שתף קטע נבחר

שותף במשרד רואי חשבון ידוע חשוד בעבירות מס בסך של יותר ממיליון שקל

רו"ח מאור חמו חשוד כי נהג באופן שיטתי להשמיט את הספרה האחרונה בחלק מהחשבוניות שהגיש, ובכך הקטין את הכנסותיו במאות אלפי שקלים. עוד עולה כי חמו נהג להוציא תלושי שכר פיקטיביים לעובדים שלא עבדו עבורו ובכך הקטין את הכנסותיו ואת תשלום המס הנגזר מהן. עורכי דינו: "מדובר בליקויי דיווח שהוסדרו"

הותר לפרסום כי רו"ח מאור חמו (44) מרחובות, שותף במשרד רואי חשבון ידוע המתמחה בין היתר במיסים חשוד בהעלמת הכנסות בסך של 524 אלף שקל בשנים 2014 - 2017. בנוסף הוא חשוד בניפוח הוצאות כוזבות בהיקף של 520 אלף שקל בשנים 2012 - 2017. בית משפט השלום אסר לפרסם את שם משרד רואי החשבון בו עובד חמו. גורמים המעורבים במקרה מציינים כי פירמת רואי החשבון אינה מעורבת בפרשה.

 

אופס: חוקרי מס הכנסה פשטו על דוכני אמנים זרים

לא עושה לייק: כך רשות המיסים מאתרת מעלימי מס ברשתות

חשד: רואי חשבון סיפקו במרמה החזרי מס במיליוני שקלים

  

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בבקשה לשחרור בתנאים מגבילים שהגישה רשות המיסים ב-4 ביולי לבימ"ש השלום בירושלים ע"י משרד חקירות מס הכנסה ירושלים והדרום צוין כי בבדיקה שהתנהלה ברשות עלה חשד לפיו נהג חמו באופן שיטתי להשמיט את הספרה האחרונה בחלק מהחשבוניות שהגיש, ובכך הקטין את הכנסותיו במאות אלפי שקלים.

רשות המיסים (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
רשות המיסים(צילום: אלכס קולומויסקי)

בחקירתו, טען חמו כי פנה למע"מ בנוגע להשמטת הספרות האחרונות, הסדיר את העניין והגיש דו"ח מתוקן אולם בפועל, לפי רשות המיסים, התגלו בחקירה חשבוניות נוספות שלא תיקן.

 

עוד עולה כי חמו הודה בחקירתו כי נהג להוציא תלושי שכר פיקטיביים לעובדים שלא עבדו עבורו כלל ובכך הקטין בפועל את הכנסותיו ואת תשלום המס הנגזר מהן. מעדויות שנגבו, לפי הבקשה, עלה כי חמו שיתף פעולה עם עובד במשרדו, כך שמשכורתו של העובד פוצלה - חלק על שמו וחלק על שם אמו של העובד, שכלל לא עבדה במשרד.

 

עורכי דינו של חמו, אודי ברזילי ועופר רחני מסרו כי "מדובר בליקויי דיווח פרטיים של רואה החשבון, אשר נתגלו בביקורת אזרחית של מע"מ, ליקויים כמוהם מסדירים בכל שנה, עשרות אלפי נישומים. הסכומים בהם מדובר נמוכים בהרבה מאוד מן הפרסום. מע"מ הסתפק בתיקון הליקויים ואף הדגיש, כי מדובר בעניין אזרחי בלבד. בהתאם לליקויים שנתגלו במע"מ ועל פי המוסכם עם מע"מ, פנה מרשנו, גם לרשויות מס הכנסה, לשם הסרת מחדלים וסיום העניין".

 

מעורכי דינו של חמו, אודי ברזילי ועופר רחני נמסר כי "מדובר בליקויי דיווח פרטיים של רואה החשבון, אשר נתגלו בביקורת אזרחית של מע"מ, ליקויים כמוהם מסדירים בכל שנה, עשרות אלפי נישומים. הסכומים בהם מדובר נמוכים בהרבה מאוד מן הפרסום. מע"מ הסתפק בתיקון הליקויים ואף הדגיש, כי מדובר בעניין אזרחי בלבד. בהתאם לליקויים שנתגלו במע"מ ועל פי המוסכם עם מע"מ, פנה מרשנו, גם לרשויות מס הכנסה, לשם הסרת מחדלים וסיום העניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
רשות המיסים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים