שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גרושה פלוס אינה סחורה משומשת: טור תגובה

  "גרושים הם אנשים שהבינו שהם לא נמצאים במקום שמיטיב עמם, ובחרו בחיים מחדש. יש מי שעשה בחירה אקטיבית ויש מי שבחרו זאת עבורו. זה לא הופך אותנו לפסולים, לכל היותר בעלי ניסיון, וניסיון כמו תמיד הוא יתרון". הילה דניאל משיבה לטורה של אודליה יקיר

  הילה דניאל (צילום: אוסף עצמי)
  הילה דניאל. נפסלה לא פעם בגלל הסטטוס שלה(צילום: אוסף עצמי)

  "אף גרוש טרם עבר את הדייט השני, אם כי לא בהכרח בגלל הילדים. אולי בגלל העובדה שעם הגעת הילדים, הוא שכח להיות גם כזה בעצמו. אז אולי מוטב להם, לגרושים פלוס, לחבור לגרושות פלוס, ושרווקות יחברו לרווקים", כותבת אודליה יקיר בטור שנגע לי בעצב חשוף ומדמם. אני גרושה פלוס אחת, שנפסלה לא פעם בגלל הסטטוס הזה. אחד נימק זאת בעובדה שאני לא יכולה לטוס איתו להודו לחודש, ואחרים כנראה רצו מישהי "חדשה מהניילונים", אבל בעיקר הרגשתי שבתור גרושה פלוס מסתכלים עליי כאילו הייתי סחורה סוג ז'. אחת כזאת שטובה לסקס אבל לא למחויבות. כל אלו יצרו אצלי בעבר שנאת גברים קשה, שלקח לי זמן רב עד שהצלחתי להשתחרר ממנה. 

   

  לטור של אודליה: "למה אני לא יוצאת עם גרוש פלוס ילדים"

   

  לא בכדי הנימה המכלילה שהשתמעה מדבריה של אודליה כלפי כל הגרושים באשר הם, הכעיסה אותי. כך למשל, היא טוענת שלא די בכך שהגרוש בא עם "תיק" של ילדים (והרי מי אוהבת ילדים של אחרים?), הוא אף שכח להיות ילד בעצמו. ובכן, אם יש דבר אחד שהילדה שלי לימדה אותי הכי טוב הוא איך להיות ילדה שוב. איך לשחק בברביות ולקפוץ בטרמפולינה, איך להתרגש איתה מסרט של דיסני, לעשות פרצופים מול המראה ולרקוד בסלון.

   

  אתם מבינים? יש אצלנו הכל מהכל. יש גרושים פלוס שמתנערים מאחריות ומתנהגים כמו רווקים שבדיוק השתחררו מהצבא. הם רוצים לטרוף את העולם, וחוזרים לשוק הבשר בתאווה, ויש גרושים פלוס שמרגישים את עול הגירושים על כתפיהם, מתנהלים כמו קשישים ממורמרים, מאוכזבים מאהבה או בכלל מהחיים. העניין הוא שיש גם הרבה גוונים בין שני הקצוות הללו. שוקינג, נכון? יש אפילו רווקים שמתנהגים ככה בעצמם. אחרי הכל, זה עניין של אופי.

  אבא ובן מבשלים היפוך מגדר הורות (צילום: shutterstock)
  אבות מגיעים לקשר עם ניסיון בגידול ילדים ובהורות. זה לא דבר מה שיש לזלזל בו (צילום: shutterstock)
   

  מוטב יהיה אם נשפוט האחד את השנייה לפי האופי ולא לפי הסטטוס. כי בסופו של דבר, גרושים הם אנשים שהבינו שהם לא נמצאים במקום שמיטיב עמם, ובחרו בחיים מחדש. יש מי שעשה בחירה אקטיבית ויש מי שבחרו זאת עבורו. זה לא הופך אותנו לפסולים, לכל היותר בעלי ניסיון, וניסיון כמו תמיד הוא יתרון. לגבר גרוש יש ניסיון שלא יהיה לשום רווק, שגם אם יש לו עשרה אחים ואחיינים במשפחה, הוא עדיין לא ידע איך זה מרגיש כשהילד שלך בוכה בלילה.

   

  מרווק לאבא לילדים

  אודליה, תני לי לגלות לך שהמעבר הזה מרווק ללא ילדים לאבא הוא מעבר מטלטל, ויש שחווים אותו כמשבר. גרוש פלוס כבר חווה את המשבר הזה והוא לא ייבהל מהבכי הראשון, הוא גם לא ירגיש על כתפיו את כובד האחריות כשאי אפשר לצאת יותר לפוקר עם החבר'ה מתי שהוא רוצה, כי יש בבית תינוק. גרוש פלוס השתפשף כבר עם כל תהליך ההיריון והלידה, וזה הרבה יותר שווה מרווק שרק שפשף את המה שמו שלו במיטה. חוץ מזה, על גרוש פלוס את גם מיד רואה איזה אדם מסתתר מאחורי מסכת הרושם הראשוני, כיוון שהיחס שלו לגרושתו עובד כמו נייר לקמוס. גבר ששומר טינה לגרושה ומנסה להקשות עליה בלי הפסקה – הוא נורה אדומה ומהבהבת. לעומתו, גבר שמתייחס לגרושתו בכבוד הוא בחור ששווה לשמור. את גם לא צריכה להיבהל מנוכחותה של הגרושה בחייו. בסופו של דבר, הם לא ביחד והוא בחר לבלות איתך.

   

  אני לא מיתממת. אני מבינה היטב שלהיכנס לקשר עם גרוש שכבר יש לו ילדים ממישהי אחרת  הוא תהליך שעשוי להיות מורכב ומאתגר, אבל אם את רווקה שעברה את גיל הארבעים, סביר להניח שבגילאים הללו תמצאי בשוק רווקים שרוטים לצד גרושים פלוס, ולצאת עם רווק מושבע זה לא יותר קל, האמיני לי. גם לא מצופה ממך להיות אמא, לילדים שלו כבר יש אחת. את כן יכולה להיות דמות משמעותית בחייהם וליהנות מכל רגע של חיבור איתם. ממילא אם תאהבי את הבחור, הילדים שלו ייכנסו לך ללב בשנייה. הלב שלך ייפתח אליהם באופן טבעי, ממקום של קרבה לגבר שאת אוהבת, אני מבטיחה לך.

   

  בשורה התחתונה זה עוד סעיף ברשימת המכולת, שכבר היית צריכה ללמוד לוותר עליה מזמן. לכל אחד יש חבילה שהוא סוחב על הגב, והשאלה היחידה המעניינת היא האם האדם הזה התברך בסך התכונות שאת מחפשת בגבר שלך. אם הכל טוב ביניכם, לפסול גרוש פלוס על סעיף הפלוס זה די חבל, בטח כשהפלוס הוא לא מינוס. אודליה, מה שקובע את איכות הקשר הוא ההתאמה ביניכם, המשיכה והכימיה. אם הוא מבין אותך, מכיל אותך, אם את יכולה להיות החברה הכי טובה שלו, אם התקשורת שלכם טובה ואם יש ביניכם תשוקה. כי כשהקסם הזה קיים, העובדה שיש לו ילדים לא אמורה להזיז לך. להיפך, מבחינתך הרי זכית באהבה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוסף עצמי
  הילה דניאל
  צילום: אוסף עצמי
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים