שתף קטע נבחר

ריבלין: "כולנו מוטרדים מפני הצורך בבחירות נוספות תוך זמן קצר"

נשיא המדינה חנך את קריית החינוך החדשה במועצה האזורית אשכול. בשיחה עם התלמידים התייחס להתבטאויות השנויות במחלוקת במערכת הבחירות: "זה לא השיעור שאנחנו רוצים להקנות לכם"

נשיא המדינה ראובן ריבלין השתתף היום (ה') בחנוכת קריית החינוך החדשה במועצה האזורית אשכול. בשיחה עם התלמידים הוא התייחס להתבטאויות השנויות במחלוקת במערכת הבחירות ושיגר מסר לילדים. לאחר מכן הוא ביקר את גדוד התצפיות של אוגדת עזה.

הנשיא ראובן ריבלין מבקר בקריית החינוך החדשה באשכול, עוטף עזה (צילום: חיים הורנשטיין)
ריבלין עם התלמידים בעוטף עזה(צילום: חיים הורנשטיין)

ריבלין פנה אל התלמידים ואמר כי הוא מניח שהם חשו שההורים בבית "מוטרדים כמו כולנו מפני הצורך בבחירות נוספות בתוך זמן קצר כל כך. אולי שמעתם את ההורים נדהמים מהדרך שבה מתייחסים אחד אל השני המבוגרים שמבקשים להנהיג אותנו, וכל זאת כדי לזכות בתשומת ליבו של הבוחר".

 

הוא הוסיף: "זה לא השיעור שאנחנו רוצים להקנות לכם, הילדים שלנו. אנחנו רוצים ללמד אתכם מהי דמוקרטיה חיה, משתנה, שבה כל אזרח יכול וצריך להשפיע לא רק בקלפי, אלא גם בחיי היומייום".

 

קריית החינוך באשכול מאחדת במתחמה שלושה בתי ספר יסודיים ומתבססת על תפיסה חינוכית חדשנית של מרחבי למידה פתוחים לצד חללי למידה בקבוצות קטנות. המבנים נבנו על פי הנחיות ביטחון מחמירות, והם ממוגנים.

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקור במועצה אזורית אשכול (צילום: מארק ניימן / לע
(צילום: מארק ניימן / לע"מ)

הנשיא הוסיף: "שמעתי שלשני בתי הספר החדשים עוד אין שמות, כי השמות והסמלים ייקבעו בתהליך קהילתי משותף. אני חושב שזה רעיון נפלא. זו הזדמנות ללמד את הילדים הנהדרים שנמצאים כאן ואת חבריהם המבוגרים והצעירים יותר, מהי דמוקרטיה".

 

גדי ירקוני ראש המועצה האזורית אשכול, אמר בחנוכת בית הספר: "קריית החינוך היא הביטוי המובהק והמרגש ביותר של הצמיחה וההתפתחות לאורך השנים במועצה האזורית אשכול, למרות ועל אף האתגרים הביטחוניים. הקמתה של הקריה זימנה לנו הזדמנות חד פעמית לייצר במערכת החינוך שלנו משהו חדש. החלטנו לראות בהזדמנות אוצר יקר מפז, שלקחנו אותו בשתי ידיים".

 

לאחר המפגש בקריית החינוך החדשה, ביקר ריבלין את התצפיתניות בגדוד האיסוף "נשר" באוגדת עזה, יחד עם מפקד האוגדה תא"ל  אליעזר טולדנו. "ילדי העוטף קמים כל יום בבוקר והולכים לבית הספר בלי דאגה, מפני שהם יודעים שאתן שמרות עליהם באלף עיניים. שמעתי על פעולותיכן בזמן אמת ואתן ללא ספק העיניים של המדינה בימינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
ריבלין
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים