שתף קטע נבחר

ירון לונדון אמר בשידור: "ערבים הם פראי אדם, רוצחים גם את עצמם". בתאגיד תקפו: "אמירה אומללה, שיתנצל"

במהלך תוכניתו בכאן, ירון לונדון תקף את "התרבות הערבית" האלימה לטענתו, ובהמשך ציין כי "ערבים הם פראי אדם, רוצחים גם את עצמם". בתאגיד כינו אותו "פרובוקטור עול ימים" ודרשו שיתנצל עד מחר בחצות היום

 

ירון לונדון שוב מתבטא באופן שנוי במחלוקת: מגיש הטלוויזיה אמר הערב (ב׳) כי "הערבים הם פראי אדם" ובתאגיד השידור מיהרו לגנותו.

 

מגיש הטלוויזיה אמר בתוכניתו "גאולה ולונדון": "ערבים הם פראי אדם. אגב, אני מקבל את העמדה הזאת, ערבים הם פראי אדם. הם לא שונאים רק יהודים, הם רוצחים את עצמם בראש ובראשונה, בימינה, שמאלה, קדימה, מזרחה, מערבה, ערבים טובחים ערבים. אין בעיה עם זה. אני לא דיברתי על פלסטינים, דיברתי על התרבות הערבית".

 

מאוחר יותר לקראת סיום התוכנית, לונדון שלח הבהרה: "לפני סיום אמרו לי העורכים שלי באוזנייה שברשתות החברתיות כבר יש מחאות על ההתבטאות שלי בעניין הרצחנות של הציביליזציה הערבית, אז אני מניח שזה ילך ככה: ערבים ואנשי שמאל מושבע יאמרו 'לונדון הוא גזען'. אנשי ימין יאמרו 'אפילו לונדון השמאלן אומר שהערבים הם רצחנים'. זה משעמם, אל תעשו את זה".

 

 

רק לפני כחודשיים עורר לונדון סערה נוספת כשסיפר בשידור על מקרה שאירע לו בעבר: "פעם נסעתי במעלית בבניין רב קומות עם אישה, שברור היה לגמרי על פי מדיה שהיא עורכת דין הדורה", סיפר. "עלינו שנינו במעלית לבד, ותוך כדי הנסיעה אנחנו מוצאים איש את מבטו של רעהו, והיא עושה לי ככה: 'לונדון, מה זה?'". מהסיפור משתמע שהאישה נגעה בשלב זה בכרסו של לונדון, שמיהר להפגין בפניה את חוסר שביעות רצונו: "אני הנחתי יד על השד שלה, ואמרתי לה 'גם זה כבר לא מה שהיה'".

 

גאולה אבן, המגישה לצידו את התוכנית, הזדעזעה ואמרה: "מה? זה מזעזע". לונדון השיב: "למה, זה לא היה מזעזע מה שהיא עשתה לי?", ואבן מיהרה להסביר: "שד זה איבר עם משמעות מינית וכרס לא". 

 

מתאגיד השידור כאן נמסר בתגובה: "מדובר באמירה אומללה של פרובוקטור עול ימים ולא של אושיית תרבות. מצפים ממר לונדון להתנצל על האמירה עד מחר בחצות היום".

 

אם התנצלותו של לונדון לא תספק את קברניטי התאגיד - הוא צפוי לקבל עונש השעיה לפחות. לונדון עצמו התבטא בנושא בשבוע שעבר בפודקאסט "מה קורה בכאן?", בהגשת לי-אור אברבך: "אי אפשר לקרוא לי לבירור בהנהלה. אני עובד אצלכם בכאן, אני עובד על חוזה. אתם צריכים להפר חוזה. אתם צריכים לתבוע אותי לדין. אי אפשר לפטר אותי ככה. אי אפשר לקרוא לי לבירור. אני לא אבוא לבירור".

 

ירון לונדון סירב להתנצל ולהגיב לפניית ynet.

 

ירון לונדון (צילום: אלדד רפאלי וצביה שמואלביץ')
ירון לונדון(צילום: אלדד רפאלי וצביה שמואלביץ')

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צילום מסך מתוך כאן 11
ירון לונדון
צילום: צילום מסך מתוך כאן 11
לאתר ההטבות
מומלצים