שתף קטע נבחר

"פגישת התאנים והיין" עם אלוביץ': "בכפוף לאישור הבוס"

לאחר שעתירת הליכוד למניעת הפרסום נדחתה, פורסמו פרטים מאחת הפגישות שנמצאות במוקד תיק 4000, בין פילבר לבעלי בזק

 

שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו (צילום: יובל חן, מוטי קמחי)
אלוביץ' ונתניהו(צילום: יובל חן, מוטי קמחי)

"פגישת התאנים והיין" נחשפה, לאחר שנכשל הניסיון למנוע את פרסומה. בחברת החדשות פרסם הערב (יום ו') העיתונאי גיא פלג פרטים על אחת הפגישות שנמצאות במוקד תיק 4000 (בזק-יס), בין מי שהיה מנכ"ל משרד התקשורת שלמה (מומו) פילבר לבין בעלי בזק שאול אלוביץ'.

 

הפגישה נערכה בבית המיליארדר בשכונת צהלה בתל אביב, ולפי הדיווח הצדדים דנו בה בביטול ההפרדה המבנית, איחוד בזק-יס, מהלך שהיה אמור להכניס לאלוביץ' מיליארדי שקלים. פילבר, כיום עד מדינה, כתב אחרי הפגישה ליועצו של אלוביץ' כי "יש התקדמות בכפוף לאישור הבוס", כשהוא מתכוון ככל הנראה לראש הממשלה בנימין נתניהו. ראש הממשלה ואלוביץ' חשודים בשוחד בתיק 4000.

 

לפי הדיווח, זהו קטע מההתכתבות בוואטסאפ בין פילבר לבין אלי קמיר, יועצו של אלוביץ'.

קמיר: "הבנתי משאול שהייתה לכם פגישה טובה".

פילבר: "התקדמנו, יש הבנות בכפוף לאישור הבוס. הייתה פגישה טובה והיין היה מצוין. זה הגיע עם תאנים, ענבים וגבינה – דליקטס!".

קמיר: "תענוג אמיתי. עכשיו כשאני מכיר את הסיכום יש פה הזדמנות אמיתית לבוא לבוס שלך עם בשורה אמיתית".

 

בחיפוש בביתו של ניר חפץ, יועצה לשעבר של משפחת נתניהו וכיום עד מדינה בדומה לפילבר, מתוארות ההסכמות ובכתב ידו של חפץ נכתב: "זה מה שסוכם עם מומו". זאת, בניגוד לפרוטוקול רשמי, שלפי הדיווח לא נכתב.

 

היום עתר הליכוד נגד חברת החדשות והיועץ המשפטי לממשלה, בניסיון למנוע את פרסומה של כתבה זו, לאחר כתבות דומות על תיק 4000 שפורסמו בשבוע האחרון. ממלא מקום יו״ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל, דחה את הבקשה למתן צו ארעי, ואפשר את הפרסום.

 

הבוקר פורסם ב״ידיעות אחרונות״ כי לפלג הוצמד מאבטח בעקבות איומים. יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס לכך וצייץ בטוויטר: "אז עכשיו מצמידים מאבטח לגיא פלג. כשראש הממשלה מסית באופן קבוע נגד התקשורת ומעלה סטטוסים נגד כתבים - אלימות הופכת מעניין של 'אם' לעניין של 'מתי'. נתניהו, האלימות מרימה ראש ויש לך אחריות לכך. אתה ושליחך צריכים לעצור לפני שיהיה מאוחר מידי. צא וגנה בפומבי כל אלימות שהיא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן, מארק ישראל סלם
אלוביץ' ונתניהו
צילום: אוראל כהן, מארק ישראל סלם
מומלצים