שתף קטע נבחר

יעלון: "אנחנו לא נגד חרדים, אנחנו נגד סחטנות"

לאחר שגנץ אמר אתמול שיקרא לליכוד להצטרף לממשלת אחדות חילונית, טען היום חברו לרשימה באולפן ynet שאינם פוסלים חרדים, אלא רק את "מי שמאפשר לנתניהו קואליציה המבוססת על סחטנות". ישראל ביתנו: "מהלך מתואם עם החרדים". דרעי: "גנץ נגרר אחרי לפיד וליברמן"

 

 

מספר 3 בכחול לבן, משה (בוגי) יעלון ניסה להסביר הבוקר (יום ד') באולפן ynet את אמירתו של יו"ר הרשימה בני גנץ אתמול באותו אולפן כי ינסה להקים "ממשלת אחדות חילונית", ואמר כי אינו פוסל חרדים אלא רק את "מי שמאפשר לנתניהו ממשלה קיצונית של חסינות וסחטנות".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

יעלון הוסיף: "הבסיס לקואליציה הוא 70 מנדטים של כחול לבן והליכוד שהיו בבחירות הקודמות ומייצגים את עם ישראל. לליכוד כנראה אין בעיה עם המצע שלנו, לישראל ביתנו אין בעיה עם המצע שלנו. אם החרדים ירצו להצטרף אלינו הם זה יהיה כפוף לקווי היסוד שלנו. אני לא פוסל אף אחד".

משה בוגי יעלון (צילום: רז גרוס)
משה (בוגי) יעלון באולפן ynet(צילום: רז גרוס)

 בני גנץ (צילום: אבי מועלם)
גנץ באולפן ynet אתמול. החרדים זעמו(צילום: אבי מועלם)

המפלגות החרדיות הגיבו אתמול בזעם להצהרת גנץ וטענו כי זו היא ההוכחה ש"אג'נדת יאיר לפיד" נגד החרדים משתלטת על המפלגה. ביהדות התורה אמרו כי "יצא המרצע מן השק. לאחר שניסה במשך תקופה ארוכה להסתיר את דעותיו ואף עשה הכל כדי לבדל את עצמו מיאיר לפיד שותפו, היום מתברר שאין כל הבדל ביניהם. השותפות שלו עם יאיר לפיד מעידה עליו את אמרת חז"ל "אוי לרשע ואוי לשכנו". יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר הבוקר: "כואב ומצער מאד שגנץ נגרר אחרי לפיד וליברמן ובחר בדרך של שנאה, התנשאות ושיסוי ציבור בציבור רק כדי לקושש קולות".

 

 

בישראל ביתנו טענו הבוקר כי הצהרת גנץ הייתה מתואמת עם החרדים. "ההודעה שיצאה אתמול מטעמו של גנץ היתה במסגרת תיאום מוקדם בינו לבין ליצמן וגפני, שחיכו עם תגובות מוכנות מראש שיצאו דקה אחרי ההודעה של גנץ. ברור שהגורמים שהכי חוששים מהתחזקות "ישראל ביתנו" הם המפלגות החרדיות ו"כחול לבן", ושיתוף הפעולה ביניהם רק מחזק את הכוונות האמיתיות של גנץ לאחר הבחירות".

 

יעלון שלל את הטענות: "אנחנו מדברים עם כל מי שמוכן להיכנס תחת האוהל של "ממשלת אחדות ממלכתית ליברלית". לנוכח העובדה שאנחנו רואים מי הגורמים שמתכוונים לתת חסינות לנתניהו, אז כנגד זה אנחנו מחדדים מסרים".

דרעי, נתניהו וליצמן. החרדים לא ילכו עם כחול לבן (צילום: AP, אלכס קולומויסקי) (צילום: AP, אלכס קולומויסקי)
דרעי, נתניהו וליצמן. החרדים לא ילכו עם כחול לבן(צילום: AP, אלכס קולומויסקי)

הוא הוסיף: אני הופעתי לא מעט בתקשורת החרדית ואמרתי לחרדים שלכולנו בכחול לבן יש אינטרס לשלב אותם. אנחנו הוכחנו כרמטכ"לים לשעבר איך משלבים אותם בלי לעשות דה לגיטימציה, אנחנו נגד דה לגיטימציה לשום מגזר לא ימין לא שמאל, לא אשכנזי לא חרדי ואנחנו אומרים רוב עם ישראל נמצא במקום מסוים ולא צריך לשעבד או להקריב את כל האינטרסים של עם ישראל לטובת החסינות של נתניהו".

 

-האם אתה חושב שהמגזר הזה, החרדי הוא סחטני?

 

"זה תלוי במי שמנהל משא ומתן מולם. בקואליציה שיש בה 70 מנדטים כמו בבחירות הקודמות, לכחול לבן והליכוד מי יסחט אותנו? מי שירצה להצטרף ברוך הבא, לפי קוויי היסוד שלנו".

 

 

 

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) הסביר הבוקר באולפן ynet מהו התסריט היחידי שיאפשר להם לשבת עם גנץ בממשלה: "רק אם בראשות הממשלה יעמוד נתניהו וקווי היסוד יהיו של גוש ימין ושמירה על מסורת ישראל והציבור המוחלש בפריפריה, וגנץ ייפרד מלפיד, אז זה ייתכן. אנחנו מצפים מהליכוד לנאמנות מוחלטת. אני בטוח שנתניהו רואה בנו שותפים טבעיים יחד עם כל הגוש הימין והדתי ואין שום סיבה שהשותפות הזאת לא תמשיך".

 

יעלון טען שבליכוד מבינים שיצטרכו להפרד מנתניהו וכך תתאפשר הקמת הממשלה: "כל מי שעיניו בראשו מבין שכבר בבחירות הקודמות בנימין נתניהו נכשל להרכיב קואליציה. הדרך הנכונה, דרך המלך הדמוקרטית הייתה להחזיר את המנדט לנשיא, הנשיא היה מטיל את זה או על בני גנץ או על מישהו אחר מהליכוד. אנשים מהליכוד מבינים שבנימין נתניהו הפך לנטל. הם לא יודעים איך להשתחרר מזה, כי הוא תפס אותם כבני ערובה".

 

-למה שהם יידעו אחרי הבחירות? מה השתנה?

 

"אני מקווה שאחרי הבחירות יהיה מצב שאנחנו נוביל, נקבל את המנדט ואז הם יראו לו את הדרך החוצה. אנחנו מדברים עם כולם, בליכוד גם רואים את המצב. את החוויה של לפזר את הכנסת וללכת לבחירות בפעם הקודמת כולנו חווינו. אני מאמין שרבים מהאנשים שלא העזו בפעם הקודמת יעזו הפעם".

 

השתתף בהכנת הידיעה: קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רז גרוס
משה יעלון באולפן ynet
צילום: רז גרוס
מומלצים