שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חנן בן ארי: "רק בבת החמישית נפל לי האסימון - אני אבא"

  בגיל 31, עם חמישה ילדים, חנן בן ארי מנהל קריירה מצליחה, אבל לא שוכח לתעד את כל הוצאותיו באקסל. לכבוד השיר החדש שלו, שנכתב בלשון נקבה ("אני לא יודע מאיפה זה בא") הוא מספר ל-ynet כיצד השתנה כאבא, מה הוא חושב על הפרדה מגדרית בהופעות ולמה הוא לא רץ לפוליטיקה

  "אני חובש כיפה וגדלתי בהתנחלות, אבל זה לא אומר שאני מרגיש זר כשאני מופיע מול חילונים. אני ישראלי שמופיע לישראלים", אומר חנן בן ארי. בעבר הוא חשב על קריירה פוליטית, אבל הוא החליט שהוא רוצה לאחד ולא לפלג, אז הוא בחר במוזיקה. "אני מדבר יפה, ויכולתי ללכת לפוליטיקה. והיו כאלה שציפו את זה ממני אבל ויתרתי. היום, כשאני מסתכל על הפוליטיקאים שלנו אני לא מרגיש שיש מישהו שמייצג אותי נאמנה באמת", הוא אומר בריאיון ל-ynet.

   

  "הבחירות בסיבוב השני מאוד מאוד אכזבו אותי, זה בזבוז כסף גדול למדינה, מעשה לא אחראי של הפוליטיקאים. הציבור שאני פוגש הרבה יותר יפה מאיך שהוא מיוצג בכנסת ואיך שהוא נראה בתקשורת ובפייסבוק. וזה מאכזב אותי. הייתי רוצה שיהיה פה דיבור אחר, אני עוד לא יודע למי אצביע".

   

  קשה שלא לשאול אותך בעניין ההפרדה בין גברים לנשים בהופעות מוזיקליות. מה דעתך?

  "יש כל מיני קהילות שיש להן כל מיני מנהגים ובצורה מידתית, צריך לדאוג גם לקהילות האלה. אני לא כזה, ההופעות שלי לא בהפרדה, אלא בחיבור ובהרמוניה, אבל צריך לכבד כל אחד. זאת תהיה אפליה לא לתת הפרדה. צריך להיות ליברלים גם בצדדים האלה".

  חנן בן ארי (צילום: רז גרוס)
  "צריך לכבד כל אחד". חנן בן ארי (צילום: רז גרוס)
   

  אז את הפוליטיקה הוא הניח בצד לטובת קריירה מוזיקלית שהפכה אותו לאחד האמנים האהובים במדינה. היום (ב') הוא מוציא שיר חדש בשם "שמש", אותו הוא שר בלשון נקבה. "אני לא יודע מאיפה זה בא", הוא נזכר, "אני לא רוצה להבין למה זה קרה שאני שר בלשון נקבה, אבל זה קרה ואני שמח, זה כאילו פתח לי דיבור חדש שלא היה לי וגיליתי בי. אני אפילו לא יודע מי זאת ששרה, אבל אני מרגיש שזה משהו שיצא מתוכי. אני כתבתי את השיר, אבל אני לא יודע למה כתבתי בלשון נקבה. שתבין, הלחן קיים כבר שנה ולא הצלחתי למצוא את המילים".

   

  עוד בערוץ המוזיקה:

  אבי גרייניק: "עם הפרעות קשב ובלי בגרות אני מתחיל ללמד באקדמיה - זה ניצחון"

  עם הגיטרה על הכתף: ההקלטה הנדירה של החייל שלום חנוך

  למה אנחנו אוהבים את המוזיקה אבל סובלים בהופעות?

   

  כל כך הרבה זמן לכתוב שיר?

  "אני מכיר כאלה שכל יום כותבים, שלמה ארצי ועידן עמדי לדוגמה. ורק מתוך חמישים יוצא שיר אחד. אני כמו צייד שמחכה בדיוק לחיה שהוא רוצה. אני יכול להמתין לברדלס חודש ולראות זברות עוברות ולא לירות. אבל כשאני כותב אני מרגיש את זה. לשיר הזה כתבתי את המילים במשך עשר דקות ואין לי מושג מה קרה. זה מבחינתי סוג של נס, מתנה".

   

  הוא רק בן 31. השבוע הוא יחגוג 11 שנות נישואים והוא כבר אבא לחמישה ילדים: שיר ציון בת 9,  ברוכי בן 6 וחצי, משה בן 5, מרים בת 3 וחצי ואהבה בת חצי שנה. "בכל יום אנחנו מגלים אחד על השנייה דברים כבני זוג והורים. רק עכשיו נפל לי האסימון שאני אבא".

   

  מה זאת אומרת?

  "פתאום נפלה עליי ההבנה והאחריות של הזכות הזאת. לא רק מה זה אומר שכלית אלא גם רגשית, התחלתי להתגעגע לילדים באמצע היום מה שלא כל כך קרה בעבר. בהתחלה הייתי אבא של שבת כזה, בא בשבת מדבר עם הילדים ומקשיב להם, ובאמצע שבוע הייתי מגיע מאוחר ועסוק מאוד. פתאום, דווקא בבת החמישית נפל האסימון - אני אבא".

   

  איך אתה מצליח לשלב את זה בקריירה?

  "מצד אחד זה מאבק יום יומי ומתח כזה ומצד שני זה חיבוק הדדי. הקריירה שלי מקבלת כוח מהמשפחה והילדים שלי ואשתי מקבלים כוח ואנרגיה מהשמחה ומהאושר שאני מקבל מהקריירה ומהבמה. אני עובד בזה, בלהפוך את האנרגיה של המתח והמלחמה בין שני הדברים לשלום".

  חנן בן ארי אולפן ynet ()
  "פעם הייתי אבא של שבת"
   

  זה לא קל.

  "זה הכי קשה בעולם. אם אתה שואל אותי במה אני עובד - מה אני מתעסק רוב היום, זה בזה. היה לי דיבור על זה עם אביתר בנאי, הוא שאל מה שלומי, התחלתי לספר לו על הקריירה והוא אמר לי 'לא, לא, עד כמה אתה מצליח להיות אחד שלם ולא להיות מפוצל'. מיד נפתחה לי מנהרה פנימה ללב".

   

  אתה עוסק במקצוע לא יציב כלכלית, אין דאגות? בכל זאת, חמישה ילדים בלי עין רעה.

  "אשתי ואני לפני שהתחתנו הלכנו למדריך להתנהלות כלכלית, מן סוג של קואצ'ר. כשהייתי צעיר כל הזמן הסתכלתי לראות איך אנשים מתנהלים, התבוננתי סביב וראיתי אנשים שנכנסים לחובות ובעיות. אז אמרתי לאשתי, 'למה להיכנס לצרות ורק אז ללכת להדרכה? בואי נקדים תרופה למכה'. אנשים לא משנה כמה מרוויחים - תמיד במינוס. כשהלכנו אליו היינו בני 20 שהרוויחו אלפיים שקל בחודש ופשוט כתבנו כל הוצאה. וככה זה עד היום כשאנחנו מתפרנסים לא רע בלי עין רעה".

   

  אתה רוצה להגיד לי שאתה רושם הוצאה של מכולת במאה שקל?

  "פעם עשינו ככה, היום בסוף כל חודש אנחנו יודעים בדיוק מה לחשב. יש לנו מן טבלת אקסל כזאת שאנחנו יודעים בדיוק מה הוצאנו ומה הכנסנו".

   

  שמש

  מילים ולחן: חנן בן ארי

   

  כבר שנים שאני לא דומעת

  כבר שנים שבלי סיבה

  אני מוצאת עצמי מתגעגעת

  מחפשת לי תשובה

   

  תראה אותי, תתן לי יד

  אני אחת שמוכנה להשתנות

  תבוא תאיר לי את ימיי

  באור יפה, גנוז כמעט מיליון דורות

   

  ואז אני אהיה כמו שמש לעולם

  אהיה כמו ציפור נודדת במרחב

  אתה, אתה תהיה לי מלך לעולם

  מודה אני לך על דרך שנשבעת לי

   

  ועכשיו שיש קצת אור בחדר

  ועכשיו שיש אותך

  אני פתאום בוכה ומתפללת

  מפחדת שתשכח

   

  תראה אותי, תתן לי יד

  אני אחת שמוכנה להשתנות

  תבוא תאיר לי את ימיי

  באור יפה, גנוז כמעט מיליון דורות

   

  ואז אני אהיה כמו שמש לעולם

  אהיה כמו ציפור נודדת במרחב

  אתה, אתה תהיה לי מלך לעולם

  מודה אני לך על דרך שנשבעת לי

   

  קח את הזמן אני לא ממהרת

  ונשארת לעמוד

  ואנגן כאן על מפתן הדלת

  עד שתצא אחר כבוד

   

  ותקח אותי תתן לי יד

  אתה אחד שמסוגל להתגלות

  תבוא תאיר לי את ימיי

  באור יפה, גנוז כמעט מיליון דורות

   

  ואז אני אהיה כמו שמש לעולם

  אהיה כמו ציפור נודדת חופשייה

  אתה, אתה תהיה לי מלך לעולם

  מודה אני לך על דרך שנשבעת לי

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיא כושי ויריב פיין
  חנן בן ארי
  צילום: גיא כושי ויריב פיין
  לאתר ההטבות
  מומלצים