שתף קטע נבחר

על אומגה, עם פחד גבהים: שגריר ישראל התחפש לליצן רפואי

שגריר ישראל ברומניה דוד סרנגה התחפש לליצן רפואי ואף עלה על אומגה, חרף פחד הגבהים שממנו סובל, כדי לשמח ילדים חולי סרטן: "הבנתי שאין דבר כזה לא יכול"

 

 

שגרירות ישראל ברומניה קיימה אתמול פעילות הסברה מעט לא שגרתית: מאופרים כליצנים, ומלווים בשני ליצנים רפואיים מהארגון הישראלי Dean Doctors, ביקר צוות השגרירות בראשות השגריר דוד סרנגה, בקייטנת קיץ לילדים חולי סרטן. כשהמטרה היא להעלות חיוך על פניהם של הילדים, ליווה צוות השגרירות את הילדים בפעילותם.

 

קייטנת הקיץ לילדים חולי סרטן MagiCamp נוסדה לפני חמש שנים במטרה להקל על סבלם של הילדים ובני משפחותיהם. 300 ילדים בדרגות חומרה שונות של סרטן משתתפים השנה בקייטנה.

 

השגריר דוד סרנגה בפעילות למען הילדים החולים (צילום: שגרירות ישראל ברומניה )
(צילום: שגרירות ישראל ברומניה )

במהלך הפעילות, אשר כללה פעילות אתגרית, כטיפוס על קיר והחלקה באומגה, התוודה השגריר סרנגה בפני הילדים כי בגין פחד גבהים ממנו הוא סובל מעולם לא עלה על אומגה, והוסיף "היום, לאחר שראיתי אתכם, הבנתי שאין דבר כזה ׳איני יכול׳ והחלטתי לנסות בפעם הראשונה".השגריר דוד סרנגה בפעילות למען הילדים החולים (צילום: שגרירות ישראל ברומניה )
(צילום: שגרירות ישראל ברומניה )

השגריר דוד סרנגה בפעילות למען הילדים החולים (צילום: שגרירות ישראל ברומניה )
סרנגה בפעילות למען חולי הסרטן(צילום: שגרירות ישראל ברומניה )

"מעבר לרצון הקיים להעלות חיוך על פניהם של ילדים בעת סבלם, פעילות זו מסייעת בהגעה לארגונים החברה האזרחית״ אמר סרנגה - והוסיף: "באמצעותה ניתן להגיע לקהלים חדשים ולחשוף גם את הפעילות ההומניטרית של ישראל בעולם".

 

האירוע סוקר על ידי כמה תחנות טלויזיה ברומניה שדיווחו במהדורות המרכזיות על הפעילות יוצאת הדופן של השגרירות הישראלית.

 

הליצנים הרפואיים מישראל אוליב ויו יו ישארו השבוע בבוקרשט ועוברים בין בתי החולים לילדים במחלקות האונקולוגיות. ‏Dream Doctors נשלחו בעבר על ידי משרד החוץ לפעילות לאחר רעידת האדמה בהאיטי, בנפאל, בהאיטי, באוגנדה ובמקומות נוספים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שגרירות ישראל ברומניה
דוד סרנגה
צילום: שגרירות ישראל ברומניה
מומלצים