שתף קטע נבחר

דיווחים: נאשם במעורבות ברצח שנמלט מהארץ נעצר במרוקו

בזמן שמשפטו עוד מתנהל, נסע העבריין גולן אביטן לרופא שיניים - ומאז נעלמו עקבותיו. בסוף השבוע דווח כי נעצר בקזבלנקה, והמשטרה תנסה להביא להסגרתו. אביטן, המקורב למשפחת אברג'יל, נאשם בקניית השלטים למטען החבלה שהתפוצץ בפיגוע הפלילי בת"א לפני 15 שנה

גולן אביטן. ארכיון (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
גולן אביטן. ארכיון(צילום: יריב כץ)

כלי תקשורת במרוקו מדווחים כי העבריין גולן אביטן, שנאשם בפרשת ארגוני הפשע (פרשה 512) במעורבות ברצח ונמלט מהארץ, נעצר במדינה בסוף השבוע. בימים הקרובים תנסה משטרת ישראל לפתוח בהליך להסגרתו.

 

אביטן, בן 52 מאשדוד, נעלם באוקטובר 2018 - אז נסע לטיפול אצל רופא שיניים - ומאז איש לא ראה אותו. כוחות משטרה גדולים פתחו בחיפושים אחריו. מכשיר הטלפון שלו הצביע על איכון טלפוני באזור שבין אשדוד לניצנים בשעה 20:00, אבל מאז הוא לא היה זמין.

 

הוא נאשם שלפני 16 שנה קנה את השלטים עבור מטען החבלה שהתפוצץ בפיגוע הפלילי ברחוב יהודה הלוי בתל אביב. כאחד האנשים המזוהים עם ארגון הפשיעה אברג'יל נעצר אביטן בתיק שבו גייסה המשטרה שמונה עדי מדינה. אביטן היה בין הבודדים שאת משפטו ניהל כשהוא במעצר בית עם אזיק אלקטרוני.

עורך דין יניב שגב ()
סנגורו של אביטן, עו"ד יניב שגב

בחודשים שקדמו להיעלמותו, במסגרת ניסיונות להגיע להסדר טיעון עם כל הנאשמים, ביקש התובע עו"ד נסים מרום כי אביטן ירצה שמונה שנות מאסר. אביטן סירב להצעה, והמשפט המשיך להתנהל. למעשה, אביטן היה היחיד מבין 17 הנאשמים שסירב להסדר הטיעון. הפרקליטות דרשה להגיע להסדרי טיעון עם כולם, ולכן ההסדר עם יתר הנאשמים לא יצא לפועל.

 

בפיגוע הפלילי ברחוב יהודה הלוי ב-2003, שמטרתו הייתה לחסל את זאב רוזנשטיין בחנות המרת כספים שאליה הגיע לא פעם, נרצחו שלושה בני אדם ונפצעו עשרות עוברי אורח תמימים. הנרצחים - רחמים צרויה, בן 43 מתל אביב, שעבד בחברה להשכרת מוניות והגיע למקום רק כדי לאכול צהריים; משה מזרחי, בן 27 מאילת, שליח של אותה חנות להמרת כספים; ונפתלי מגד מאשדוד, בן 19, שמצא עצמו בחנות של אביו בדיוק כשרוזנשטיין הגיע למקום.

 

סנגורו של אביטן, עו"ד יניב שגב מסר: "בימים הקרובים תתבהר תמונת מעצרו של גולן, ואם יש קשר למדינת ישראל או לא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים