שתף קטע נבחר

רופא מוולפסון חשוד באונס מתנדבת בבית החולים

תיירת השוהה בישראל טוענת שבתחילת 2019 הותקפה על-ידי הרופא בחדר בבית החולים. השופט האריך את מעצרו אך ציין: "סימני שאלה בגרסה שלה"

 

בית החולים וולפסון ()
בית החולים וולפסון

רופא בשנות ה-40 לחייו חשוד באונס תיירת שהגיעה לישראל כדי להתנדב בבית החולים וולפסון שבו הוא מועסק. על פי התלונה שהגישה, האירוע התרחש בתחילת 2019 בחדר בבית החולים, כשבחוץ נמצאים מטופלים וצוותים רפואיים. החשוד טען בחקירתו שהמעשים בוצעו בהסכמה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשישה ימים, אולם בית משפט השלום בתל אביב האריך אותו היום (ה') בארבעה ימים ואסר על פרסום שם הרופא.

 

נציג המשטרה, רס"ב ליאור סולומון, ציין בדיון בבית המשפט שנערך עימות בין המתלוננת לבין החשוד, ושהיא הסבירה מדוע לא התלוננה מיד אחרי האירוע אלא רק בימים האחרונים. "היא לבד בארץ, והחשוד היה היחיד שהיא יכלה לבטוח בו", הוסיף. "אפשר לשזור את זה מהתלונה שלה. הוא ניצל את זה".

 

בבקשת המעצר של המשטרה נמסר כי המתנדבת התלוננה על אונס ומעשים מגונים: "במהלך תקופת התנדבותה וגם אחרי שעזבה הוא המשיך לשלוח אליה הודעות מיניות ולהטריד אותה".

 

סנגורו של הרופא, עו"ד קובי סודרי, אמר: "מדובר באדם ללא עבר פלילי, רופא ובעל משפחה. אדם נורמטיבי לכל הדעות. הוא קיבל הנחיה לשתף פעולה עם המשטרה וכך עשה. יש לו גרסה סדורה לגבי מערכת היחסים איתה".

 

השופט דניאל בארי אמר לאחר שהאריך את מעצרו: "אין ספק כי מערכת היחסים בפרטי התלונה מורכבים. אמנם נוכח גרסת המתלוננת יש יסוד לחשדות נגד המשיב, אולם יש גם סימני שאלה רבים שעולים מגרסתה ומהעימות שהתקיים בין הצדדים. למרות הדברים, החשדות המקוריים הם חמורים ומחייבים את חקירת העדים הנוספים, תוך מעצרו של המשיב".

 

מבית החולים וולפסון נמסר בתגובה: "ככל שנמסר לנו היום על ידי הגורמים המוסמכים, החשדות החמורים הם נגד רופא שאינו מועסק בבית החולים מיוני. אנו סומכים על רשויות החוק והאכיפה שיפעלו במהירות לחקר האמת ומיצוי הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
בית החולים וולפסון בחולון
צילום: אבי מועלם
מומלצים