שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מאחורי האיומים של נסראללה
  מזכ"ל חיזבאללה שם עצמו בחזית כדי לנקות את הבוסים בטהרן ואת אסד. בישראל נערכים לתגובה - למשל מל"טים שיחדרו לצפון - אבל לא בטוח שזה יקרה בקרוב. איך ולמה הגיעו הרחפנים המסתוריים לביירות? לנסראללה אין הסבר

  מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, מרצונו או מכיוון שקיבל בקשה/הוראה של האיראנים, לקח על עצמו בנאומו היום (א') את תפקיד הדובר והמסביר של האירוע החריג אמש - במטרה להסיר אחריות מקאסם סולימאני ומהמיליציות השיעיות העיראקיות.

   

  הכוח עם הרחפן בסוריה    (צילום: דובר צה"ל)

  הכוח עם הרחפן בסוריה    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הוא מוכן להגיד שהבסיס שבו שכן כוח פיגוע הרחפנים של משמרות המהפכה, בעקרבא שמדרום-מזרח לדמשק, היה בכלל בסיס של חיזבאללה, אף שהארגון לא פועל באזור זה והוא מרוחק מהגבול עם ישראל. נסראללה עושה זאת לא רק כדי להסיר אשמה מעל פטרוניו האיראניים, אלא גם כדי לנקות מאחריות עם המשטר הסורי.

   

  בה בשעה, נסראללה חייב להגיב על ההופעה וההתרסקות המסתורית של שני רחפנים גדולים במעוזו, רובע הדאחייה בביירות, שם נמצא המטה הצבאי והפוליטי של חיזבאללה. הוא מאיים, אומר שזו פגיעה ראשונה בשטח לבנון מאז 2006 ולכן ארגונו ינקום - אבל הוא גם רומז בבירור שזה ייקח זמן. בכך הוא מבקש להכניס את אזרחי ישראל למתח שיפר את שלוות החיים, ויכפה על צה"ל להשקיע משאבים בכוננויות, אבל מדבריו די ברור שאין כוונה להגיב בטווח הזמן המיידי.

   

  זירת התרסקות הרחפנים בביירות

  זירת התרסקות הרחפנים בביירות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בישראל - מערכת הביטחון וקהילת המודיעין - מתייחסים ברצינות לאיומים של נסראללה, ולכן ננקטו צעדי כוננות חריגים. לכן גם שיגר נתניהו מהצפון היום איום מפורש ל"מדינה", והתכוון שצה״ל לא יחוס על לבנון אם חיזבאללה יבצע פיגוע נקם שבו ייפגעו אזרחים ישראלים. זה איום נגדי ומפורש שישראל משגרת רק לעיתים חריגות לצורכי הרתעה.

   

  איום נסראללה לפגוע בכל רחפן ישראלי - אין לו גיבוי. חיזבאללה מנסה כבר שנים להפיל כלי טיס מאוישים ולא מאוישים של ישראל, ואינם מצליחים. סביר מאוד שחיזבאללה ינסה בעתיד הלא רחוק לשגר מל"טים לשטח ישראל, כדי להגיב במכה תודעתית על המכה התודעתית שספג "הציר השיעי" בהנהגת איראן בליל אמש. אבל מטון דבריו אפשר להבחין בפאניקה. העובדה שנסראללה לקח על עצמו לשמש דובר הציר שהוכה, מעידה על כך שהאיראנים במבוכה, וגם הם יחפשו דרכים לנקום. ככל הנראה, זה לא יהיה בזמן הקרוב.

   

  נסראללה גם אישר למעשה שהכוח שפעל הלילה ניסה לתקוף את ישראל בגלל התקיפות המיוחסות לה בעיראק. ועדיין - אין לו הסבר טוב שמתקבל על הדעת, אילו רחפנים הופיעו בביירות והתרסקו בדאחייה, ובעיקר - למה זה קרה? טענתו כאילו הרחפנים אספו מודיעין לא מתיישבת עם תמונותיהם (שמזכירות רחפנים איראניים) ועם מתווה המעוף כפי שהוא מתאר אותו; רחפן מודיעין לא טס נמוך כך שילדים יכולים להפילו באבנים. כך טס רחפן שמישהו רוצה שאזרחי ביירות יראו אותו, ויבינו את מה שהם צריכים להבין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים