית שלי, והתחיל מטר של שאלות שלא היו מביישות חוקר בשב"כ: כמה חברים היו לך עד עתה? האם התגוררת עם מישהו? מתי היה הקשר האחרון שלך? כמה זמן יצאתם? למה נפרדתם? מי עזב את מי? אין ספק, התקפה רצינית.

   

  בגלל שאותו בחור מצא חן בעיניי, נותרתי מנומסת ועניתי בקצרה על שאלותיו, אך עד מהרה התחוור לי ששאלות אלה, גם אם הן לא נשאלו מתוך כוונה רעה, הן לא פחות מחטטניות ופולשניות, ושהן מחייבות אותי לשתף מישהו זר בהיסטוריה האישית והרגשית שלי. אז הפסקתי לשתף פעולה ופשוט השבתי לו, "אשמח לספר לך על קשריי הקודמים, במידה והקשר שלנו יתקדם".

   

  למה כל כך דחוף לכם לשאול על קשרים קודמים? איזה מידע חשוב אתם מנסים לדלות מהתשובות? כדי להבין עד כמה זה לא משנה, ניקח שני בחורים בני 35 ונתייחס תחילה להיקף ולמשך הקשרים שהיו להם בעבר. לבחור הראשון, שנכנה אותו א', היו חמישה קשרים רומנטיים בחייו, כאשר כל קשר נמשך בין שנתיים לשלוש שנים, והקשר האחרון הסתיים לפני חודשיים. לעומת זאת, לבחור השני, שנכנה אותו ב', היה רק קשר אחד בחייו, שנמשך חצי שנה והסתיים לפני חמש שנים. שאר קשריו היו קצרים בהרבה, ולא עברו את השלושה שבועות.

   

  מי מהם עדיף? אין לי תשובה. ל-א' יש יותר ניסיון בקשרים ארוכים, ועל פניו נדמה שהוא מוכן יותר לזוגיות ארוכת טווח, אך ייתכן שהסיבה להיקף קשריו ומשכם נעוצה באי רצונו של הבחור להישאר לבד או באי-יכולתו להסיק מסקנות מקשריו הקודמים, כך שהוא ממשיך להתחבר לבחורות שאינן מתאימות לו. לעומת זאת, ב' נראה חסר ניסיון רומנטי, אך ייתכן שהוא מאוד רוצה להכיר ולהתמסד אבל הוא אינו מוכן לתת צ'אנס לבחורות שהוא מזהה כלא מתאימות, גם במחיר שהוא נותר ללא זוגיות במשך שנים רבות.

  אדם יכול לעבור הרבה קשרים ועדיין לא להסיק מסקנות (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  אדם יכול לעבור הרבה קשרים ועדיין לא להסיק מסקנות(צילום: Shutterstock)
   

  ומה בנוגע לשאלה על סיבת הפרידה? הסיבה יכולה להיות מאוד סובייקטיבית ולהשתנות מאדם לאדם. אני יכולה לראות בבחור מסוים אגואיסט ואילו בחורה אחרת יכולה לראות אותו כאדם הדואג לזולת. הכל תלוי בציפיות שלנו מאותו בחור, ובאופן שבו אנו משווים את הבחור אלינו או לאנשים אחרים שאנחנו מכירים. זה תלוי גם בתקופה שבה אנו מכירים את אותו בחור, כי מה לעשות, אנשים יכולים להשתנות במהלך חייהם. הם יכולים להסיק מסקנות, להתבגר ולהפוך למודעים יותר. לכן, ממידע על קשרים קודמים לא באמת ניתן להסיק על רצינות הבחור או הבחורה, על יכולותיהם לפתח קשרים רומנטיים, או על יכולותיהם להתמיד בקשר ארוך טווח, ובוודאי שלא ניתן להסיק מסקנות על התאמתם או אי-התאמתם אלינו.

   

  אני מכירה לא מעט בחורים שיצאו בפעם ראשונה עם בחורה רק אחרי שעברו את ה-30, והם חיים איתה עד עצם היום הזה באהבה, יציבות ואושר. לעומת זאת, אני מכירה בחורים שהחלו את קשריהם הרומנטיים כבר בשנות העשרה ומאז צברו לא מעט קשרים ממושכים, ועד היום, כשהם בני 50 פלוס, הם עדיין לא מצאו את הבחורה שאיתה הם מעוניינים להתמסד. כל מקרה לגופו.

   

  אל תשקיעו משאבים על מנת לחקור את ההיסטוריה הרומנטית של האדם היושב מולכם. אני מבטיחה לכם שלאט-לאט, יתגלו הפרטים מעצמם, גם אם לא תבצעו חקירה צולבת. בוודאי שאל תסיקו מסקנות מוטעות שמבוססות על קשריהם הקודמים. הכירו את האדם היושב מולכם דרך סיפוריו, מעשיו, התנהגותו, והכי חשוב - באמצעות היחס שלו אליכם.

   

  בהצלחה!

   

  אורלי אופלטקה היא מנחה סדנאות לרווקים ורווקות, וגם להוריהם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  רק הכרנו, כבר תחקיר?
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים