שתף קטע נבחר

משפחת הישראלית שנעצרה בפרו: "הונו אותה בשל מצבה הנפשי"

בני משפחתה של הצעירה טענו כי חברתה, שנעצרה עמה, הונתה אותה תוך ניצול מצבה הנפשי לטובת בלדרות סמים: "היא קנתה לה מזוודה חדשה כחלק מהתוכנית להבריח את הסמים". השתיים נעצרו בלימה בשבוע שעבר כשברשותן 28 ק"ג קוקאין

שתי צעירות ישראליות נעצרו בשבוע שעבר בשדה התעופה בלימה, בירת פרו, לאחר שבכליהן נתפסו 28 ק"ג של קוקאין. יחד איתן נעצרו שני ילדים קטנים, בן ובת, אחייניה של אחת העצורות, ששוחררו לאחר התערבות הקונסולית בלימה. אלא שעתה מספרת משפחתה של הצעירות, כי היא נפלה קורבן לניצול בשל מצבה הנפשי.

הודיה, אחת העצורות בפרו ()
"סובלת ממוגבלויות נפשיות". הודיה, אחת העצורות

בני משפחתה של הודיה (24), אחת העצורות, טוענים כי מדובר בצעירה ממפוני גוש קטיף הסובלת ממוגבלויות נפשיות, שנפלה קורבן לרשת של סוחרי סמים שניסתה להבריח באמצעותה וללא ידיעתה קוקאין.

 

משפחתה של הודיה פתחה בקמפיין גיוס המונים למימון הגנתה המשפטית בפרו והצלתה ממאסר. "הודיה חוותה חיים לא פשוטים: מגיל צעיר היא מתמודדת עם מוגבלות חברתית והייתה קורבן לכמה מקרי אונס. היא הופנתה ללימודים בפנימיה טיפולית לנערות בסיכון של שירותי הרווחה וקיבלה טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי. לאחר סיום לימודיה היא התנדבה כשנתיים בשירות לאומי ולמדה במכללת ספיר בתוכנית מכינה קדם-אקדמית מיוחדת לקורבנות פגיעה מינית - אותה סיימה בהצטיינות", מסרה המשפחה.

 

לדברי המשפחה, הצעירה שנעצרה עימה, איתה יש להודיה היכרות מוקדמת, ניצלה את מצבה וראתה בה הזדמנות להוציא לפועל את הברחת הסמים. הם ציינו כי היא זו שמימנה את נסיעתה של הודיה, וכי במהלך הטיול, כשנשברה המזוודה שלה, רכשה עבורה מזוודה חדשה, שבה בין היתר נמצאו הסמים.

 

תמיר שרם, דודה של הודיה, סיפר: "הודיה אפילו לא ידעה שהם נוסעים לפרו אלא חשבה שהנסיעה היא לספרד. בספרד הודיעו לה שנוסעים לארה"ב. היא שלחה הודעה למשפחה שהיא נוסעת לאמריקה ולא ציינה להיכן. אנחנו חושבים ששבירת המזוודה היתה חלק מהתרגיל להבריח את הסמים. מדובר בבחורה עם רקע פסיכיאטרי מובהק שצורכת תרופות. אנחנו רוצים לשלוח עורך דין לפרו בדחיפות כדי שיציג המסמכים הרפואיים וינסה להוציא אותה. זאת בחורה שאם לא תקבל תרופות לאיזון מצבה יחמיר עד כדי סכנת חיים. אוי לנו אם היא תבין שאין מוצא ותתייאש".

 

פרקליטה של הודיה, עו"ד מרדכי ציבין שעוסק בטיפול בישראלים בחו"ל, אוסף בימים אלה את המסמכים המצביעים על מצבה הרפואי והפסיכיאטרי, ומתכוון לצאת בהקדם לפרו כדי להציגם בפני הרשויות: "מנסיוני הרב בתחום, אני יכול לומר בביטחון מלא שלהודיה לא היה כל מושג על הברחת הסמים. מדובר בניצול מחפיר של אדם חלש. אני מקווה ובטוח שרשויות האכיפה בפרו, יגיעו לאותה מסקנה. אי אפשר שלא לציין לשבח את קונסולית ישראל בפרו הגב' לימור שרמן, העושה מעל ומעבר למען הודיה, כיאה למצב מיוחד שכזה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הודיה, אחת הצעירות שנעצרו בפרו
מומלצים