שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קשה לצאת לדייטים. לפחות תתנהגו יפה

  גם אם אנחנו בטוחים שהאדם העומד מולנו אינו מתאים לנו, ולעולם לא יהיה סיכוי שהוא יתאים, אל לנו להתנהג בצורה שאינה מכובדת ומכבדת. זה לא יפה וגם לא משתלם

  איור של זוג משועמם בדייט (צילום: Shutterstock)
  לשחק עם הטלפון שלך במהלך הדייט? לא קול בכלל(צילום: Shutterstock)

  כשהייתי רווקה, התקשרה אליי חברה טובה והודיעה לי חגיגית שמצאה את בן זוגי לעתיד. היא סיפרה שהוא גרוש עם ילד, חכם, נראה טוב ועובד עם בן זוגה באותו מקום עבודה. קניתי! למחרת התקשר אליי הבחור וקבענו להיפגש בבית קפה תל-אביבי, כבר באותו שבוע. עד כאן, הכל הלך חלק. אלא שאז הגיעה הפגישה ואיתה גם האכזבה - מרגע שהתיישבנו ועד לסיום הפגישה, הבחור לא הפסיק לפטפט בטלפון הנייד שלו, קיבל והוציא שיחות (על דא ועל הא) ולא התכוון אפילו להביע התנצלות. לאחר כחצי שעה ביקשתי שנזמין חשבון, הפגישה הסתיימה וכל אחד הלך לדרכו.

   

  עוד בנושא:

  דעה: למה אני לא יוצאת עם גרוש פלוס ילדים

  החברה עדיין מצפה שהגבר ישלם בדייט הראשון

   

  הייתי ה-מ-ו-מ-ה לחלוטין. חזרתי הביתה והתקשרתי מיד לחברתי, לשאול לפשר ההתנהגות. גם חברתי הייתה בהלם בדיוק כמוני, וסיפרה שהיא מכירה אותו כבר שנים רבות ומעולם לא נתקלה אצלו בהתנהגות כזו. המסקנה של שתינו הייתה שכנראה שלא מצאתי חן בעיניו, ובמקום לומר זאת בצורה מכובדת, הוא החליט לנצל את הזמן שנותר מהפגישה שלנו לשיחותיו הפרטיות. המסקנה הנוספת של חברתי הייתה שהיא לעולם לא תכיר לו עוד בחורות.

   

  אכזבה בתחילת הפגישה, אם ממראה חיצוני או מכל סיבה שהיא, היא לגיטימית ביותר. יש כאלה שכבר בשלב זה מודיעים בצורה נאותה שאין צורך להמשיך את הפגישה (אני, אגב, לא נמנית עמם), ויש מי שמוכן בכל זאת לתת צ'אנס לפגישה - וטוב שכך, כי המסקנה הראשונית יכולה בהחלט להתהפך, כפי שקרה לי עצמי בלא מעט פגישות. אבל התנהגות לא מכובדת, כתוצאה מאכזבה או מכל סיבה אחרת, היא לחלוטין אינה לגיטימית. גם אם אנחנו בטוחים שהאדם העומד מולנו אינו מתאים לנו, ולעולם לא יהיה סיכוי שהוא יתאים, אל לנו להתנהג בצורה שאינה מכובדת ומכבדת. זה לא יפה וגם לא משתלם.

  איור של זוג משועמם בדייט (צילום: Shutterstock)
  לא כל אחד יתאים לכם, אבל לפחות תשמרו על כבוד הדדי(צילום: Shutterstock)
   

  אילולא ההתנהגות המבזה של הבחור, חברתי הייתה ממשיכה לשדך לו בחורות פוטנציאליות וייתכן שגם אני הייתי מנסה לסייע לה. אולי הבחור "הרוויח" זמן בכך שניצל את הפגישה לשיחות פרטיות, אך הוא הפסיד פגישה שיכולה הייתה להיות מעניינת (והיו לי רבות כאלה, גם כשידעתי שהפגישה לא תוביל לזוגיות), שידוכים עתידיים ובעיקר, את האפשרות להציג את הצד היפה והנעים שלו.

   

  אני חייבת לציין שההתנהגות של אותו בחור הייתה חריגה ולא ייצגה את עולם הדייטים שלי. רוב הבחורים איתם יצאתי התנהגו בצורה נאותה, וגם אם הם היו צריכים לענות לשיחה חשובה, הם הודיעו על כך כבר בתחילה הפגישה והתנצלו לאחר השיחה. אבל ידוע לי על מקרים אחרים של התנהגויות שלא רק שאינן מכבדות, אלא אף מבזות ומשפילות ביותר, ביניהן: העלבת הבחור/ה, שימוש במילים בוטות, בריחה באמצע הפגישה בתואנה המגוחכת של הליכה לשירותים (ובכך הימנעות מתשלום החשבון), המתנה במקום מרוחק ממקום המפגש על מנת לראות מי יופיע לפגישה ואז להיעלם (ללא הודעה מראש או עם תירוץ עלוב ש"נתקעתי"), ואפילו הטרדות מיניות.

   

  בדרך ליצירת סביבת היכרויות נעימה יותר

  עולם הדייטים אינו קל. מי כמוכם יודע זאת. הוא טומן בחובו עבודה סיזיפית, קשה וממושכת, ובעיקר אכזבות. לכן חשוב כפליים ליצור עולם היכרויות נעים, המעוגן בכבוד הדדי בין אחד לשני, על מנת שנוכל להמשיך לשהות בעולם זה עד לבואו של המיוחל/ת, בלי להישבר בדרך ובלי לסבול.

   

  עולם היכרויות נעים כולל הקשבה, נימוסים, כבוד ובעיקר דאגה לכך שהצד השני ירגיש בנוח, בדיוק כמונו. מיותר לציין שכללים אלה יש ליישם עוד בתחילת הדרך, בשלבי ההתכתבויות והטלפונים, ולא רק במסגרת הפגישות.

   

  על כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת האחריות ליצירת עולם דייטים נעים ומכבד. אם כל אחד ואחת יתנהגו בצורה נאותה והולמת ויכבדו את האדם היושב מולם, נהנה מעולם טוב יותר ונחסוך מאיתנו קשיים נוספים בדרך למציאת הזוגיות הנכספת.

   

  אז שיהיה לכם בהצלחה!

   

  אורלי אופלטקה היא מנחה סדנאות לרווקים ורווקות, וגם להוריהם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  כבדו את היושב אתכם, גם אם הוא לא מתאים לכם מבחינה רומנטית
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים