שתף קטע נבחר

בעיית האיירפודס של הרכבת התחתית ב-NY

בלי חוטים שיעצרו אותן בדרך למטה, אוזניות רבות מוצאות את דרכן למסילות של הסאבוויי. איש תחזוקה: "הן קטנטנות וקשה לאתר אותן, מזל שהן לבנות". האם אזהרה במערכת הכריזה תשכנע את הנוסעים להיזהר יותר ליד הפסים?

אוזניות טרו וויירלס (True Wireless) הן להיט ענק ברחבי העולם. אנליסטים מעריכים כי לא פחות מ-120 מיליון יחידות יימכרו במהלך 2019, כאשר המותג הפופולרי ביותר הוא איירפודס של אפל. אבל היעדר החוטים, שהופך את האוזניות האלה לנוחות כל כך, טומן בחובו בעיה רצינית: אם הן נופלות מהאוזניים, אין מה שיעצור אותן בדרך למטה. וברכבת התחתית של ניו יורק זו צרה של ממש.

 

אוזניות איירפודס ברכבת התחתית (עיבוד תמונה. צילום: shutterstock)
חילצתם את האוזניות? עכשיו נקו אותן מהזוהמה(עיבוד תמונה. צילום: shutterstock)

 

הניו יורקרים אמנם מחוברים מאוד לאיירפודס שלהם, אבל ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי זה לא מונע מזוגות רבים של אוזניות ליפול למסילות של הרכבת התחתית מדי יום. עובדי תחזוקה יכולים להרים אותן מהמסילות באמצעות מכשיר מיוחד, אבל בחלק מהמקרים הנוסעים מחליטים לצאת על דעת עצמם לפעולת חילוץ מסוכנת במטרה להציל את האוזניות שעולות כ-159 דולר. הם לא רק מסכנים את חייהם, אלא גורמים לעתים גם לשיבושים בתנועת הרכבות.

המצב חמור עד כדי כך שב-MTA, רשות התחבורה העירונית שאחראית על הרכבת התחתית, שוקלים להשתמש במערכת הכריזה כדי לבקש מהנוסעים להימנע מלהכניס או להסיר את האוזניות האלחוטיות בזמן שהם נכנסים לרכבות ויוצאים מהן.

 

הדור השני של האיירפודס (צילום: אפל)
איירפודס. הדור השלישי בדרך(צילום: אפל)

 

סטיבן דלוגינסקי, מפקח בתחום התחזוקה ברכבת התחתית, סיפר ל"וול סטריט ג'ורנל" כי באחד הימים האחרונים קיבלו הוא ואנשיו 18 בקשות לאתר ולחלץ חפצים אבודים - ובשישה מקרים היה מדובר באיירפודס. "הן קטנטנות וקשה לאתר אותן", הוא אומר, "המזל שלנו הוא שהן לבנות".

 

קיץ של אבידות 

מאז שאפל השיקה את הדור החדש של האיירפודס במרץ, חלה עלייה במספר האוזניות שנופלות לפסים בסאבוויי. בקיץ, לדברי דלוגינסקי, זה הגיע לשיא: הוא מעריך כי האוזניות מחליקות בקלות בגלל החום והלחות שגורמים לאנשים להזיע. ויש עוד סיבה: בניגוד ליצרניות אחרות, אפל לא מספקת למשתמשים מתאמים לאוזניים, ולכן אצל חלקם האיירפודס לא יושבות היטב.

 

מישהו ראה במקרה את האיירפודס שלי? (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
מישהו ראה במקרה את האיירפודס שלי?(צילום: Shutterstock)

 

מסתבר שהבעיות לא נגמרות עם החילוץ: המסילות של הרכבת התחתית מטונפות ומלאות בחולדות. האם בטוח להכניס את האוזניות לאוזניים אחרי ש"בילו" במקום כל כך מלוכלך? זאת דילמה שאיתה מתמודדים בעלי האיירפודס אחרי ששוככת ההתלהבות מהאיחוד המשמח עם האוזניות היקרות שלהם.

 

לצערו של דלוגינסקי, בעיית האיירפודס עשויה להחמיר בקרוב. שוק אוזניות הטרו וויירלס גדל במהירות ובחודשים הקרובים עשויה אפל להכריז על דור חדש של האיירפודס, לראשונה עם ביטול רעשים אקטיבי ועמידות בפני מים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיבוד תמונה. צילום: shutterstock
בעיית האיירפודס של הרכבת התחתית ב-NY
עיבוד תמונה. צילום: shutterstock
מומלצים