שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אושר: 1.6 מיליון ש׳ לעבודות אבטחה בבית נתניהו בקיסריה

  במקביל לשיפוץ בבית הפרטי של נתניהו אישר משרד ראש הממשלה תוספת חריגה של 1.6 מיליון שקל לעבודות שם. גורמים בכירים במשרד ניסו למנוע זאת, ללא הצלחה. הם חששו שההוצאה לא קשורה רק לצורכי אבטחה "מיידיים" כפי שהוסבר, אלא יותר לתחום הבינוי

  ביתו של נתניהו בקיסריה (צילום: שאול גולן "ידיעות אחרונות") (צילום: שאול גולן
  ביתו של נתניהו בקיסריה(צילום: שאול גולן "ידיעות אחרונות")

  משרד ראש הממשלה אישר הוצאה כספית בהיקף חריג של 1.6 מיליון שקל, עבור עבודות שנעשו בבית הפרטי של בנימין נתניהו בקיסריה. זאת, לטובת מה שהמשרד הגדיר "פערי אבטחה חמורים וליקויי בטיחות שדורשים טיפול מיידי". כך נודע ל-ynet. האישור ניתן במקביל לעבודות השיפוץ בבית, בעלות של 160 אלף שקלים.

   

  הזמנת העבודות בוצעה על-ידי אגף הביטחון במשרד ראש הממשלה, שבראשו עומד אלון חליווה שמקורב לרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. בתפקידו הקודם חליווה שימש סגן ראש יחידת מגן – היחידה לאבטחת אישים של משרד רה"מ – והיה מופקד על אבטחתם של רעיית ראש הממשלה ובניהם של הזוג. חליווה זוכה בתקופה זו להערכה רבה מצד בני הזוג נתניהו. אגף הביטחון היה זה שפנה בעבר לחשב הכללי במשרד האוצר, בבקשה שירכוש עבור שרה נתניהו רכב ממוגן.

   

  לאחרונה אגף הביטחון במשרד הגיש בקשה לאשר תקציב של 1.6 מיליון שקלים לעבודות בבית בקיסריה. גורמים בכירים במשרד רה"מ ניסו ללא הצלחה לבלום את ההוצאה החריגה וטענו שיש חשש שמדובר בהוצאה שלאו דווקא קשורה לענייני אבטחה גרידא, אלא יותר לתחום הבינוי. מנגד, גורמים במשרד רה"מ טענו שמדובר בין השאר על התקנת אמצעי אבטחה מתוחכמים ותחזוקה של אמצעים קיימים.

  ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ממריאים לביקור מדיני בלונדון (צילום: חיים צח, לע
  הזוג נתניהו עולה למטוס לפני ההמראה ללונדון אתמול(צילום: חיים צח, לע"מ)

  לפני כשנה הוגבהה הגדר שמקיפה את הבית בקיסריה בכמטר וחצי, במימון המדינה. אגף הביטחון במשרד רה"מ מסר אז כי "הגבהת הגדר נעשתה בשל צורך אבטחתי ובהתאם לדרישות והנחיות אגף הביטחון והשב"כ". לא נמסרה מה הייתה עלות הגבהת הגדר.

   

  מני נפתלי, מי שהיה אב הבית במעון ראש הממשלה בשנים 2012-2011, סיפר כי בתקופתו, שרה נתניהו ביקשה כמה פעמים ממשרד ראש הממשלה להגביה את הגדר המקיפה את הבית. עם זאת, במשרד הייתה התנגדות לבקשה ונטען שאין לכך הצדקה אבטחתית. "היה ויכוח סוער בתוך בית רה"מ שהייתי עד לו, שגם נתניהו השתתף בו. עזרא סיידוף (אז סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד רה"מ ומקורב לבני הזוג נתניהו - א"א) פנה לשב"כ וביקש אישור להגביה את הגדר ואמרו לו שאין צורך אבטחתי כי ראש הממשלה לא נמצא הרבה בקיסריה וברגע שהוא שם, הם פרוסים על הגדר. עזרא אמר לשרה נתניהו בתוך בית ראש הממשלה: 'אני לא יכול להגביה את הגדר'. וראש הממשלה אמר לה שאם הוא לא יכול – אז אין אפשרות. שרה נתניהו השיבה: 'ומה יהיה כשלא תהיה ראש ממשלה?'".

   

  בעבר מימנה המדינה שתילת עצי דקל בתוך הבית הפרטי בקיסריה כדי ליצור הסתרה של הבית – וגם אז הנימוק היה ביטחוני. כמו כן פורסם כי משרד המשפטים בלם בקשה לשיפוץ הבית הפרטי בקיסריה בעלות של 450 אלף שקל, בנימוק שמדובר בבקשה מופרזת ולא חוקית. משרד רה"מ הוריד את עלות השיפוץ ל-160 אלף שקל.

   

  ממשרד רה"מ נמסר בתגובה: "טענות שגויות. גורמי הביטחון הם שקבעו כי במעון הפרטי ישנם פערי אבטחה חמורים וליקויי בטיחות שדורשים טיפול מיידי. הצרכים הוגדרו אך ורק ע"י גורמי הביטחון המוסמכים על אבטחת רה"מ ואושרו בהתאם לנהלים על פי דין והוראות החשב הכללי. הטיפול בפערי האבטחה ואתגרי הביטחון נעשים בהתאם לדרישות העדכניות וכן מבוצעות גם עבור ראשי ממשלה קודמים בסכום של מאות אלפי שקלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן "ידיעות אחרונות"
  הבית בקיסריה
  צילום: שאול גולן "ידיעות אחרונות"
  מומלצים