שתף קטע נבחר

עמיר פרץ: "כחול לבן בדיוק ביבי, לפיד מפרפר את כולם"

יו"ר העבודה גשר תקף את רשימת כחול לבן: "המקום היחיד שצריך להפגין אמינות או אחידות". בריאיון לאולפן ynet הוא הבהיר שלא יישב בממשלה עם נתניהו, אך הוסיף: "אם לא היה לו כתב חשדות היינו מנהלים משא ומתן"

 

 

יו"ר רשימת העבודה-גשר, עמיר פרץ, תקף את רשימת כחול לבן: "הם בדיוק ביבי. אני מנחש שמי שייקבע שם את הטון זה לפיד, הוא קובע את הטון בהכל, הוא מפרפר את כולם". צפו בריאיון לאולפן ynet.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד – מתחם הבחירות של ynet

 

עמיר פרץ (צילום: רז גרוס)
פרץ באולפן ynet. "כחול לבן הם בדיוק ביבי"(צילום: רז גרוס)

פרץ התייחס לטענות של כחול לבן, שלפיהן הוא יצטרף אחרי הבחירות לממשלה בראשות בנימין נתניהו: "כחול לבן זה המקום היחיד שצריך להפגין אמינות או אחידות. הודענו פעם אחר פעם שלא ננהל משא ומתן עם נתניהו. נקודה. יש לו את כתבי החשדות והאישום מעל ראשו. יש לנו קווים אדומים, אנחנו לא פתוחים בכלל למשא ומתן. אנו איננו פוסלים את הליכוד. אם הליכוד יעשה מעשה זה בסדר".

 

הוא הוסיף: "אם לא היה לו כתב חשדות היינו מנהלים משא ומתן. אני מטיל ספק אם הייתי מגיע איתו להסכמות, כי יש תהום פעורה בינינו בתפיסה החברתית-כלכלית, אבל אנחנו נכתיב כי אנחנו נהיה הגורם הכי משמעותי על המפה הפוליטית אחרי הבחירות".

עמיר פרץ (צילום: רז גרוס)
פרץ. "אם לנתניהו לא היה כתב חשדות היינו מנהלים משא ומתן"(צילום: רז גרוס)

לשאלה כיצד יוכל לקדם את התוכניות הכלכליות של הרשימה באופוזיציה ובמצב של מיתון ענה פרץ: "אנחנו מציעים תוכנית די צנועה של 30 מיליארד שקלים כדי להחזיר לאנשים שלקחו מהם. אנחנו נצליח בכל מקום שנהיה, כי האווירה בישראל תהיה שלא מסכימים לתת לנתניהו לחזור על המצב שהוא דרדר אנשים לעוני, שהוא הביא אותם לפחד".

 

פרץ תקף את רשימת כחול לבן: "הם בדיוק ביבי. לפיד הוא קפיטליסט יותר חזירי מנתניהו. אני יודע את זה ממנו, הוא אמר לי 'אני קפיטליסט, אל תתבלבל'. אני מנחש שמי שייקבע שם את הטון יהיה לפיד, הוא קובע את הטון בהכל, הוא מפרפר את כולם".

יאיר לפיד בביקור בגיוס לוחמות חי
לפיד. "מנחש שהוא ייקבע את הטון בכחול לבן. הוא מפרפר את כולם"(צילום: מוטי קמחי)

"אני פונה לאנשי כחול לבן שלצערי עזבו את העבודה כי הם לא ידעו מה התוכן", הוסיף. "היום הם מבינים שכחול לבן זה בלוף. אנשי העבודה יחזרו אלינו".

 

הוא תקף גם את ההשוואה בין רשימתו לרשימת המחנה הדמוקרטי: "אין שום קשר בינינו לבין הדמוקרטיים. עם כל הכבוד, העניינים שלהם עם ביבי לא קשורים לעניינים החברתיים. אני רואה בני אדם, אני רואה מהפכה חברתית, את הרעידה, את המהפך החברתי שבדרך".

 

פרץ אמר כי הוא לא מתייחס לסקרים, שלא צופים לו הצלחה רבה: "אני לא רואה סקרים, אני רואה אנשים, אני רואה בני אדם. אני רואה את ההתרגשות הגדולה שהחיבור בין אורלי לוי-אבקסיס לביני מייצר בפריפריות, במעוזים מאוד חשובים. בניגוד לאחרים, אני רואה במצביעי הליכוד את ההזדמנות, את הסיכוי ולא ככאלו שצריך להטיף להם 'אתם ככה ואתם ככה'".

 

- אומרים שהדרישות שלכם יביאו אותנו לוונצואלה

"שמעתי על זה. על בנט שאמר שדומים לחיזבאללה ולחמאס. בשבילו, לטפל בשומר שיקבל 40 שקל לשעה זה באמת איום כמו חמאס. בשבילו זוג צעיר שצריך לקבל בית במדינה הזאת זה איום כמו איראן. אנחנו לא ונצואלה, אנחנו כמו נורבגיה ודנמרק – מקומות שמנהיגים תפיסה כלכלית ומגיעים לחברה מתוקנת כי בני אדם לפני הכל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים