שתף קטע נבחר

ויקטורי מסכמת רבעון: צמיחה במכירות ועלייה ברווח

רשת הסופרמרקטים פרסמה את הדו"חות הכספיים לרבעון השני של 2019, לפיהם הכנסותיה הסתכמו ב-447 מיליון שקל. הרשת צפויה לפתוח 6 סניפים חדשים בחדרה, מודיעין, צמח, כפר יונה ובאר יעקב

ויקטורי מסכמת את הרבעון השני של שנת 2019 עם צמיחה במכירות ובשורת הרווח. כך עולה מהדו"חות הכספיים שפרסמה היום (ג') רשת הסופרמרקטים. על פי הנתונים, החברה מסיימת את הרבעון עם צמיחה של 6.6% בהכנסות ל-447 מיליון שקל. כמו כן, החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד בגובה 5 מיליון שקל.

 

יפאורה: הירידה במכירת המשקאות הקלים נמשכת

קופיקס: ירידה במכירות בתי הקפה הובילה להעמקת ההפסד

בזכות פסח: גולף עברה לרווח של 16.3 מיליון שקל ברבעון

 

עוד מציגה הרשת נתון מעודד בשורת המכירות בחנויות הזהות, שעלו ב-2.2%. המונח חנויות זהות מתייחס לסניפים שרשתות הפעילו גם ברבעון הנוכחי וגם ברבעון המקביל, ומאפשר לבחון את ביצועי הרשת, בניכוי שינויים שנובעים מפתיחת סניפים חדשים או סגירת סניפים קודמים

 

פתיחת שתי חנויות חדשות אפשרה לרשת ויקטורי לדרוש מהספקים שיפור של תנאי סחר. בהתאם, עלה הרווח הגולמי הרבעוני בשיעור 7.6% והרווחיות הגולמית עלתה ל- 25.2% לעומת 24.8% בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי זינק ב-38% ל-16.2 מיליון שקל - 3.6% מהמכירות - לעומת 2.8% ברבעון המקביל.

   (צילום: אבי רוקח ואידו ארז)
אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי(צילום: אבי רוקח ואידו ארז)

 

שישה סניפים חדשים לרשת

הרשת, המנוהלת על ידי בעל השליטה אייל רביד, חתומה על הסכמים לפתיחת שישה סניפים נוספים, שניים מהם בחדרה ועוד סניפים במודיעין, בצמח, בכפר יונה ובבאר יעקב. אחד הסניפים בחדרה נפתח כבר החודש, והחברה מעריכה שסניף נוסף בעיר והסניף במודיעין יפתחו ללקוחות במהלך שנת 2019. הסניפים בצמח, כפר יונה ובאר יעקב ייפתחו במהלך שנת 2020.

 

ההתרחבות אמנם הובילה לעלייה של 4.3% בהוצאות מכירה, שיווק, הנהלה והוצאות כלליות, אך ויקטורי הצליחה לצמצם את שיעור ההוצאות מהמכירות ל-21.6% לעומת 22% בתקופה המקבילה אשתקד. יישום תקן חשבונאי חדש (IFRS16) גרר ירידה קלה של 1.6% ברווח הנקי ל-8.4 מיליון שקל. בנטרול השפעת התקן, הייתה ויקטורי מציגה בשורת הרווח עלייה של 23.7% ל-10.6 מיליון שקל.

 

בסיכום המחצית (המנטרל את השפעות עיתוי חג הפסח), רשמה ויקטורי עלייה של 2.7% בהכנסות ל-856 מיליון שקל, מול ירידה של 1.5% בחנויות הזהות. הרווח הנקי ירד ב-28.6% ל-11.3 מיליון שקל. גם בנטרול התקן החשבונאי, הרווח הנקי היה יורד בשיעור של 3%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח ואידו ארז
אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי
צילום: אבי רוקח ואידו ארז
מומלצים