שתף קטע נבחר

מטרופולין תפעיל בשרון אוטובוסים מונעים בגז

חברת התחבורה הציבורית תפעיל החל מחודש אוקטובר כ-90 אוטובוסים "ידידותיים לסביבה" שהוסבו להנעה באמצעות גז

בשרון עוברים לגז: חברת התחבורה הציבורית מטרופולין מתכננת להחליף בתוך פחות מחודשיים את מרבית צי האוטובוסים שלה באזור השרון מהנעה רגילה להפעלה על-ידי גז. החברה הודיעה כי תשיק צי של 84 אוטובוסים מונעי גז שיתווספו לחמישה אוטובוסים שהופעלו זה מכבר באזור במסגרת ניסוי היתכנות.

 

אוטובוסים מטרופולין (צילום: צביקה טישלר)
(צילום: צביקה טישלר)

השר יובל שטייניץ ובכירים נוספים פגשו את מנכ"ל החברה, לורנס מועלם, אשר הציג את צי האוטובוסים החדש שרכשה החברה לקראת ההשקה בחודש אוקטובר הקרוב. בחברה אמרו ל-ynet כי הושם דגש על הפעלת אוטובוסים ידידותיים לסביבה, שקטים ופחות מזהמים. לצד השקת האוטובוסים, תשיק החברה גם תחנת תדלוק בגז טבעי בכפר סבא עבור אותם אוטובוסים.

 

"מטרופולין הינם חלוצים בתחום, ואני מאמין שתחום זה יתרחב בעתיד״, אמר שר האנרגיה שטייניץ. ״מעבר אוטובוסים להנעה בגז טבעי יצמצם באופן משמעותי את זיהום האוויר לטובת הבריאות של כולנו, וזה מתכתב עם מדיניות משרד האנרגיות לגמילת ישראל מדלקים מזהמים עד 2030".

 

לורנס מועלם, מנכ"ל מטרופולין, אמר כי "מטרופולין תמשיך בעתיד הקרוב לפתח ולקדם את התחום ותמשיך להוביל את ענף התחבורה הציבורית בכל הקשור לשילוב אוטובוסים המונעים בהנעה אלטרנטיבית".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
מטרופולין - עוברת לגז
צילום: צביקה טישלר
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים