שתף קטע נבחר

נזילת מים באסלה? כך תתמודדו

נזילת מים מהאסלה או מהניאגרה יכולה להיות מאוד מטרידה, לעלות לכם בחשבון מים מנופח ובבעיות רטיבות בחדר השירותים. כיצד מאתרים את מקור התקלה, מה תוכלו לתקן בעצמכם וכמה יעלה תיקון של אינסטלטור? אתר "המקצוענים" עם המדריך

בזבוז המים הנפוץ ביותר הוא נזילת מים סמויה בשירותים. מעבר לבזבוז בחשבון המים שלכם, הרי שנזילות מים מחריפות עוד יותר את משבר המים החמור שבו נמצאת ישראל.

 

רצוי לבדוק בקביעות אם יש נזילות מים מהאסלה או טפטוף של ברזי מים ברחבי הבית. שתי טיפות בשנייה גורמות לבזבוז של מעל 400 ליטרים של מים בחודש. שהם 4,800 ליטרים בשנה. מהן הנזילות הנפוצות בשירותים, מה תוכלו לתקן בעצמכם ומתי אין ברירה אלא להזמין בעל מקצוע? לפניכם המדריך.

 

    (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

נזילת מים מהניאגרה

אחת הסיבות הנפוצות לנזילת מים מהניאגרה היא כשהאטם שנמצא בתחתית המצוף של הניאגרה נשחק. אטם זה נוטה להתקשח ולאבד את הגמישות לאורך השנים. סיבה נוספת: המצוף, שבתוך הניאגרה משחרר בקביעות מים, כדי למנוע הצפה. הבעיה היא שיש קושי לזהות את התקלה, כי שחרור המים על-ידי המצוף הוא איטי ושקט.

 

מה עושים? כדי לוודא שאכן יש נזילה, ניתן להניח נייר טואלט יבש על דופן האסלה, ולראות אם הוא נרטב. אם כן, סביר להניח שיש נזילת מים מהניאגרה. אפשרות נוספת היא להכניס סבון כחול לפתח הניאגרה. אם המים שזורמים הם בצבע כחול (גם מבלי שהדחתם את המים), הדבר יכול להעיד על נזילה מהניאגרה.

 

"לצורך תיקון התקלה יש להחליף את אטם המצוף", מסבירים במוקד השירות של אתר "המקצוענים". "זהו עיגול גומי שהקוטר שלו הוא 64 מ"מ, ובו חור מעוגל בקוטר של 24 מ"מ. כדי להשקיע באטם מסיליקון, שנחשב לעמיד יותר. אם יש לכם אסלה תלויה עם ניאגרה סמויה, ההבדל הוא שכדי לבצע את התיקון תצטרכו תחילה לפרק את לחצן ההדחה, ולתקן בתקלה דרך הפתח שבקיר".

 

כמה יעלה התיקון? מוקד השירות: "אם נזילת המים היא בניאגרה רגילה, עלות התיקון היא 250-350 שקל. בניאגרה סמויה עלות התיקון היא 300-400 שקל. קחו בחשבון שמרבית האינסטלטורים לא מחזיקים את החלקים המקוריים של הניאגרה הסמויה, וסביר להניח שתצטרכו לרכוש אותם בעצמכם".

 

    (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

שלולית מים על רצפת השירותים? ייתכן שיש נזילת מים מהאסלה  

זו אחת התקלות המעצבנות, שלא תוכלו לפתור בעצמכם, אלא תצטרכו לקרוא לאינסטלטור. כיצד תדעו מה מקור הנזילה? אם ישנה שלולית מים סביב אסלת מונובלוק (לא אסלה תלויה, אלא אסלה המחוברת אל הרצפה ישירות), סביר להניח שמקור הנזילה הוא מהאסלה עצמה.

 

ישנן מספר סיבות לתקלה זו. האחת, מעידה על התקנה רשלנית. התקנה בלתי מקצועית תגרום לחיבור רופף של האסלה אל הרצפה או לאיטום לקוי בין האסלה לבין צינור הניקוז המוביל את מי הדלוחין לביוב.

 

מה עושים? ראשית, מוודאים שאכן מקור הנזילה הוא מהאסלה. מוקד השירות: "לשם כך יש לנגב את השלולית, ולהדיח את המים. אם שוב מתהווה שלולית, תדעו שאכן מקור הנזילה הוא מהאסלה. אחרת, ייתכן שמקור הנזילה הוא מהצינור שמחבר את ברז המים לניאגרה, אשר אותו ניתן להחליף עצמאית מבלי לקרוא לאינסטלטור".

 

עוד כתבות בנושא:

כך תתמודדו עם ליקויים לאחר שיפוץ  

הכל על התקנת והחלפת דוד שמש 

הצפה בבית: המדריך לעזרה ראשונה

 

אם הבעיה לא נפתרת, יש להזמין בעל מקצוע לצורך התיקון. עד שהוא מגיע, כדאי לסגור את ברז הניאגרה, כדי למנוע בזבוז מים.

 

מוקד השירות: "בעל המקצוע ינסה תחילה לבצע תיקון מקדים, ולאטום את כשל החיבור בחומר איטום. אם הבעיה לא נפתרת, הוא יחליף את גומיות האטם הממוקמות בין האסלה לבין צינור הביוב שמתחתיה. לשם כך, הוא יצטרך להזיז את האסלה ממקומה ולאחר החלפת הגומייה להחזיר אותה".

 

קחו בחשבון, שאם מקור התקלה הוא לא בחיבור שבין האסלה לצינור הביוב והאטמים של הניאגרה תקינים, ייתכן שהאסלה עצמה סדוקה, ואז עלות התיקון תתייקר משמעותית, שכן תצטרכו לרכוש אסלה חדשה.

 

כמה יעלה התיקון? עלות התיקון היא 250-350 שקל.

 

צריכים אינסטלטור? לחצו כאן

  

ynet הוא שותף באתר "המקצוענים"

פורסם לראשונה 28/08/2019 11:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים