שתף קטע נבחר

התוכנית של סתיו שפיר: פחות פלסטיק, מעבר למכוניות חשמליות

סתיו שפיר, מראשי המחנה הדמוקרטי, פירטה את התוכנית שנועדה להתמודד עם האסון האקלימי ותקפה את עמיר פרץ: "לא חבר אלינו כדי לשמור אפשרות כניסה לממשלת נתניהו". העבודה: "היינו מצפים ממי שרצתה להיות שרת חינוך אצל נתניהו לא לשקר"

 

 

סתיו שפיר, מראשי מפלגת המחנה הדמוקרטי, פירטה היום (ד') בריאיון לאולפן ynet את האג'נדה הירוקה שנועדה לדבריה להתמודד עם האסון האקלימי שבפתח. היא אמרה ש"השימוש בפלסטיק ייגמר במוסדות המדינה. מעבר לזה, יעברו לתחבורה שמבוססת על חשמל ועל רכבים היברידיים. עשו את זה פעם בקליפורניה. אין שום סיבה לא לעשות את זה היום".

 

"אנחנו מדברים על לשחרר את מרכזי הערים מתחבורה פרטית לחלוטין ולעבור לתחבורה ציבורית. מדובר פה במהפכה ענקית שהיא לא רק סביבתית אלא היא גם מנתקת את הקשר של הון שלטון", אמרה שפיר.

סתיו שפיר באולפן ynet (צילום: רז גרוס)
סתיו שפיר באולפן ynet(צילום: רז גרוס)

שפיר הדגישה שלא תחזור למפלגת העבודה כפי שהייתה בעבר וכי תם זמנה של המפלגה. "יש שם היום הנהגה שסטתה לחלוטין מהדרך של תנועת העבודה. אנשים שמאמינים באידאולוגיה של שלום, של ביטחון, של הפרדה דת ומדינה, של שיוויון חברתי, נמצאים איתנו (במחנה הדמוקרטי)", אמרה שפיר.

 

"המחנה הדמוקרטי כבר משנה את המפה הפוליטית ובתקווה אחרי הבחירות האלה ישנה אותה לחלוטין. אנחנו לא נתמודד עוד מפלגות קטנות שרבות אחת עם השנייה ובסוף הולכות ומתחנפות לימין. אנחנו הפסקנו עם הסיפור הזה של חנופה, של הורדת הדגלים האידאולוגיים שלנו מתוך פחד", הוסיפה שפיר.

 

היא תקפה גם את אנשי העבודה-גשר, בהם היו"ר עמיר פרץ, ואמרה כי "הסיבה היחידה שהוא לא חבר למחנה הדמוקרטי ביחד עם מפלגת העבודה הייתה כדי לשמור לעצמו את האופציה להצטרף לממשלת נתניהו, אחרת אין שום חוק או היגיון שהיה מונע ממנו לעשות את זה".

 

"רק לפני חודשיים, במהלך הפריימריז לראשות העבודה, פרץ התחייב בפני הציבור שהוא יביא לחיבורים בתוך המחנה. שנייה אחרי הפריימריז הדבר הזה הירד מהפרק. אני לקחת אחריות ולקחתי סיכון והחלטתי ללכת ולהוביל את המחנה הדמוקרטי".

 

היא תקפה גם את ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו ואמר כי הוא "מדרדר את המצב הביטחוני. הוא מי שאחראי על חיזוק החמאס. תראי, אסטרטגיה ביטחונית אומרת שאנחנו הולכים ומחזקים את הכוחות המתונים שאפשר איתם לעבוד. זאת האסטרטגיה של נתניהו והוא אמר את זה, הוא חיזק את החמאס, הוא אמר את זה בבחירות הקודמות. הוא החליט לחזק את החמאס כדי למנוע מצב של פתרון מדיני של שתי מדינות".

 

רויטל סויד, ראש צוות תגובות של מפלגת העבודה, מסרה: "היינו מצפים ממי שדרשה להתמנות לשרת חינוך בממשלת נתניהו רק לפני חודשיים וחצי לא לשקר, אבל כנראה שמדובר בציפייה מוגזמת. אנחנו לא נשב בממשלת נתניהו, מקווים שגם סתיו שפיר וברק לא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים