שתף קטע נבחר

נשיא הונדורס הגיע לישראל: יחנוך משרד סחר בירושלים

כשבועיים לפני הבחירות, ייפגש נתניהו עם נשיאי הונדורס ואתיופיה שיגיעו לארץ. כשבוע לפני הבחירות צפוי לנחות כאן מלך זולו מדרום אפריקה, ולאחר מכן צפוי ראש הממשלה לבקר בהודו

כשבועיים לפני הבחירות, ראש הממשלה בנימין נתניהו פותח היום (א') בבליץ של ביקורים מדיניים של מדינאים זרים בישראל ושלו בחו"ל - הכל נקבע לתקופה שלפני הבחירות, כדי לחזק את תדמית המנהיג שהעלה את ישראל לרמה עולמית ושיכול לפתוח דלתות בכל העולם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשיא הונדורס חואן אורלנדו הרננדס ברזיליה (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה נתניהו נשיא הונדורס הרננדס (צילום: רויטרס)

אחרי הביקור שלו באוקראינה, שנועד לכרסם בתמיכה של דוברי הרוסית בליברמן ולהבטיח פנסיה לעולים יוצאי אוקראינה - נתניהו יארח היום בירושלים שני ראשי מדינות: נשיא הונדורס חואן הרננדס וראש ממשלת אתיופיה אביי אחמד. הרננדס, שהגיע עם רעייתו אמש לישראל, ישתתף עם נתניהו בחנוכת משרד סחר בעל מעמד דיפלומטי של הונדורס בירושלים.

 

 

 

 

ראש ממשלת אתיופיה אבייה אחמד (צילום: רויטרס)
ראש ממשלת אתיופיה אביי אחמד(צילום: רויטרס)

בישראל ניהלו מגעים לשכנע את הונדורס לפתוח שגרירות בירושלים - אך ללא הצלחה. הונדורס הסכימה רק למשרד סחר, בדומה לצ'כיה, הונגריה ואוסטרליה (לה משרד ביטחוני). במהלך הביקור צפוי הרננדס לפגוש את נתניהו במעון ראש הממשלה בירושלים וכן לחנוך עמו יחד את משרד הסחר הדיפלומטי של הונדורס בירושלים. הביקור יכלול גם סיור במספנות ישראל והשתתפות של הנשיא הרננדס במפגש עסקי רם דרג עם בכירים מהקהילה העסקית הישראלית, במטרה לקדם את ההשקעות וקשרי הסחר בין המדינות.

 

היום גם יגיע לארץ ראש ממשלת אתיופיה, אביי אחמד, לביקור בן יומיים בישראל. נתניהו יקבל את אחמד במשמר כבוד במשרד ראש הממשלה בירושלים. ראש ממשלת אתיופיה גם ייפגש עם הנשיא ריבלין, יבקר ב"יד ושם" ויערוך סיור במערך הסייבר הלאומי. לפי הערכות, הביקור קשור לרצונו של נתניהו לחזק את תדמיתו בקרב יוצאי אתיופיה בישראל והוא יודע שאחמד הוא פוליטיקאי נערץ באתיופיה ונחשב למנהיג הצעיר והמבטיח ביותר ביבשת.

 

כשבוע לפני הבחירות, צפוי לנחות כאן מלך זולו מדרום אפריקה, מנהיג שבט של כ-12 מיליון בני אדם. שגרירות ישראל בדרום אפריקה עובדת על הזמנתו לארץ כבר חמש שנים.

 

ב-9 בחודש ייצא נתניהו לביקור בזק בהודו במהלכו ייפגש עם מקבילו וידידו נרנדרה מודי. לחיצת ידיים של נתניהו עם מנהיג המעצמה בהחלט עשוייה להועיל לקמפיין. ברקע ישנן שמועות על נסיעה לא מתוכננת של נתניהו לרוסיה או הגעה של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לירושלים, אם כי לשכת ראש המשלה הכחישה קיומם של מגעים לביקורים כאלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קובי גדעון/לע"מ
נתניהו ונשיא הונדורס הרננדס
קובי גדעון/לע"מ
מומלצים