שתף קטע נבחר

פייסבוק: כנס על מאורעות תרפ"ט - פוליטי

הרשת החברתית פסלה מודעה לקידום כנס "תשעים שנה למאורעות תרפ"ט" שיתקיים השבוע בקריית ארבע וביקשה מהמפרסמים לעבור הליך אישור על מנת לפרסם מודעות פוליטיות. מארגני הכנס שיתקיים בחסות מכון ז'בוטינסקי ומרכז מורשת בגין: "מציינים אירוע היסטורי, שוללים את התיוג הפוליטי"

האם כנס שיתקיים בקריית ארבע לציון 90 שנה למאורעות תרפ"ט  בהשתתפת הנשיא ריבלין הוא פוליטי? תלוי את מי שואלים: פייסבוק סירבה לפרסם מודעה ממומנת לאירוע בטענה שהוא פוליטי, אך המארגנים מתעקשים שמדובר בכנס היסטורי ושאין שום קשר לפוליטיקה או לבחירות המתקרבות.

 

המודעה שנפסלה ()
המודעה שנפסלה

 

כנס "תשעים שנה למאורעות תרפ"ט" יתקיים ביום רביעי הקרוב בהיכל התרבות קריית ארבע-חברון. מאחוריו עומדים מכון ז'בוטינסקי, מרכז מורשת בגין, האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, פורום אשכולות ומדרשת חברון. בין היתר יתקיים במסגרתו פאנל תחת הכותרת "ההסתה הערבית מתרפ"ט ועד תשע"ט". הכנס יסתיים בסיור בבית העלמין בחברון ובאזכרה ממלכתית שבה צפוי להשתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

"נדהמנו מההודעה"

פורום אשכולות - ארגון גג של 30 מרכזים חינוכיים ברחבי הארץ - ביקש לפרסם את המודעה בפייסבוק, אך מהרשת החברתית נמסר כי מכיוון שמדובר באירוע פוליטי, על המפרסמים לעבור הליך אישור קצר שרק אחריו יוכלו לפרסם מודעות פוליטיות. המארגנים מתעקשים שאין מדובר באירוע פוליטי ולכן מסרבים לבצע את ההליך. ערעור שהגישו על ההחלטה נדחה.

 

מנכ"ל אשכולות, אדיר וישניה, פנה למנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, וביקש ממנה להתערב בדחיפות. "לצערנו קיבלנו דחייה מפייסבוק בתואנה שמדובר באירוע פוליטי", כתב לה, "נדהמנו מהודעה זו, הגשנו ערעור בו במקום, ואולם לצערנו עד לרגע זה לא נעשה כל שינוי במדיניות, ונותרה למעשה חסימה של פייסבוק לאירוע ההיסטורי החשוב".

 

התשובה של פייסבוק ()
התשובה של פייסבוק

 

מאורעות תרפ"ט, אומר וישניה, היו למעשה סדרה של פרעות אלימות ומעשי טרור נגד היישוב היהודי בארץ ישראל, והיישוב היהודי בחברון היה מוקד מרכזי. 133 יהודים נרצחו ו-399 נפצעו. "מדובר בכנס לציון אירוע היסטורי. אנו שוללים מכל את התיוג הפוליטי שנעשה לכנס חשוב זה, וחלילה מקווים שפייסבוק לא 'מוחק' אירועים מההיסטוריה של ישראל".
 

מפייסבוק ישראל נמסר בתגובה: "לקראת הבחירות השקנו בישראל את הכלים לשקיפות פוליטית במודעות ולכן כל מי שמעוניין לפרסם מודעות שעוסקות בנושאים פוליטיים או שקשורים לבחירות צריך לעבור הליך אישור קצר שלאחריו הוא יוכל לפרסם באופן שקוף מודעות פוליטיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים