שתף קטע נבחר

ארה"ב חיסלה 40 ג'יהאדיסטים בסוריה

ביום הראשון להפסקת האש בין אסד למורדים באידליב: טיל פגע בכינוס של מנהיגים בארגוני ג'יהאד "שתכננו לפגוע בארה"ב ובעלי בריתה". הפנטגון נטל אחריות. זו אחת התקיפות הקטלניות ביותר נגד ג'יהאדיסטים בסוריה

פעילים בסוריה מדווחים כי לפחות 40 ג'יהאדיסטים נהרגו היום (שבת) בתקיפה בטיל ליד העיר אידליב שבצפון המדינה, ושעות אחרי פרסום המידע הזה הודיע הפנטגון כי ארה"ב היא זו שתקפה שם. בהודעה של הפנטגון נמסר כי התקיפה נעשתה נגד ג'יהאדיסטים שתכננו לפגוע באמריקנים, בבעלי בריתה של ארה"ב ובאזרחים תמימים.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

סוריה הפצצה דיר א-שרקי מחוז אידליב אמא ו 7 ילדים נהרגו (צילום: AFP)
תקיפה באזור אידליב החודש(צילום: AFP)

התקיפה באה ביומה הראשון של הפסקת האש באזור אידליב בין המשטר הסורי ובעלי בריתו הרוסים לבין המורדים הנצורים שם. בשנים האחרונות, בסיוע רוסיה, השיב לעצמו משטר אסד את השליטה ברוב השטחים שאיבד בסוריה, ואזור אידליב הוא כעת המעוז הגדול האחרון של המורדים. ארגון המורדים החזק ביותר באזור זה הוא ארגון הג'יהאד "הייאת תחריר א-שאם", ולא ארגון של המורדים המתונים שנלחמו באסד בתחילת מלחמת האזרחים בתקווה לכונן דמוקרטיה.

המורדים סוריה עם שברי המטוס מטוס אידליב  חאן שייחון   (צילום: AFP)
מורדים במעוז הנצור(צילום: AFP)

 

לפי הארגון הסורי למעקב אחר זכויות אדם, ארגון שמושבו בלונדון ושמסתייע ברשת מודיעים מרחבי סוריה הנחשבים לאמינים, טיל פגע בכינוס של מנהיגי כמה ארגונים ג'יהאדיסטיים במחנה אימונים שלהם, ולפחות 40 נהרגו. מדובר בארגונים הנאמנים ל"הייאת תחריר א-שאם", שהיה בעבר השלוחה של אל-קאעידה בסוריה.

 

המשטר הסורי וצבא רוסיה נלחמים אמנם בעצמם נגד ארגוני הג'יהאד הפועלים במדינה, אולם גם ארה"ב ובעלות בריתה פועלות שם נגד הארגונים האלה מעת לעת. מספר ההרוגים בתקיפה היום הוא מהגבוהים ביותר שנרשמו נגד ג'יהאדיסטים בתקיפה אחת בסוריה.

הרוגים הפצצות של רוסיה ו צבא סוריה מחוז אידליב של ה מורדים (צילום: MCT)
הרס באחת מתקיפות צבא סוריה באידליב(צילום: MCT)

ארה"ב, נזכיר, הקימה ב-2014 קואליציה בינלאומית למלחמה נגד דאעש, כשהארגון היה בשיאו ושלט בשטחים עצומים בסוריה ובעיראק. במרץ שעבר חוסל בעיקרו ארגון דאעש בסוריה בעזרת הכוחות הכורדיים, אבל חיילים אמריקנים עדיין נמצאים במדינה. התקיפות של ארה"ב נגד ג'יהאדיסטים באזור פחתו מאוד מאז 2017.

 

ב-30 ביוני השנה תקפה ארה"ב כינוס של אנשי ג'יהאד מאל-קאעידה במתקן אימונים במחוז חאלב, הסמוך לאידליב, ושמונה בני אדם נהרגו שם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מורדים ותקיפה באידליב
צילום: AFP
מומלצים