שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אלי עמיר זכה בפרס ברנר לספרות לשנת 2019

  הספר "נער האופניים" מאת אלי עמיר קטף את הפרס השנתי של אגודת הסופרים ויזכה את מחברו ב-50 אלף שקלים. השופטים שיבחו את האופן שבו עמיר משקף דרך סיפורו האישי את סיפור התגבשותה של החברה הישראלית ממגוון של קבוצות ועדות: "שיא חדש ביצירתו"

  הסופר אלי עמיר הוא הזוכה בפרס ברנר לספרות לשנת 2019, על ספרו "נער האופניים" שראה אור בהוצאת עם עובד. כך הודיעה היום (א') אגודת הסופרים העברים, המעניקה את הפרס. גובה הפרס, שנחשב לאחד הוותיקים והיוקרתיים ביותר בספרות העברית, עומד על 50 אלף שקלים. ספרו של עמיר נבחר מתוך 96 מועמדויות לספרי פרוזה שהוגשו בפני השופטים.

   

   

  אלי עמיר (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  אלי עמיר(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  חבר השופטים שהעניק את הפרס כלל את פרופ' אילנה רוזן, ד"ר ננה אריאל והסופרת אדיבה גפן. השופטים כתבו כי ספרו של אלי עמיר "ממשיך ומחזק את הנדבך האישי והביוגרפי שאפיין את ספריו הקודמים, אך בעוצמתו וברוחב יריעתו מוביל את יצירתו של עמיר לשיא חדש. ספרו של עמיר מספר לא רק את סיפורו של המחבר, משפחתו והעדה או קהילת המוצא אליה הוא משתייך, אלא גם את סיפור יצירת החברה הישראלית מאוסף של קבוצות ועדות שמרכיביהן שונים, מגוונים ולא פעם גם מנוגדים או מתנגדים זה לזה".

   

  אלי עמיר (נער האופניים)

  "בתוך כך אנו קוראים, דרך הנרטיב העשיר של עמיר, על העיר והקיבוץ, על ותיקים וחדשים, על מסורתיים ומודרניים, צעירים ומבוגרים, מזרחים ואשכנזים, אנשים מכל שדרות העם ובעלי תפקידים ושררה", הוסיפו. "את הדרמה החברתית הזו עמיר מפליא לבטא בעברית מדויקת, משכנעת וחומלת, שלא מתהדרת בספרותיותה אבל מורכבת ומרתקת בריבודה".

   

  פרס ברנר לספר פרוזה מוענק על ידי אגודת הסופרים אחת לשנה מאז שנת 1945, לספר שיצא לאור מאז ניתן הפרס הקודם. הפרס הכספי מוענק באדיבות רחל ומשה ינאי. צביקה ניר, יושב ראש אגודת הסופרים, שבישר לאלי עמיר על הזכייה בשיחת טלפון אישית, בירך על הבחירה: "אני מברך את שופטי הפרס אשר עשו עבודה קשה ומורכבת לנוכח המועמדויות הרבות שהוגשו השנה. הבחירה באלי עמיר מתאימה לחשיבות פרס ברנר ויוקרתו בהיותו הפרס הספרותי הוותיק ביותר והחשוב ביותר".

   

  על מועד ומקום טקס חלוקת הפרס תימסר הודעה בהמשך.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים