שתף קטע נבחר

נתניהו: "בעזרת השם, נחיל ריבונות על כל היישובים בישראל"

ראש הממשלה פתח את שנת הלימודים בהתנחלות אלקנה ואמר לילדי בית הספר: "לא יהיו עוד עקירות כמו בגוש קטיף". יו"ר מועצת יש"ע: "מצפים לתוצאות בשטח"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לפתוח את שנת הלימודים הבוקר (א') בהתנחלות אלקנה יחד עם שר החינוך רפי פרץ והצהיר כי ישראל תחיל ריבונות יהודית על כל היישובים בישראל – משמע החלת ריבונות גם ביהודה ושומרון.

 

"לא יהיו עוד עקירות כמו בגוש קטיף", אמר נתניהו והוסיף: "בעזרת השם, אנחנו נחיל את הריבונות היהודית על כל היישובים כחלק מארץ ישראל וממדינת ישראל".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתיחת שנת הלימודים התש
"לא יהיו עוד עקירות כמו בגוש קטיף. נבנה עוד אלקנה". נתניהו(צילום: רויטרס)
 

עוד אמר ראש הממשלה לתלמידים: "מעל הכל תזכרו שאתם באלקנה, שזה ארץ ישראל. זו הארץ שלנו, זו הארץ שלכם. זה בית חדש שהוא בית ישן. זה הבית הישן, המקורי של עם ישראל, ואנחנו נבנה עוד אלקנה ועוד אלקנה ובעוד אלקנה. אנחנו לא נעקור פה אף אחד, אף אחד".

 

נתניהו גם התייחס לפן הלימודי של פתיחת שנת הלימודים ואמר לתלמידים: "כל אחד ואחת מכם, כשאתם טובים במשהו - אתם יכולים להיות יותר טובים במשהו. אני רוצה שתשאפו לזה שאתם יכולים להיות עוד יותר טובים. אם תעשו את הדברים האלה, אתם תצליחו ותעזרו אחד לשני".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתיחת שנת הלימודים התש
(צילום: רויטרס)
 

יו''ר מועצת יש''ע, חננאל דורני בירך, על דברי נתניהו על החלת הריבונות ומסר: "אנחנו מצפים בכיליון עיניים לתוצאות בשטח. ריבונות היא חזון ההתיישבות, עליו חלמנו במשך שנים ונשמח לראות את החלום מתגשם במהרה".

 

ח"כ תמר זנדברג (המחנה הדמוקרטי) הגיבה להבטחות הסיפוח של נתניהו ואמרה כי "במקום להבטיח חינוך לסובלנות ונגד גזענות, במקום להבטיח שבשנה הבאה לא תהיה ולו מורה אחת בהעסקה קבלנית, ראש הממשלה בוחר ביום הראשון של שנת הלימודים להבטיח סיפוח התנחלויות".

 

עוד אמרה זנדברג: "מי שרוצה לראות את אלקנה חלק ממדינת ישראל צריך לתמוך במשא ומתן להסדר מדיני שיכלול חילופי שטחים מוסכמים ולא לפזר הבטחות שיבטיחו לנו רק המשך חיים על החרב ללא שום פתרון”.

 

מזכ"ל אש"ף, סאיב עריקאת, הגיב להצהרת נתניהו באלקנה ומסר: "אלו שמודאגים אחרי כל הכרזה ישראלית הקשורה בהתנחלויות צריכים להתמודד עם המציאות: ראש הממשלה הישראלי מכריז על עוד סיפוח בשטחים. די לחסינות מעונש, ישנה אחריות בינלאומית להטיל סנקציות על ישראל אחרי עשורים שלמים של פשעים חוזרים ונשנים".

 

"תנועת הריבונות" מסרה כי היא "מקבלת בברכה זהירה את דברי ראש הממשלה, אך הזהירה כי בדברי נתניהו קיימת רמיזה להקמת יישות מדינית ערבית על שאר שטחי יהודה ושומרון. יישות כזו תהווה איום ביטחוני ואסטרטגי על ליבה של מדינת ישראל ובעיקר תהווה פגיעה אנושה בחזון הציוני-יהודי אליו כסף עם ישראל לאורך שנות גלותו, השבת הריבונות הישראלית על ארץ ישראל כולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בפתיחת שנת הלימודים באלקנה
מומלצים