שתף קטע נבחר

באישור משרד החינוך: לימודי חמאס במזרח י-ם

חשיפה: מנכ"ל רשת בתי הספר הפרטיים אל-אימאן איחל "שואה למי שסבור שאפשר לחיות עם הכיבוש", ופועל עם ארגונים תומכי חמאס. למרות זאת, הרשת שפועלת במזרח העיר הוכרה כמוסד מוכר ורשאית לקבל מימון ממשרד החינוך

 

בית הספר עמותת
בית הספר "אל-אימאן"

במזרח ירושלים פועלת באין מפריע, באישור משרד החינוך ומשרד המשפטים, רשת בתי ספר פרטיים שמנוהלת בידי גורמים בעלי זיקה לחמאס ונתמכת ומקיימת שיתופי פעולה עם ארגונים ועם עמותות בטורקיה שמזוהים עם חמאס, פועלים נגד קיומה של מדינת ישראל ומפיצים הסתה פרועה נגדה.

 

רשת בתי הספר הפרטיים "אל-אימאן" מפעילה במזרח ירושלים ארבעה בתי ספר לבנים ולבנות: שני תיכונים, שני בתי ספר יסודיים וכן גן ילדים. מנכ"ל הרשת הוא שייח ג'מיל חמאמי, שעומד בראש הרשות האיסלאמית העליונה בירושלים.

 

פרסומים אנטי ישראל אנטישמיות פייסבוק עמותה אוקו דר טורקית ()
עידוד אנטישמיות. פוסט של עמותת "אוקו דר"

פרסומים אנטי ישראל אנטישמיות פייסבוק עמותה אוקו דר טורקית ()

חמאמי המזוהה לאורך השנים עם האחים המוסלמים ונחשב בעיני חוקרים רבים לאחד ממייסדי חמאס בירושלים. לאורך השנים ניסה חמאמי לטשטש ככל האפשר את הקשר שלו עם חמאס ועם האחים המוסלמים כדי שלא לחצות את גבולות החוק ולהיעצר.

 

עם זאת ב-2013 הוא תועד נושא נאום שבו איחל: "שואה לכל מי שסבור שאפשר לחיות בדו קיום עם הכיבוש (ישראל)". ב-2016 הוציאה נגדו מערכת הביטחון צו איסור יציאה מהארץ וצו איסור כניסה לשטחי יהודה ושומרון למשך כמה חודשים בשל חשש לפגיעה בביטחון המדינה. חמאמי גם תועד בפעילות יחד עם ראאד סלאח, ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית שהוצאה אל מחוץ לחוק.

 

בראש מועצת המנהלים של רשת בתי הספר עומד השיח' עבד אל-עזים סלהב, ראש מועצת הוואקף בירושלים, שלפני כחצי שנה בשיאו של משבר פריצת מתחם באב א-רחמה (שער הרחמים) נעצר לחקירה וסומן כאחד הגורמים המרכזיים בוואקף שיצרו והובילו את המשבר.

 

פוסט פייסבוק עמותה אוקו דר מהלל דובר חמאס ב עזה מושיר אל-מסרי ()
מהללים את חמאס בפייסבוק

כרזה קריאה ל אינתיפאדה שלישית פרסומים אנטי ישראל אנטישמיות פייסבוק עמותה אוקו דר טורקית ()
קריאת עידוד לאינתיפאדה שלישית

בית הספר אל-אימאן מקיים קשרים מתועדים עם ארגונים טורקיים אנטי ישראליים שתומכים באופן מובהק בחמאס, כמו עמותת ''אוקו-דר'' שהביעה בשנים האחרונות תמיכה בפתיחת אינתיפאדה שלישית, תמיכה בטרור נגד התנחלויות, פרסום קריקטורות שמראות את צה"ל כצבא צמא דם ותמיכה בראשי חמאס בעזה.

 

בית הספר אף מתגאה באתר האינטרנט שלו בכך ששלח שבעה מבוגריו בשנתיים האחרונות להשתתף בתוכנית המצטיינים של ד"ר טארק סווידאן באיסטנבול. סווידאן הוא מטיף כוויתי המזוהה עם האחים המוסלמים וידוע בשנאתו היוקדת לישראל. באחד מנאומיו הטלוויזיונים אמר סווידאן: "כל אם, ובעיקר אמהות פלסטין, צריכה להיניק את ילדיה בשנאה לבני ציון. אנחנו שונאים אותם והם אויבנו".

 

חרף כל הסימנים המטרידים הללו באשר להקניית הערכים לתלמידים הלומדים שם, בית הספר הזה קיבל רישיון ממשרד המשפטים כ''חברה לתועלת הציבור'' ומעמדו המשפטי במשרד החינוך הוא "מוכר שאינו רשמי" - כלומר בית ספר פרטי שרשאי לקבל מימון ממשרד החינוך.

 

בתגובה לממצאים אמר המזרחן ד"ר מרדכי קידר, יו"ר דסק מחקר ופיתוח מזרח ירושלים: "אפשר לעצור את פעילות חמאס או לכל הפחות לא לסייע לה, אם הגורמים המוניציפליים והממשלתיים בירושלים יידעו לזהות בקשות אזרחיות שמוגשות תדיר על ידי ארגונים אזרחיים וניתן לדחות אותן באם מתברר שהן מסייעות לחמאס או לתומכי חמאס בירושלים".

 

תגובת רשת בתי הספר ומשרד החינוך לא התקבלה. 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעודדים אינתיפאדה שלישית בעמוד הפייסבוק של העמותה
מומלצים