שתף קטע נבחר

"הברחתו של סעיד מולאי תוכננה מראש"

ראש הוועד האולימפי האיראני סלחי אמירי תקף את יו"ר התאחדות הג'ודו העולמית מריוס ויזר על כך שסייע לאיראני לערוק לגרמניה: "יש לו קשר הדוק למשטר הציוני"

ראש הוועד האולימפי האיראני סלחי אמירי הגיב לסערת הג'ודוקא סעיד מולאי שעזב לגרמניה בתום אליפות העולם שבה נאלץ להפסיד בחצי הגמר. בראיון לרדיו באיראן, אמירי תקף את יו"ר התאחדות הג'ודו העולמית, מריוס ויזר: "הוא רוצה לפגוע בספורט ובג'ודו האיראני בכל מחיר. שלחנו ארבעה מכתבי מחאה לוועד האולימפי הבינלאומי ואנו ממתינים לתשובה".

 

"ראו את הדמעות והפחד בעיניים של מולאי"

 

"מה שקרה עם מולאי הוא תוכנית שתוכננה מראש ע"י יו"ר ההתאחדות העולמית", המשיך אמירי. "ממידע שיש בידינו, לוויזר יש קשר הדוק עם המשטר הציוני והוא גאה בכך וגם אישתו קשורה מאוד למשטר הציוני. בנסיעה האחרונה שלי ללוזאן נפגשתי עם חלק מראשי ההתאחדויות הבינלאומיות. אין לנו בעיה עם 54 ההתאחדויות בעולם למעט עם ויזר".

 

יו"ר איגוד הג'ודו העולמי מריוס ויזר  (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
יו"ר איגוד הג'ודו העולמי מריוס ויזר (צילום: אורן אהרוני)

 

"הוא מנסה באמצעות שקרים ובדרך לא מוסרית ולא הגיונית להעביר את הספורטאים שלנו מלהתחרות תחת הדגל המקודש של הרפובליקה האסלאמית לדגל אחר. למרבה המזל, עד היום הוא לא הצליח בכך. בפגישה בת שעתיים שקיימתי עם ויזר, שמתי לב שהוא אינו נוהג באופן דיפלומטי. הדגשתי בפניו שההתנהגות שלו חורגת מעקרונות האמנה האולימפית".

 

סעיד מולאי (צילום: AFP)
הסאגה לא קרובה להסתיים. סעיד מולאי(צילום: AFP)

 

"שלחתי מכתב לוועד האולימפי העולמי ומחיתי בחריפות על ההתנהגות שלו. העובדה שהוא לקח את מולאי לחדר שלו כדי לשכנע אותו להתחרות תחת דגל אחר, הצמיד לו איש אבטחה והכין לו כרטיס טיסה לגרמניה, מצביעה על כך שהוא פועל ממניעים פוליטיים. התאחדות הג'ודו העולמית מעוניינת להפוך את הנושא לפוליטי כדי לשרת את המשטר הציוני. מולאי נתון במשבר נפשי והמסרים שהוא מעביר אליי מצביעים על כך שהוא מעוניין לשוב לאיראן ואני השבתי לו שאין שום בעיה שיחזור. צריך להבהיר לציבור שהמשטר הציוני מתאמץ להילחם נגד המהפכה האסלאמית בכל הזירות", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איגוד הג'ודו העולמי
סעיד מולאי
צילום: איגוד הג'ודו העולמי
מומלצים