שתף קטע נבחר

#פדיחה: נפרץ החשבון של מנכ"ל טוויטר

במשך כעשרים דקות פרסמו האקרים ציוצים גזעניים ואנטישמיים בחשבון של ג'ק דורסי. ככל הנראה הם שלחו את הציוצים באמצעות SMS, לאחר שהצליחו להשתלט על מספר הטלפון של מנכ"ל הרשת החברתית

חשבון הטוויטר של מנכ"ל הרשת החברתית, ג'ק דורסי, נפרץ אתמול (יום ו') על-ידי קבוצת האקרים שבמשך כעשרים דקות צייצה שורה של פוסטים גזעניים ואנטישמיים. מצילומי מסך שפורסמו ברשת עולה כי הפורצים צייצו בין היתר כי "גרמניה הנאצית לא עשתה שום דבר לא בסדר", והזהירו מפני פצצה במטה בטוויטר.

 

מנכ
רגע מביך. מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי (צילום: gettyimages)
טוויטר השתלטה מחדש על החשבון תוך זמן קצר ומחקה את הציוצים הפוגעניים. "החשבון בטוח עכשיו ואין כל אינדיקציה לכך שהמערכות של טוויטר נפרצו", נמסר.

 

החברה הפנתה אצבע מאשימה לעבר ספקית הסלולר של דורסי: מסתבר שההאקרים השתמשו בשירות שמאפשר לצייץ באמצעות הודעות SMS, לאחר שהצליחו לשכנע את טוויטר שהם משתמשים במספר הטלפון האישי של דורסי. ייתכן שהם אף התחזו לדורסי על מנת לקבל גישה למספר הטלפון הפרטי שלו.

 

קבוצת ההאקרים שמכונה The Chuckling Squad הייתה אחראית לשורה של פריצות לחשבונות טוויטר של ידוענים בתקופה האחרונה, אך הפריצה לחשבון של המנכ"ל עצמו היא ללא ספק גולת הכותרת של פעילותה - לפחות בינתיים.

 

משתמשים בטוויטר מיהרו ללעוג לדורסי, שהחשבון האישי שלו אמור להיות לכאורה מוגן יותר בפני נסיונות פריצה. אחת הבדיחות היא שרוב עובדי טוויטר נמצאים כעת בפסטיבל ברנינג מן, ולכן לא היה מי שיטפל כראוי בפריצה. "דמיינו את ראש צוות האבטחה של טוויטר עכשיו", התבדח אחד המשתמשים, "אחרי שלקח שבע פטריות מסוגים שונים, עירום על חללית מבמבוק שנקראת מקדש האהבה, מתעלם מהודעות הפוש שהוא מקבל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים