שתף קטע נבחר

עוכב לחקירה תושב עוספיא שכלביו הרגו צבוע

רשות הטבע והגנים החרימה שני כלבים מתושב הכפר עוספיא, בעקבות תיעוד ברשתות החברתיות של שני כלביו תוקפים צבוע מפוספס והורגים אותו. לדברי הבעלים, אחד מהכלבים הותקף על ידי שני צבועים. "אם הכלבים לא היו אצלי, היו הורגים אותי ואת הילדה שלי", הוא אומר. ברשות עיכבו את בעל הכלבים לחקירה

בימים האחרונים פורסם ברשתות תיעוד של שני כלבים כשהם תוקפים צבוע מפוספס עד שהרגו אותו בכפר עוספיא.

 

רוני אסד, בעל הכלבים, אמר בסרטון שפורסם בפייסבוק כי "הגעתי ברכב שלי לבית שלי שנמצא בשטח פתוח ויפה. כשירדתי מהרכב, הכלב שלי רץ אליי. פתאום ראיתי אותו הולך לכיוון שני צבועים שהיו ממש לידי ולא ראיתי אותם. באותו רגע שני הצבועים תקפו את הכלב שלי. ישר הלכתי לבית ושחררתי את הכלב השני ובכך הצילו אותנו מסכנת הצבועים שכמעט הרגו אותי".

 

תיעוד הכלבים והצבוע ()
תיעוד הכלבים והצבוע

 

הוא הוסיף ואמר כי "אם הכלבים לא היו אצלי, הצבועים היו הורגים אותי ואת הילדה שלי שהייתה שם. לא יודע למה רשות הטבע והגנים לא מעניין אותם חיינו. לא משנה אם יהרגו אותי, העיקר לא לפגוע בצבועים".

 

בעקבות המקרה רשות הטבע והגנים פנתה לבית המשפט וקיבלה צו ללקיחת הכלבים. מרשות הטבע והגנים נמסר בתגובה כי "חשוד מהכפר עוספיא עוכב אתמול (ב') לחקירה בגין שיסוי כלבים והתעללות בחיית בר (צבוע)".

 

רשות הטבע והגנים: הצבוע מת בייסורים

ליעד לינג, ממונה חקירות ומודיעין מחוז צפון ברשות הטבע והגנים סיפר כי "הצלחנו להגיע אל החשוד לאחר שהוא פרסם ברשתות החברתיות הודעה שבה הוא מודה כי הכלבים שלו הם אלו שתקפו את הצבוע. מדובר בפעולה של שיסוע, ציד והתעללות בצבוע שגרמו למותו בייסורים".

 

לדברי לינג, החשוד במעשים החשוד מתגורר בלב השטח הטבעי בכפר עוספיא ובסרטון ניתן להתרשם מקולות העידוד של החשוד את כלביו לתקוף את הצבוע. החשוד נחקר על ידי פקחי רשות הטבע והגנים ומשטרת ישראל, והכלבים נתפסו כחלק מהראיות המשפטיות. לא הוצגה עד כה עדות לתקיפה מצד הצבוע. עד היום לא ידוע על צבוע שתקף אדם בישראל".

 

הצבוע המפוספס הוא אחד הטורפים הגדולים האחרונים שנותרו בשטחי ישראל, ומצוי בסכנת הכחדה. על פי הערכות שונות אוכלוסיית הצבועים מונה מאות פרטים בלבד. הצבוע נתון תחת איום בגלל ציד למטרות מאכל, דריסות, הרעלות, וגם לכידה למטרות סחר והימורים.

 

הצבוע המפוספס ניחן באחת הלסתות החזקות ביותר בעולם החי, המסוגלת לפצח בקלות עצמות ולגרור פגרים כבדים למרחקים. הוא אומנם צד חיות בר אחרות, ואפילו יונקים גדולים כמו צבאים, אך חלק לא מבוטל ממזונו מורכב מאכילת נבלות ופסולת מזון בשרית, המצויה בעיקר סמוך ליישובים, משקים ומזבלות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים