שתף קטע נבחר

בעקבות תחקיר ynet ו"ידיעות אחרונות": חקירת משטרה על התעללות בגן בת"א

אחרי פרסום התיעוד מתוך הגנים הפרטיים באזור המרכז, הורים פנו למשטרה בתל אביב והתלוננו על צוות הגן שבו נשכחה פעוטה בחצר. במשטרה ציינו כי עלה חשד להתעללות והתעמרות בילדים

המשטרה הודיעה בצהריים (שלישי) על פתיחה בחקירה נגד גננת בגן פרטי בתל אביב בעקבות שתי תלונות שהוגשו והעלו חשד להתעללות והתעמרות בכמה ילדים.

 

החקירה החלה בעקבות התחקיר שפורסם לאחר שתחקירנית ynet ו"ידיעות אחרונות" התקבלה לעבוד במקום כסייעת ותיעדה את המתרחש. בעקבות הפרסום פנו שני הורים למשטרה, שאספה גם צילומים ממצלמות אבטחה. בעקבות זאת נפתחה חקירה.

גן הילדים בתל אביב ()
גן הילדים בת"א

מנהלת הגן, הפועל במסגרת רשת, נחקרה באזהרה ושוחררה לאחר מכן. הגננת שתועדה בתחקיר טרם נחקרה משום שהיא לא נמצאת בארץ.

 

הורים בגן אמרו כי לאחר שדרשו ממנהלת הגן לראות את צילומי האבטחה, הוצגו בפניהם לבסוף רק קטעים ערוכים ומבושלים, דבר שזירז אותם להגיש תלונה. ההורים אמרו כי בתחילה סירבו להאמין לחשדות, אך בעקבות מה שראו בסרטונים הייתה תמימות דמים כי יש לערב את המשטרה.

 

במסגרת הממצאים שעלו בתחקיר, אחת הפעוטות נשכחה מעבר לגדר לבדה - ורק לאחר שהתחקירנית, שהועסקה כאמור כסייעת, הסבה את תשומת ליבן של הסייעות האחרות - הן מיהרו להחזיר אותה.

 

בשיחת טלפון שנערכה עם מנהלת הגן, שכמעט ואינה נוכחת בו, עלה מקרה נוסף שבו אחד הפעוטות הצליח לצאת מהגן והסתובב ברחוב סואן לבדו. המנהלת התנערה מהמקרה ואמרה כי אירע בגן אחר לפני חמש שנים. הסיבה להסתובבות הילד, כפי שנמסרה על-ידי הגננת, הייתה "הורה שלא סגר אחריו את השער". גם בגן זה, כמו ביתר הגנים שתועדו, לא נדרשו הכשרה או חפיפה בכניסה לתפקיד הסייעת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים