שתף קטע נבחר

לומדים משאבי אנוש דרך משחק

המשחק Set up your HR mind, שפותח במכללה האקדמית כנרת, מדמה את מה שעבודת משאבי אנוש דורשת

לומדים ממשחק: המשחק Set up your HR mind, שפותח במכללה האקדמית כנרת, ינסה לשפר את הידע וההישגים של הסטודנטים בחומר הנלמד במחלקה לניהול משאבי אנוש. במכללה אמרו כי מדובר על למידה יישומית, שמתאימה ומקדמת את המיומנויות של המאה ה-21.

 

צילום מסך של המשחק (צילום: המכללה האקדמית כנרת)
צילום מסך של המשחק(צילום: המכללה האקדמית כנרת)

 

במכללה הוחלט לבנות משחק, דמוי עסקים, שמותאם לצורכי משאבי אנוש. התכנים משלבים לא רק תכנים שקשורים ללימודים, אלא גם את מה שעבודת משאבי אנוש דורשת בשטח, כלומר: קריאת דוחות כספיים של ארגון, התמודדות עם תזרים מזומנים בעייתי, התמודדות עם מבנה ארגוני שלא מתאים לחברה, הבנת תרבות אירגונית ושינויה בעת הצורך ועוד. במכללה האקדמית כנרת אמרו כי המשחק מהווה שילוב של התנהלות מעשית לצד מיומנויות. מהסטודנטים מצופה להבין את הדברים לעומק, לנתח את המצבים ולעבוד בצוותים כדי לפתור את הבעיות השונות.

 

ד
ד"ר יריב איצקוביץ' (צילום: ארז ביט)

 

במכללה אמרו כי כבר עתה ניתן לראות את ההצלחה של המשחק מבחינה אקדמית. לדבריהם, המשחק מייצר עניין רב, ונראה כי גם ההישגים הלימודיים צפויים להעלות בעקבות כך.

 

ד"ר יריב איצקוביץ', ראש המחלקה לניהול משאבי אנוש במכללה האקדמית כנרת, אמר: "המחלקה תומכת ביצירת כלים חדשניים ופתרונות עבור הסטודנטים המתאימים לרוח התקופה ומאפשרים להם לקבל כלים פרקטיים".

 

המשחק עצמו פותח על-ידי אלה ברהון - מרצה בקורס חברת סגל במחלקה ומנהלת משאבי אנוש בכירה, יחד עם ד"ר יריב איצקוביץ' וחברת Entropi. במכללה הוסיפו כי המשחק הוא נדבך נוסף וחשוב של הכשרת הדור הבא של מנהלי משאבי אנוש במסלול הפרקטי ביותר בארץ ללימודי ניהול משאבי אנוש.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: המכללה האקדמית כנרת
מתוך המשחק
צילום: המכללה האקדמית כנרת
מומלצים