שתף קטע נבחר

ישראל וארה"ב ישתפו פעולה בסיוע למדינות המפרץ

שר החוץ כץ וראש סוכנות הסיוע USAID הסכימו כי שיתוף הפעולה לסיוע למדינות שלישיות יכלול גם את מדינות המפרץ הפרסי

ישראל וארצות הברית הגיעו להסכמה על כך ששיתוף הפעולה בין שתי המדינות לסיוע למדינות שלישיות יכלול גם את מדינות המפרץ הפרסי. כך נודע היום (ד') ל-ynet.

 

הדברים סוכמו בין שר החוץ ישראל כץ וראש סוכנות הסיוע האמריקאית USAID, מארק גרין. במשרד החוץ אמרו כי "מדובר בעוד צעד בחיזוק הקשר החזק והבלתי מעורער בין המדינות. ההסכם הזה יביא לחיזוק והרחבת שיתוף הפעולה לתחומים נוספים ופעילות משותפת לסיוע למדיניות שלישיות".

 

"עוד צעד בחיזוק הקשר החזק והבלתי מעורער בין המדינות" (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
"עוד צעד בחיזוק הקשר החזק והבלתי מעורער בין המדינות"(צילום: shutterstock)

עמיקם נורקין בועידת ישראל לתעופה (צילום: מוטי קמחי)
שר החוץ ישראל כץ. "פעילותה של מש"ב תורחב באופן משמעותי"(צילום: מוטי קמחי)

ההסכם שנחתם מציע פלטפורמה רחבה לשיתופי פעולה במדינות מתפתחות - בעיקר באפריקה, אמריקה הלטינית והקאריביים, בתחומים שבהם לישראל יתרון יחסי, כגון ביטחון, מזון וחקלאות, מים והשקיה, חינוך ומדע, סייבר וסיוע הומניטרי. הצדדים מיחסים חשיבות רבה להצגת והטמעת החדשנות הישראלית במיזמי פיתוח ולדגש על מעורבות הסקטור הפרטי בתהליכי הפיתוח.

 

שיתוף הפעולה בין מש"ב (הסוכנות לשיתוף פעולה בינלאומי במשרד החוץ) ל-USAID החל ב-1985 עם החתימה על הסכם לתכנית מחקרים משותפים עם חוקרים ממדינות מתפתחות. מאז ועד היום שתי הסוכנויות שיתפו פעולה במגוון רחב של פרויקטים.

 

השר כץ אמר: "חתימת ההסכם מהווה נדבך נוסף במסגרת הרפורמה שמשרד החוץ בראשותי מתכוון ליישם בחודשים הקרובים, לפיו פעילותה של מש"ב תורחב באופן משמעותי ותהווה זרוע ביצוע של מדינת ישראל בקידום פרויקטים כלכליים, חקלאיים, טכנולוגיים ברחבי העולם. ההסכם עליו אנו חותמים היום הוא דוגמה לקשרים העמוקים בין ארצות הברית לישראל, והוא יגדיל את האפשרויות שלנו להמשיך לעבוד יחד בתחומים כמו מים, חקלאות בריאות והייטק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים