שתף קטע נבחר

התואר לא מבטיח למוקי כלום באולימפיאדה / טור

אפשר לשמוח ולחגוג, אבל צריך גם להכניס קצת פרופורציות (שלא פוגמות בהישג): הוא לא פגש יריבים שצפויים להגיע לשלבים המכריעים בקיץ הבא ולא הרבה ג'ודואים הצליחו להשלים דאבל. זכייה שם – והוא יהפוך לגדול מכולם

 

 

אנשי הצוות המקצועי בנבחרת ישראל ניסו להנמיך ציפיות לקראת יום התחרות של שגיא מוקי באליפות העולם בטוקיו, ואולי זה מה שעזר לו להפוך לאלוף העולם הישראלי הראשון בהיסטוריה – דווקא באולם שיארח בעוד פחות משנה את האירוע הגדול באמת, האולימפיאדה. הוא כמובן הופך מיד להיות פייבוריט לעמוד על הפודיום גם באירוע הזה בקיץ הבא. זו לא הייתה סתם זכייה מרשימה מצידו של מוקי, אלא אמירה ברורה מצידו לקראת הדבר האמיתי בטוקיו, שבמידה וישיג בה פודיום יהפוך לגדול מכולם, לפחות בשל איכות ההישגים.

 

שגיא מוקי: "יש לי עוד מטרות גדולות"

ההחלטה הגאונית של מוקי / טור

הרשת בטירוף מהזכייה של שגיא מוקי

נתניהו: "שגיא מוקי אחלה, הביא כבוד וגאווה"

 

גם המעבר ל-81 ק"ג, שהצריך ממנו להרים מסת שריר ולהתמודד עם עוצמות שונות, לא הזיז אותו מהבכורה העולמית. מדובר במשקל שהכל יכול לקרות בו ביום נתון. הפעם הוא זכה להגרלה שכולנו יכולים לחלום עליה בקיץ הבא. נכניס קצת פרופוציות שחלילה לא מורידות מההישג העצום של מוקי: למעט הפיינליסט מבלגיה, מתיאס קאסה, יתר חמשת היריבים אתמול לא היו כאלה שצפויים להגיע לשלבים המכריעים בטורניר האולימפי.

 

שגיא מוקי (צילום: אורן אהרוני)
מוקי. משקל בו הכל יכול לקרות(צילום: אורן אהרוני)

 

היריבים המרכזיים של שגיא בטוקיו יבואו מיפן (למרות שעדיין לא נקבע איזה מהם), הקוריאנים ישלחו יריב איכותי יותר מאשר אתמול, הקנדי אנטואן ולואה-פורטייה, הגיאורגי לוקא מאיסורדזה, האלוף האולימפי מרוסיה חסן חלמורזייב, אחד משני הגרמנים (דומיניק רסל או אלכסנדר ויצ'רזאק) - - את אף אחד מהם לא פגש אותו בטוקיו. בכוונה לא ציינתי את סעיד מולאי. גם את אלוף העולם היוצא הוא לא פגש אתמול, וכנראה באולימיפאדה לא יסכים להתחרות מולו, אבל יהיה לו תפקיד משמעותי במיוחד. מולאי למעשה ממש כמו פקמן ישראלי מחסל יריבים איכותיים, כמו הדחה של האלוף האולימפי חלמורזייב והקנדי ולואה-פורטייה, ואולי יחפש מפלט ספורטיבי ויבקש לייצג את איגוד הג'ודו הבינלאומי.

 

להגיע במעמד של אלוף העולם, גם בעבור מוקי שכבר מכיר הרגשה של חצי גמר אולימפי מריו 2016, זה כבר עסק אחר. הרבה עבודה מנטלית והתמודדות עם לחץ של מדינה שלמה, בטח אחת כמו ישראל מרובת הציפיות. היריבים ילמדו כל תנועה שלו, ניצחון מולו יהווה אתגר ענק.

 

שגיא מוקי (צילום: אורן אהרוני)
מוקי על הפודיום. אולימפיאדה זה עסק אחר(צילום: אורן אהרוני)

 

בחנתי את שתי אליפויות העולם האחרונות שנערכו שנה לפני המשחקים האולימפיים בלונדון ובריו. בריו רק שני סופרסטארים אמיתיים, כאלו שבאמת נמצאים מעל הקטגוריה שלהם, הצליחו לשחזר את ההישג מאליפות עולם 2015 בקזחסטן: שוהיי אונו (73 ק"ג) וטדי רינר (100+). לקראת המשחקים בלונדון נערכה אליפות עולם בפריז, ממנה כבר נולדו שלושה ספורטאים שעשו דאבל: מינג'ונג קים (81), טאגיר חייבולייב (100) ורינר, שוב. הנחמה של מוקי שכל מי שהיה בשני המחזורים האחרונים אלוף עולם עמד על הפודיום האולימפי שלאחריו - בלי יוצא דופן.

 

שני ספורטאים ייצאו באיזור יולי לטוקיו, שגיא ולינוי אשרם שיהפכו למועמדים הגדולים ביותר לזכיה במדליה. אשרם תלויה בעיקר בעצמה, יכולת טובה שלה והיא עולה על הפודיום, לגבי מוקי הוא תלוי הגרלה וביריבים שלו שיעשו הכל על מנת לנצח את אלוף העולם המכהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
שגיא מוקי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים