שתף קטע נבחר

סמוטריץ' התבטא נגד שירות ביחידות מעורבות - וזכה לגינויים נרחבים

שר התחבורה אמר בריאיון כי "שירות ביחידות מעורבות פוגע במבצעיות של צה"ל, בכשירות שלו וביכולת לעמוד במשימות". נתניהו הגיב: "שירות נשים בצה"ל תורם לביטחון ישראל". גנץ: "סמוטריץ' מציע חסינות תמורת הדרת נשים"

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' התבטא היום (ג') נגד היחידות בצה"ל שבהן משרתים לוחמים ולוחמות יחד וזכה לגינויים מכל רחבי הקשת הפוליטית. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בסרטון ואמר: "גאה בלוחמות שלנו". יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב גם ואמר כי "סמוטריץ' מציע חסינות תמורת הדרת נשים".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בצלאל סומטריץ' באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
סמוטריץ'. "שירות ביחידות מעורבות פוגע במבצעיות צה"ל"(צילום: אבי מועלם)

בריאיון לגלי צה"ל אמר סמוטריץ': "שירות ביחידות מעורבות הוא שירות שפוגע במבצעיות של צה"ל, בכשירות שלו, ביכולת שלו לעמוד במשימותיו, ואת זה אומר כל מי שעינויו בראשו ובוחן את השאלה הזאת במשקפיים מקצועיות ולא מתוך משקפיים של ניסיון לקדם אג'נדה. הציפייה שלי מצה"ל היא שלא יתעסק בלקדם אג'נדה".

 

הוא פנה למראיינת גל גבאי: "בואי נשאיר את הוויכוחים על אג'נדות ואידיאולוגיות למרחב הפוליטי ונשאיר את הצבא מחוץ לזה. לצבא יש משימה אחת בלבד – להיערך, להתאמן, להתכונן ולספק ביטחון לאזרחי ישראל ולשמור על גבולותיה של מדינת ישראל. את זה הוא צריך לעשות אך ורק מתוך שיקולים מקצועיים של מה טוב ומה נכון, כפי שחושבים המפקדים".

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ביקור תנחומים אצל משפתחו של דביר (יהודה) שורק ז
נתניהו. "שירות הנשים בצה"ל תורם לביטחון ישראל"(צילום: אוהד צויגנברג)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התבטא נגד דבריו של חבר הקבינט שלו: "אני גאה בחיילות שלנו ובלוחמות שלנו שתורמות לביטחון ישראל. רק בשבוע שעבר הן סייעו לסכל פיגוע רצחני מכיוון רצועת עזה. שירות נשים בצה"ל לא פוגע בביטחון ישראל – הוא תורם לביטחון ישראל".

 

סמוטריץ' הגיב לנתניהו בטוויטר: "שלום אדוני ראש הממשלה. עבודת התצפיתניות היתה נהדרת ומצילת חיים. על זה אין ויכוח. מה הקשר בין זה לבין יחידות לוחמות מעורבות שעליהן דיברתי?!".

 

איילת שקד, יו"ר "ימינה", מפלגתו של סמוטריץ', התייחסה לדברים וקראה להפסיק את ההסתה, כלשונה, כלפי מפלגתה: "לכל הפוליטיקאים שעושים סיבוב על הרשימה המופלאה שלי, תנוחו. הנשים אצלנו שירתו גם שירתו. ‏עידית, רוני, שולי ואני, ואורית שנתיים בשרות לאומי. ‏הבן של הרב פרץ מפקד על גדוד מעורב, ‏מתן כהנא היה המפקד של תמר אריאל ז"ל. ‏שירות משותף קרבי זה עניין מורכב בציונות הדתית . תפסיקו להסית".

  

יו"ר רשימת כחול לבן, בני גנץ, תקף את דברי סמוטריץ': "הדיל שמציע חבר הקבינט סמוטריץ' הוא חסינות תמורת אפליה והדרה של נשים. יש לי חדשות בשביל סמוטריץ' ונתניהו – נשים יהיה בכל מקום שבו הן יכולות לתרום בצה"ל ובכלל".

בני גנץ מסיבת עיתונאים כחול לבן (צילום: עמית שאבי)
גנץ. "סמוטריץ' מציע דיל של חסינות תמורת אפליה והדרת נשים"(צילום: עמית שאבי)

חברו של גנץ לראשות הרשימה, יאיר לפיד, פנה בטוויטר לסמוטריץ' ושאל: "האם לדעת חבר הקבינט גם רס"ר הדס מלכה ז"ל פגעה בכשירות צה"ל? מה לגבי קרן טנדלר ז"ל שחיזבאללה הפיל את המסוק שבו הייתה בפעילות מבצעית? שיתנצל בפני הלוחמות המגינות על חיינו יום יום ושעה שעה או שיפוטר מיד מהקבינט".

 

גם בישראל ביתנו תקפו את סמוטריץ'. יושב ראש המפלגה אביגדור ליברמן אמר: "ההשתלחות של השר סמוטריץ' בחיילות צה"ל בלתי נסבלת ועוברת כל גבול. ראש הממשלה, במקום לפרסם סרטונים, צריך להעיף את סמוטריץ' מהקבינט לאלתר. המורשת של גיבורות ישראל לדורותיהן, כמו שרה אהרונסון, חנה סנש, הדר כהן והדס מלכא ז"ל, משמעותית וחשובה הרבה יותר בהיסטוריה של העם היהודי ומדינת ישראל מהניסיון של סמוטריץ' להפוך את ישראל למדינת הלכה".

 

יו"ר הסיעה, ח"כ עודד פורר, האשים את סמוטריץ' כי הוא זה שפוגע במבצעיות של הצבא. "אתה פוגע במבצעיות. אתה, שדחית את השירות כי 'תורתך אומנותך' ובזמן הזה הספקת להוציא תואר אקדמי ולהתמודד לכנסת, בזמן שהאזרחים הרכילים שירתו ולחמו. כדאי שלא תעביר ביקורת על הלוחמות והלוחמים. הפטור מגיוס החרדים, שעליו אתה שומר, הוא שפוגע במבצעיות".

 

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) תקפה גם היא את דברי סמוטריץ': "עוד פסיקה הלכתית מבית מדרשו של בצלאל סמוטריץ' והפעם על השירות המשותף. מעניין אם במפלגת ימינה מתוכננים ישיבות בשני חדרי ישיבות נפרדים - אחד לגברים ואחד לנשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים