שתף קטע נבחר

אחרי כ-20 שנים: פדופיל מורשע מואשם באונס ילדות בנות שבע ושלוש

יוסף קארו נמלט מארה"ב כשנחשד במעשים פדופיליים - ועלה לכרמיאל. הוא מואשם בשורת עבירות מין קשות שביצע בילדות צעירות. הוא איים על אחת מהן שיהרוג את הוריה אם תתנגד, ולאחר המעשים דאג לתת לה עוגיה

 

יוסף חיים קארו ()
נתן עוגיה בסוף כל ביקור. יוסף קארו

יוסף חיים קארו, בן 48 מכרמיאל, ביצע שורת עבירות מין קשות בשתי ילדות בנות שלוש ושבע. כך עולה מכתב אישום שהוגש היום (ד'), כמעט 20 שנים לאחר המקרים בעקבות תלונה שהוגשה נגדו לפני כשנתיים.

 

קארו, אזרח אמריקני שנולד בשם ג'ימי ג'וליוס קארו, הודה בחקירה כי הוא נמשך באופן פדופילי לבנים ולבנות בני 12-3, וכי הפסיק על דעת עצמו טיפול תרופתי שנטל על-מנת לדכא זאת. בנוסף, הוא הודה שנמלט מהרשויות ממדינת אורגון שבארה"ב, לאחר שנחשד בביצוע עבירות אינוס בילדות. 

יוסף קארו גימי גוליוס ()

המעשים שבהם הואשם קארו נעשו בישראל, לאחר שעבר אליה מארה"ב. ב-2017 פורסם כי שמו כלול ברשימת 45 הישראלים המבוקשים של האינטרפול. שמו גם הוכנס בעבר למאגר של פדופילים שהוקם על-ידי ארגון יהודי בארצות הברית.

 

לפי כתב האישום, במשך כמעט שנתיים, בין דצמבר 1999 לאוקטובר 2001, ביקרו שתי הילדות ביחד ולחוד בדירתו בתדירות של פעם בשבוע לפחות, וקארו אנס אותן עשרות פעמים וביצע בהן מעשי סדום ומעשים מגונים.

 

בכתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד הילה צור מפרקליטות מחוז מרכז, נכתב כי קארו הסכים לחדול ממעשיו רק לאחר שבת השבע צעקה וביקשה ממנו לעצור. לפי הפרקליטות, הוא איים על הילדה פעמים רבות בכך שירדוף את משפחתה, יחטוף את אחיה ויהרוג אותה ואת הוריה - רק כדי שלא תתנגד למעשיו ושלא תספר זאת לאף אחד. בסופו של כל ביקור נהג קארו לתת לה עוגיה.

יוסף קארו ()
 

במקרה אחר שבו הואשם, מיוחס לקארו מעשה אינוס בילדה שהייתה אז בת שלוש או ארבע, ומעשה מגונה שביצע בה בזמן שישנה - והפסיק רק בגלל שהתעוררה.

 

לקארו לא הייתה כתובת קבועה במהלך השנים, ובשנת 2002 הוא הורשע בעבירות דומות וריצה בגינן חמש שנות מאסר, ולפני ארבע שנים הורשע בתקיפה הגורמת חבלה של ממש לאחר שתקף רופא ומטופל במרכז שבו שהה לצורך חוות דעת פסיכיאטרית. קארו מואשם במעשי אינוס מרובים, מעשי סדום, מעשים מגונים תוך שימוש בכוח, גרימת סבל גופני, הפעלת אמצעי לחץ או איום, ובאיומים. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

 

מאיר סילווד, מנכ"ל ארגון JCW העולמי, שליווה את נפגעות העבירה, מסר: "אנו שמחים לבשר כי כל אב ואם בישראל יכולים לישון בצורה רגועה יותר, שכן הוגש כתב אישום נגד בן אדם אשר פגע בצורה אלימה וסדיסטית בילדות רכות בשנים, בן אדם שחמק מרשויות החוק שניסו ללכוד אותו".

 

סילווד הוסיף כי "לשמחתנו הוא אותר תודות לפעולות מרחיקות לכת ומאמצים כבירים שביצע הארגון בשיתוף פעולה עם המשטרה ואנו מברכים על כך בידיעה שכיום המרחב מוגן ובטוח יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים