שתף קטע נבחר

נתניהו לאחר פרסום עדות פילבר: "פתחתי את שוק הטלפוניה לתחרות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התהדר הערב בהישגיו הכלכליים ואמר בין היתר כי "פעם היית צריך להיות עשיר כדי לצלצל לחבר בלוס אנג'לס. המחירים צנחו ב-90 אחוז בשבוע אחד ולא עלו מאז". מוקדם יותר פורסמה עדות עד המדינה בפרשת 4000 שממנה עלה כי נתניהו בלם רפורמות

בערב שבו פורסמה עדות עד המדינה בפרשת 4000, שממנה עלה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו בלם רפורמה שהייתה מיטיבה עם הצרכנים, אמר נתניהו בנאומו בכנס בגבעת שמואל: "כשנבחרתי לראשות הממשלה ב-96' היית צריך להיות עשיר כדי לצלצל לחבר בלוס אנג'לס. אני פתחתי את שוק הטלפוניה לתחרות, המחירים צנחו ב-90 אחוז בשבוע אחד ולא עלו מאז".

 

 

 

בנימין נתניהו (צילום: AFP)
בנימין נתניהו(צילום: AFP)

עד המדינה בפרשת 4000, שלמה פילבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עד המדינה בפרשת 4000, שלמה פילבר(צילום: מוטי קמחי)

עד המדינה בפרשת בזק-וואלה, שלמה פילבר, סיפר בעדותו על פגישה עם נתניהו בשבוע הראשון שלו בתפקיד: "הוא אמר לי 'אל תבטל את התחרות, אבל תראה מה אפשר לעשות בנושא של המחירים, אולי למתן את זה על יותר זמן או פחות'. הוא הראה עם היד איזו תנועה של הורדת מחירים שבמקום שתהיה חדה וחריפה, שתהיה יותר מתונה' ואז הוא אומר גם 'הבנתי שצריך לגמור את המיזוג של בזק ויס'". על עדותו הגיב נתניהו כי תיק 4000 הוא "עלילת דם שמבוססת רק על שקרים של עד המדינה".

 

בכנס שהוקדש לציונות הדתית בגבעת שמואל סקר נתניהו את הישגיו הכלכליים והמדיניים. בין היתר סיפר כי ישראל עקפה מדינות שהיו לפניה לפני 20 שנה, "מי טס לחו"ל בשנה האחרונה? בשנתיים האחרונות?", שאל את הקהל, "כולם טסו. פעם אי אפשר היה להרשות לעצמנו. התנאי הקריטי לזינוק של מדינת ישראל היה הנהגת כלכלת שוק. ישראל היא מעצמת היי-טק, מים, תחבורה, חקלאות, גז. כל זה קורה בגלל המדיניות הנכונה שלנו. פעם היינו נוסעים לחוץ לארץ לראות את העתיד, היום מחוץ לארץ באים כדי לראות את העתיד".

 

"כשנבחרתי בפעם הראשונה, יאיר היה ילד קטן. הוא אמר לי, אבא תראה את תל אביב וניו יורק, אמרתי לו תירגע, יהיו כאן מגדלים. יש כאן מגדלים, לא רק פיזיים, מגדלים של עשייה, זה נעשה בשליחותכם, בעזרתכם. עברנו את התל"ג לנפש של יפן, אתם יודעים את זה?".

 

נתניהו הזכיר כי בני גנץ וגבי אשכנזי התנגדו להקמת הגדר בגבול מצרים, "אשכנזי אמר שחבל על הכסף. התעקשתי. הגדר הזו עצרה את ההסתננות שהייתה מחסלת את מדינת היהודים, הקמנו את הגדר וכמה נכנסים? אפס. שמעתי שמפלגת 'בלגנץ' מדברת על מי ישב בקבינט. מי ישב שם - לפיד שרוצה לפנות 90 אלף מתיישבים? גנץ שרצה לממש את ההתנתקות במקומות אחרים? אשכנזי שאמר שלא צריכים גדר בגבול עם מצרים? אני מעדיף את הקבינט המנוסה והאחראי שלי".

 

הוא הזהיר מפני זליגת קולות מהליכוד ואובדנם למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה: "לא ברור שהליכוד ינצח בבחירות. הימין מאבד קולות למפלגות שלא עוברות אחוז חסימה. זה קורה רק אצלנו ולא בשמאל. הליכוד חייבת להיות המפלגה הכי גדולה אחרת הרכבת הממשלה תוטל על ״בלגנץ״ והם יקימו ממשלת שמאל. לכן זה לא משנה אם מפלגה בימין תקבל מנדט או שניים יותר או פחות, אבל אם חלילה הליכוד לא תהיה המפלגה הכי גדולה בגלל מנדט אחד או יותר - לא נקים ממשלה. מי שהכריח אותנו ללכת לבחירות (ליברמן) ימליץ על בלגנץ ועשה איתם הסכם עודפים והוא רוצה ממשלת בלגנץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו בכנס בגבעת שמואל
מומלצים