שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנסיך אנדרו על החבר אפשטיין: לא ראיתי כלום
  בנה של המלכה אליזבת נמצא תחת מתקפה בבריטניה, בעקבות עדויות שלכאורה קושרות אותו למסיבות המין עם הנערות שגייס אפשטיין. הוא הביע חרטה על חידוש הקשר עם המיליארדר הפדופיל אחרי שהורשע בשידול לזנות, וטען שלא ראה התנהגות פסולה כלשהי: "אמפתיה עצומה לקורבנות"

  הנסיך הבריטי אנדרו התעקש היום (שבת) שלא ידע בשום שלב על עבירות המין של חברו, המיליארדר הפדופיל ג'פרי אפשטיין. בנה השני של אליזבת מלכת בריטניה נמצא תחת מתקפה בעקבות יחסיו עם אפשטיין, והטענות שהשתתף במפגשים המיניים שארגן המיליארדר.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  בהצהרה ארוכה ביקש הנסיך אנדרו "להבהיר את העובדות" בנוגע ליחסיו עם אפשטיין. "בשום שלב במהלך הזמן המועט שביליתי איתו לא ראיתי התנהגות כלשהי מהסוג שלאחר מכן הובילה למעצרו ולהרשעתו", אמר הנסיך.

  הנסיך אנדרו עם וירג'יניה ג'ופרי, שטענה שנאלצה לקיים איתו יחסי מין. ברקע: ג'יסליין מקסוול, "המאדאם" של אפשטיין ()
  הנסיך אנדרו עם וירג'יניה ג'ופרי, שטענה שנאלצה לקיים איתו יחסי מין. ברקע: ג'יסליין מקסוול, "המאדאם" של אפשטיין
   

  "פגשתי את מר אפשטיין ב-1999", אמר אנדרו. "במהלך התקופה שבה הכרתי אותו ראיתי אותו לעיתים רחוקות וכנראה לא יותר מפעם או פעמיים בשנה. הייתי בכמה בתים שלו". לפי התקשורת הבריטית באותה תקופה אנדרו גם אירח את אפשטיין במעונות של בית המלוכה באנגליה ובסקוטלנד. ייתכן שהמלכה הייתה עם השניים בבית בסקוטלנד ב-1999.

   

  אפשטיין הואשם שפיתה בין 2002 ל-2005 עשרות נערות לבתי היוקרה שלו ושילם להן תמורת מין. ב-2008 הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון אחרי שהודה ששידל נערה לזנות. הוא ריצה מאסר של 13 חודשים. ביולי האחרון נעצר שוב, והחודש שם קץ לחייו בכלא לפני פתיחת משפטו.

  הנסיך אנדרו וג'פרי אפשטיין הנסיך אנדרו בריטניה (צילום: רויטרס)
  הנסיך אנדרו וג'פרי אפשטיין(צילום: רויטרס)
   

  אנדרו הודה היום כי טעה כשחזר להיות בקשר עם אפשטיין, אחרי שהמיליארדר שוחרר מהכלא ב-2010. "בהתחשב במה שאני יודע עכשיו, מה שחשבתי אז עליו לא היה האדם האמיתי", אמר אנדרו. "זאת תקופה קשה לכל המעורבים ואני אובד עצות בניסיון להבין או להסביר את אורח חייו של אפשטיין".

   

  התקשורת הבריטית פרסמה שלל עדויות לקשר הבעייתי בין אפשטיין לנסיך אנדרו. אחת העדויות שפורסמו השבוע הייתה תמונה מ-2010, שנתיים אחרי הרשעת המיליארדר בשידול נערה לזנות. התמונה מתעדת את אנדרו מנופף לשלום לאישה צעירה מאחוזתו של אפשטיין במנהטן.

  הנסיך אנדרו תיעוד מבית של ג'פרי אפשטיין במנהטן 2010 ()
  אנדרו נפרד מצעירה בביתו של אפשטיין במנהטן
   

  אחת הנשים שהעידו נגד אפשטיין הייתה וירג'יניה ג'ופרי, שהגישה תביעה ב-2015 וסיפרה לבית המשפט שהייתה "שפחת מין" של המיליארדר היהודי בין 1999 ל-2002. לדבריה הכריחו אותה לקיים יחסי מין עם הנסיך אנדרו בלונדון כשהייתה בת 17. היא סיפרה ששכבה איתו פעם נוספת בניו יורק, ובאי הפרטי של אפשטיין בקריביים.

   

  טענותיה של ג'ופרי, שכאמור פורסמו ב-2015, עלו שוב אחרי מעצרו של אפשטיין ביולי האחרון והופיעו לאחרונה במסמכי בית המשפט במנהטן. בתמונה מ-2001 נראים ג'ופרי ואנדרו עם ג'יסליין מקסוול, שלטענת ג'ופרי שימשה כ"מאדאם" של אפשטיין וגייסה את הנערות למסיבות המין. לפי ג'ופרי התמונה היא מביתו של אפשטיין במנהטן.

  הנסיך אנדרו עם המלכה אליזבת בריטניה (צילום: gettyimages)
  הנסיך אנדרו עם המלכה אליזבת (צילום: gettyimages)
   

  ג'ופרי הגישה תביעה נגד מקסוול, וב-2017 התביעה בוטלה אחרי שהצדדים הגיעו לפשרה מחוץ לבית המשפט. במסמכים, שפורסמו יום לפני מותו של אפשטיין, מופיעה עדותה של ג'והנה שוברג, אחת הצעירות שגייסה מקסוול. היא סיפרה שאנדרו נגע בחזה שלה כשישבו על הספה בביתו של אפשטיין ב-2001.

   

  בארמון בקינגהאם דחו פעמים רבות את הטענות ואמרו שהן שקריות וחסרות בסיס. הנסיך אמר היום שהוא מגנה "ניצול של כל אדם" והוסיף שהוא "לא סולח על התנהגות כזאת, מעודד אותה או היה חלק ממנה". בנה של המלכה אמר שיש לו "אמפתיה עצומה" לקורבנות של אפשטיין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים