שתף קטע נבחר

הילדים שעלו בחשאי ויתחילו את שנת הלימודים בישראל

יותר מ-2,000 תלמידים שעלו הקיץ לישראל מ-37 מדינות יתחילו ללמוד במערכת החינוך הישראלית, מתוכם 31 ילדים שהגיעו בחשאי מארצות עויינות בסיוע הסוכנות היהודית. בת 14 שעלתה מוונצואלה: "זה קשה אבל טוב לי פה"

 

 

 

בין מיליוני התלמידים שיתחילו את שנת הלימודים ביום ראשון הקרוב, ייכנסו לראשונה בשערי בתי הספר והגנים ברחבי הארץ למעלה מ-2,000 ילדים ובני נוער שעלו הקיץ למדינת ישראל בסיוע הסוכנות היהודית מ-37 מדינות ברחבי העולם.

 

בין אותם עולים יהיו גם 31 ילדים יהודים שעשו את דרכם למדינת ישראל בחשאיות גמורה ביחד עם משפחותיהם ממדינות עוינות או כאלה שאין לישראל יחסים דיפלומטים איתן בסיוע הסוכנות היהודית. מדובר בילדים מתוניסיה, ונצואלה ומדינות נוספות.

 

התלמידים יחד עם יצחק הרצוג בלשכתו של דוד בן גוריון ()
התלמידים יחד עם יצחק הרצוג

על פי נתוני הסוכנות היהודית כ-1,450 מבין התלמידים העולים שיתחילו את שנת הלימודים הראשונה שלהם בישראל הם ילדים ובני נוער בגילי 17-6 שישתלבו בבתי ספר היסודיים, חטיבות הביניים ובתי הספר התיכוניים, ויותר מ-550 הם ילדים בגילי 5-3 שישתלבו בגנים ברחבי הארץ.

 

המדינות מהן הגיעו הכי הרבה תלמידים הן רוסיה (כ-880), ארצות הברית (כ-400), צרפת (כ-270) ואוקראינה (כ-150). בין התלמידות והתלמידים החדשים יש כאלה שהגיעו הקיץ גם ממדינות פחות שכיחות כמו ארמניה, סין, תאילנד, קפריסין, הונג קונג, הודו, פנמה ומדינות שלא ניתן לפרסם את שמן.

התלמידים באולם בו היתה ישיבת הממשלה הראשונה ()
התלמידים באולם בו היתה ישיבת הממשלה הראשונה
 

 

לקראת פתיחת שנת הלימודים, נפגש יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, בלשכתו בירושלים עם חלק מהילדים והמשפחות שעלו בחשאי במהלך השנה האחרונה מארצות אויב וממדינות שלישראל אין עמן יחסים דיפלומטיים והעניק להם כלי לימוד וכמה עצות לרכישת חברים חדשים והצלחה בלימודים.

 

הרצוג אמר לילדים: "כולכם עליתם בחודשים האחרונים מארצות מאוד מיוחדות ומורכבות ואנחנו שמחים מאוד שאתם בארץ. תרגישו פה בטוחים, במדינה שלכם. אתם ממשיכים את מורשת הדורות ואנחנו מאוד גאים בכם".

 

נ', בת 14 שעלתה לישראל לפני כחודש מוונצואלה, מדינה שחווה בשנה האחרונה טלטלה פוליטית שמסכנת את הקהילה היהודית במדינה, אמרה על ההגעה שלה לישראל: "לא טוב עכשיו בוונצואלה אבל זו מדינה יפה. אני אוהבת את ישראל ויש פה את כל מה שאנשים צריכים".

 

נ', שתתחיל את שנת הלימודים לראשונה בישראל בבית ספר באשדוד, הוסיפה: "זה קשה אבל זה מרגיש פה טוב. יש לי הרבה חברים במרכז הקליטה. יש לי חברים מוונצואלה ומברזיל ומעוד מדינות וטוב לי פה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים