שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי שזומן למשרד רה"מ: יו"ר ארגון המורים משהה את העיצומים
  אחרי שיחה עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה הודיע רן ארז על השהיית העיצומים עד אחרי פגישה שתיערך במשרדו של נתניהו. בעקבות ביטול העיצומים, הלימודים בתיכונים ייפתחו מחר כרגיל. ארז הכריז על העיצומים בעקבות צווי המניעה שקיבל לפני פתיחת שנת הלימודים

  סיבוב פרסה: יו"ר ארגון המורים הכריז אמש (ג') על השהיית העיצומים שתוכננו להיום, שבמסגרתם היו אמורים הלימודים להתחיל בשעה 10:00. זאת לאחר שזומן לשיחה במשרד ראש הממשלה שתתקיים בימים הקרובים. ארז הכריז על השהיית העיצומים לאחר שיחה עם מנכ"ל משרד רה"מ. מוקדם יותר פורסם לראשונה ב-ynet על העיצומים המתוכננים.

   

  העיצומים הוכרזו אחרי שבשבוע שעבר הוציא בית הדין לעבודה צווי מניעה להשבתת הלימודים בתיכונים על ידי הארגון. מוקדם יותר הגיוש המרכז השלטון המקומי ומשרדי האוצר והחינוך בקשה לבית הדין הארצי לעבודה למניעת העיצומים של ארגון המורים. אך עם ביטול העיצומים, כאמור, אין בה צורך.  

   

  מסיבת עיתונאים של ארגון המורים (צילום: מוטי קמחי)
  יו"ר ארגון המורים רן ארז(צילום: מוטי קמחי)

  "אנחנו ממשיכים במאבק", אמר ארז ל-ynet לפני שהוחלט להשהות את העיצומים. "אם אין אני לי מי לי. הוצאת צווי המניעה ב-1 בספטמבר לא פתרה שום בעיה. משרדי החינוך והאוצר מטאטאים הכל מתחת לשטיח, לכן אנחנו נאלצים להתחיל בסדרה של עיצומים - וכבר מחר הלימודים יתחילו בשעה 10:00 בבוקר. כל הבעיות שעליהן הכרזנו נותרו בעינן. לא מדברים איתנו בצורה עניינית ולא מקיימים איתנו דיונים ענייניים. שום בעיה לא נפתרה. הכול מטאטאים מתחת לשטיח".

   

  ארז וארגונו חתומים על הסכם שכר קיבוצי עד פברואר 2022 שבמסגרתו התחייבו ל"שקט תעשייתי". ארז מצדו טוען כי ההתחייבות תקפה רק לעניינים שעליהם הוסכם, ולא לעניינים אחרים הקשורים לתנאי העסקתם של המורים בחטיבות העלינות. ההליך המשפטי היחידי שיכול למנוע את השבתת הלימודים היום - זו בקשה דחופה לצו מניעה נגד המהלך.

   

  לפי תגובת יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, מהלך כזה צפוי להתרחש. "יו"ר ארגון המורים רן ארז מפר באופן בוטה את החלטת בין הדין כשמנסה לפגוע בתלמידים ולשבש את שנת הלימודים בכל מחיר", טען ביבס. "אם לא יהיה מוכן לקיים דיון ענייני בנושא, ונידרש לכך שוב - נפנה לבית הדין באופן מיידי ואני סמוך ובטוח שנקבל את הגיבוי המתאים גם מהמדינה".

    

  בקשת צווי המניעה: יו"ר ארגון המורים בבית הדין לעבודה    (צילום: משה מזרחי)

  בקשת צווי המניעה: יו"ר ארגון המורים בבית הדין לעבודה    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בשבועות האחרונים, לקראת מועד פתיחת שנת הלימודים, הכריז ארז על כמה סכסוכי עבודה בנושאים שונים, בהם בעניין מורי הקבלן, הסדרת תנאי מנהלי בתי הספר, אי שוויון בקבלת פרסי הצטיינות בין מורי החטיבות העליונות לחטיבות הביניים, ועל כך שמורים נדרשים לפעולות שמירה על התלמידים בטיולים השנתיים בלילות.

   

  מרכז השלטון המקומי ועיריות תל אביב-יפו, ירושלים וחיפה, ביקשו אז להוציא צווי מניעה - וקיבלו. בבקשה פירטו באריכות מדוע ארז אינו יכול להשבית לפי חוק את הלימודים בתיכונים, וכינו את התנהלות הארגון "חוסר תום לב קיצוני".

   

  בבקשה לצווי המניעה לגבי איום ההשבתה הקודם נכתב כי "ההכרזות על סכסוכי העבודה עומדות בניגוד להתחייבויות הארגון בהסכם 2018 ולפסיקת בית הדין, ובכל מקרה הארגון לא יכול לנקוט בצעדים ארגוניים על בסיס ההודעות הללו". עוד נטען בבקשה כי הכרזת הארגון בעניין פרסי ההצטיינות אינה קבילה, שכן היא נוגעת למורי חטיבות הביניים ומכאן שארגון המורים העל-יסודיים, המאגד את מורי התיכונים, אינו הארגון היציג שלהם.

   

  באשר לטענותיו על כך שהמורים נדרשים לשמור על התלמידים במהלך הלילות בטיולים השנתיים נכתב: "אחת לתקופה הארגון מעלה 'בעיה' או 'טענה' חדשה בנוגע לטיולים, כאילו היו דבר חדש ולא חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך מקום המדינה לפחות". את הבקשה סיכמו הרשויות כשציינו כי "אין כל הצדקה לנקוט צעדים ארגוניים שכן אין לצעדים אלה כל תכלית לקדם הידברות או משא ומתן".

   

  צעד נוסף שעליו הכריז אתמול ארז הוא בעניין השמירה על הטיולים. במכתב ששיגר לשר החינוך רפי פרץ ומנכ"ל משרדו שמואל אבואב נכתב כי "אם עד סוף ספטמבר לא ימצא פתרון מוסכם עמנו על אי שמירה ע"י המורים בטיולים - יופסקו כל הטיולים אחרי חג הסוכות".

   

  מטעם יציגים – ארגון עובדי ההוראה, נמסר בתגובה: "סבב נוסף וקצר מהרגיל במלחמה בין ארגון המורים להסתדרות המורים על חשבון ציבור עובדי ההוראה ותלמידי ישראל הסתיים. כל זמן ש-200 אלף עובדי ההוראה מפוצלים בין שני ארגוני עובדים עות'מאניים אזרחי ותלמידי ישראל ימשיכו לשלם את המחיר. בכל פעם מחדש רן ארז ויפה בן דוד באיומי הסרק שלהם ממשיכים להשניא את ציבור עובדי ההוראה על אזרחי ישראל ומוכנים להקריב את כולנו והכל בשביל תמונה בעיתון או מפגש עם פוליטיקאים".

   


  פורסם לראשונה 03/09/2019 17:50

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים