שתף קטע נבחר

בית משפט פרסם שם מטפלת החשודה בהתעללות: "להזהיר מהעסקתה"

ספיר כהן היא המטפלת מחיפה שנעצרה באפריל, ובשבוע שעבר הודיעו שיוגש נגדה כתב אישום בכפוף לשימוע. ההורים קוראים להפיץ את שמה: "גרמה לבת שלנו סבל"

המטפלת החשודה בהתעללות בתינוקת במעון בשכונת נווה שאנן בחיפה היא ספיר כהן - כך הותר היום (ה') לפרסום. שופטת בית משפט השלום בחיפה ציינה כי יש חשיבות לפרסום השם, כדי להזהיר את הציבור מפני העסקתה בעבודה עם ילדים.

 

 

תיעוד המטפלת מתעללת בתינוקת בפעוטון בחיפה ()
כתב אישום הוגש לפני 10 ימים. תיעוד המטפלת המתעללת

שמה של המטפלת הותר לפרסום בעקבות עתירה של הורי אחת התינוקות, שעל פי החשד נפלה קורבן להתעללות. שמה של מטפלת נוספת שנעצרה בפרשה הותר גם הוא לפרסום, אולם הדבר עוכב לאחר שביקשה לערער.

 

ספיר כהן והמטפלת השנייה נעצרו בתחילת חודש אפריל. לפני כעשרה ימים הודיעה הפרקליטות כי בכוונתה להגיש נגד השתיים כתב אישום, בכפוף לשימוע. הן נעצרו בעקבות תלונה של ההורים, שהבחינו בפגיעה בשפתיה של בתם, תינוקת בת חצי שנה.

 

צפייה במצלמות האבטחה של המעון העלתה כי המטפלת דחפה את המוצץ בכוח לפיה, עד שנגרם לה שטף דם. בימים שלאחר מכן המשיכה המשטרה בחקירה ובחנה סרטוני אבטחה רבים מהמעון, שהעלו חשד למקרים נוספים של התעללות.

הוריה של התינוקת שעברה התעללות בפעוטון בחיפה (צילום: גיל נחושתן)
"הדברים הכי קשים שבהם יכולים לצפות הורים". הורי תינוקת שעברה התעללות(צילום: גיל נחושתן)
 

השופטת, מריה פיקוס בוגדנוב, ציינה כי לא התרשמה שלמטפלות ייגרם "נזק חמור" מפרסום פרטיהן, "החורג מן הפגיעה הרגילה הנגרמת מהעמדת אדם לחקירה ומפרסום שמו כחשוד בפלילים". היא גם ציינה את החשיבות הציבורית בפרסום השמות: "כאשר האינטרס הספציפי מתבטא בחשיבות להזהיר את הציבור מפני העסקת המשיבות בעבודה עם קטינים". השופטת אסרה עם זאת את פרסום שם המעון. לדבריה בעליו לא היו מעורבים במקרה התעללות, והם כבר אינם בעלי המעון.

 

לאחר שהותר פרסום השם, אביה של התינוקת פרסם פוסט בפייסבוק ובו תיאר את האירועים והסרטונים בהם צפה במשטרה. "צפינו בדברים הכי קשים שיכולים לצפות הורים בילדיהם. לא ראינו את בתנו צוחקת, משחקת או אפילו מחייכת. ראינו את בתנו בוכה הרבה, עוברת התעללות קשה שאין לתאר הכוללת חניקות בעזרת חיתול על ידי המטפלת השנייה, חניקות שיכלו להיגמר במוות. היא גם טלטלה אותה בחוזקה בסלקל, כשראשה עף קדימה ואחורה ונראה כאילו הולך לצאת ממקומו.

 

"ספיר כהן נתנה אגרוף חזק לבתי, סטרה לה פעמים רבות, בעטה בה, זרקה אותה מגובה של כ-80 ס"מ למשטח הפעילות. שתיהן התעללו לא רק בבתי, אלא בעוד חמישה תינוקות. משיכות בשיער, הטחות של הראש בשידת החתלה, כל ילד נזרק על ידי ספיר כהן למזרן הפעילות כאילו מדובר בשקי תפוחי אדמה. כולם קיבלו ממנה סטירות בעיטות וגם המטפלת השנייה לא פסחה על אף ילד בחניקות וטלטולים", כתב האב.

 

 

"אנחנו מבקשים מכולם שישתפו, כדי שכולם ייחשפו לשמה של ספיר כהן, האישה הרעה שעשתה שחור לבת שלי, שגרמה לבת שלי לסבל מתמשך והתנהגה אליה ברשעות שאין דבר שמשתווה למעשים שלה. כן, שיתביישו ללכת ברחוב, כי הן הכתימו את עצמן במה שעשו לכל אותם מלאכים טהורים".

 

עו"ד תם אגמי שקורי, שייצגה את ההורים, אמרה כי בשלב הבא מתכוונים ההורים להיאבק על התרת פרסום הסרטונים בהם מתועדת ההתעללות. "אני שמחה שבית המשפט נעתר לבקשתנו לפרסם את שמות המטפלות. העניין הציבורי גובר פה על הפגיעה בפרטיות החשודות. אנחנו נמצאים בשלב מתקדם של החקירה, ובקרוב יוגשו כתבי אישום - אז נפעל גם להתרת פרסום הסרטונים".

 

עו"ד תמי אולמן, המייצגת את כהן, אמרה: "בית המשפט נתן החלטה בנושא הפרסום ואנחנו מכבדים את ההחלטה. הלקוחה שלי הודתה במקרה אחד והביעה חרטה. לא ראינו עדיין את כל חומרי הראיות, כך שלא נוכל להגיב בשלב זה לטענות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים