שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אשת התיאטרון מיה טבי הלכה לעולמה בגיל 73

  מיה טבי נפטרה בתום מאבק ממושך במחלת הסרטן. במשך עשרות שנים הייתה מהדמויות המובילות בתחום ייצוג המחזאות הבינלאומית בארץ, ובמקביל תרמה לקידום המחזאות הישראלית בעולם. בנה ספד לה: "אימא הייתה חלוצה; היא שמחה, צחקה וטיילה עד הרגע האחרון"

  אשת התיאטרון מיה טבי הלכה לעולמה בגיל 73, כך נודע היום (א'). היא נפטרה ביום חמישי האחרון, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.

   

  "אימא הייתה חלוצה. היא הביאה את כל טובות יצירות המחזאות הבינלאומית לישראל", ספד לה בנה, נמרוד. על מותה אמר: "שום דבר לא יכול להכין אותך, למרות שהיא הייתה חולה כבר הרבה שנים. היא שמחה, צחקה וטיילה עד הרגע האחרון. אימא הייתה האהובה הבלתי מעורערת של הרבה אנשים ונשים בכירים בתיאטרון הישראלי".

   

  מיה טבי ()
  מיה טבי

   

  התיאטרון הישראלי חייב רבות לטבי, מהדמויות המובילות בתחום ייצוג המחזאות הבינלאומית בארץ. במשך כ-50 שנים, היא ייצגה באופן בלעדי בישראל סוכנויות בינלאומיות של גדולי ומצליחי המחזאים בעולם, וסייעה בהעלאתם על בימות התיאטרון בארץ. בין המחזאים שאת יצירותיהם הביאה בפני הקהל הישראלי: ברטולד ברכט, קורט וייל, אלן אייקבורן, סמואל בקט, הרולד פינטר, דויד מאמט, טום סטופארד, פלוריאן זלר ועוד.

   

  במרוצת השנים נמנתה טבי גם עם מקימי המכון למחזאות ישראלית על שם חנוך לוין. במכון שימשה כמנהלת המחלקה לזכויות יוצרים ועשתה רבות לקידום המחזאים הישראלים בעולם. במסגרת המכון הייתה שותפה גם בפסטיבל ישראדרמה, שמבקש לחשוף את המחזאות הישראלית בפני קהילת התיאטרון הבילאומית. בנוסף לכל זאת, ייצגה לאורך השנים מחזאים מקומיים בולטים, בהם גלעד עברון, סביון ליברכט אילן חצור ואחרים.

   

  טבי הותירה אחריה שני בנים וחמישה נכדים. ארונה יוצב מחר (יום שני) בתיאטרון הקאמרי בשעה 15:00.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים