שתף קטע נבחר

נתניהו לוחץ על בן גביר ופייגלין לפרוש מהמרוץ

דואג לגודל הגוש: ראש הממשלה שלח את נתן אשל ליו"ר עוצמה יהודית בניסיון לשכנע אותו להסיר את מועמדותו. בעוצמה יהודית טענו בתגובה: "בלעדינו, נתניהו לא יהיה ראש ממשלה". ליו"ר זהות פייגלין הציע תיק כלכלי, רפורמת קנאביס וכיסוי חובות. זהות: "אנחנו מתמודדים בבחירות"

איתמר בן גביר משה פייגלין (צילום: אבי מועלם )
נתניהו מנסה להוציא אותם מהמרוץ. בן גביר ופייגלין(צילום: אבי מועלם )
לחץ בסביבת נתניהו ודאגה לגודל הגוש: מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נתן אשל, נפגש היום (ב') עם איתמר בן גביר, העומד בראש רשימת עוצמה יהודית כדי לבחון כיצד ניתן לנהל את הישורת האחרונה של המרוץ לכנסת ה-22 מבלי לבזבז קולות בגוש הימין.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בין היתר בדקו בסביבת ראש הממשלה אפשרות שבן גביר יסיר את מועמדותו, כדי לא לפגוע בגוש ולסכן את השלטון. בסביבתו של בן גביר אמרו כי הדבר כלל לא על הפרק וכל שדובר בפגישה הוא המסר שביקש בן גביר להעביר לנתניהו דרך אשל, ולפיו אם נתניהו לא ימצא את הדרך לסייע לעוצמה יהודית לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת - השלטון שלו בסכנה.

 

מבחינת בן גביר כאב הראש לא מסתיים בניסיון לעבור את אחוז החסימה. היום פורסמה קריאה של רבני חב"ד מהפלג הקיצוני יותר שקוראים שלא להצביע למפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה. בכך למעשה מעמידה את בן גביר שוב בסיטואציה מאתגרת.

 

"הדרך היחידה של נתניהו להיות ראש ממשלה", טוענים בעוצמה יהודית, "היא שעוצמה יהודית תהיה בכנסת. בלעדינו, נתניהו לא יהיה ראש ממשלה".

בנימין נתניהו נואם בפני אנשי הייטק באוקראינה (צילום: עמוס בן גרשום, לע
מודאג מאובדן קולות בגוש הימין(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

בתוך כך, בסביבת ראש הממשלה פועלים גם במישור נוסף - הפעלת לחצים כבדים על יו"ר זהות משה פייגלין לפרוש מהמרוץ ולא להתמודד. זאת מהחשש שגם בן גביר גם פייגלין ישאירו מנדטים של הימין על הרצפה ולא יעברו את אחוז החסימה.

 

לפייגלין כבר הועברו הצעות קונקרטיות: כיסוי חובותיו, תיק כלכלי וקידום הלגליזציה שנמצאת במרכז מצע הבחירות שלו. בסביבת ראש הממשלה לוחצים שפרישתו תהיה מיידית, אולם בסביבת פייגלין דוחים את ההצעות לפי שעה ואומרים כי מתכוננים לריצה.

 

ממפלגת זהות נמסר: "זהות מתמודדת בבחירות ומקיימת מחר בערב כנס רב משתתפים בגני התערוכה בתל אביב. עד כה נרשמו לכנס בתוך פחות מיממה כ-700 משתתפים והמספרים ממשיכים לעלות".

 

פייגלין מסר הערב כי "שום הסכם לא נחתם. זהות מתארגנת במלוא הקיטור לבחירות, ומחר יתקיים כנס בחירות רב משתתפים בגני התערוכה בתל אביב, מתוך מטרה להיבחר לכנסת ולקדם משמעותית את מהפכת הזהות והחירות".

 

"למען הסר ספק – גם אם אקבל הצעה שמקדמת בצורה משמעותית מאוד את מצע זהות, וגם אם אחוש כי האחריות מחייבת אותי לשקול אותה במקום לדחותה על הסף, לא אקבל שום החלטה העומדת בסתירה להבטחתי. במקרה שכזה אביא את ההחלטה בפני כלל חברי מפלגת זהות במשאל מתפקדים מסודר, ואפעל כפי שיחליטו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
נתניהו מנסה לגרום להם לפרוש. בן גביר ופייגלין
צילום: אבי מועלם
מומלצים