שתף קטע נבחר

התגלחנו עם מכונה שעולה 2,000 שקל

ה-S9000 פרסטיג', ספינת הדגל החדשה של פיליפס, חותכת לא רק את הזיפים - אלא גם את זמן הגילוח. ועוד לא דיברנו על הטעינה האלחוטית

זה לא טריוויאלי שמכשיר לשימוש אישי, שאינו סמארטפון, מחשב או טאבלט, משתרבב למדור הזה. אבל במציאות שבה שואבי אבק כוללים מעבד חזק יותר מזה שהטיס בעבר חלליות, כמה רחוקה מכונת גילוח עם טעינה אלחוטית, רכיבי ננו, מחשב פנימי ועשרות חיישנים, מטלפון סלולרי?


יצרניות מכונות הגילוח פונות לפלח מצומצם יחסית: בשוליים - לגברים שומרי מצוות, שעדיין מעדיפים את המראה החלק על הזקן המגזרי, ובמרכז - לגברים שמעדיפים את הפתרון היבש, המהיר והנייד.

 

פיליפס S9000 פרסטיג' (צילום: פיליפס)
מחשב פנימי ועשרות חיישנים. S9000 פרסטיג'(צילום: פיליפס)

 

שנים ניצבת פיליפס ההולנדית בחזית היצרניות הללו, לצד רמינגטון ובראון. ה-S9000 פרסטיג' היא ספינת הדגל החדשה שלה. כשמה כן היא: מקרינה יוקרה - מעיצוב מתכתי בוהק ומראה חללי, דרך צג גדול ומשטח הטענה אלחוטית ועד למחיר המפולפל.

 

הרכיב המרכזי של המכונה, שלושת ה"ראשים" שבאים במגע עם הפנים, הם מלאכת מחשבת ארגונומית: בזכות מערכת נסתרת של קפיצים, הם מתאימים עצמם ונצמדים כמו כפפה גם למורדות הצוואר ולשיפולי הסנטר. הציפוי הפלסטי החלק בטבעות מונע חיכוך ותורם לתחושת גלישה. ובאשר לאיכות – מבחן התוצאה קובע: פנים חלקות למשעי בתוך זמן קצר במיוחד: היכונו לחיסכון של שליש מהזמן שהקדשתם לגילוח בעבר.

 

לחצן דקיק בחזית מאפשר לבחור בין שלוש רמות עוצמה, בהתאם לרגישות העור. גם אחרי שבחרתם, חיישן מיוחד בודק את צפיפות הזיפים 15 פעם בשנייה ומסדיר בהתאם את מספר סיבובי הלהבים. הגליוטינות, כלומר 72 הלהבים המשוננים שמאחורי הקלעים, הן תוצר של ננו-טכנולוגיה, לצורך חיתוך בדיוק גבוה ובמהירות של 150 חיתוכים בדקה.

 

לפי מדד העוצמה המשעשע של פיליפס לענייני גילוח, הפרסטיג' "מתאימה גם לגילוח זקן בן 7 ימים". זה בהשוואה לדגמים נחותים יותר, ש"מתאימים לזקן בן 3 ימים בלבד". המכונה גם עמידה במים באופן מוחלט, ואפילו מומלצת לגילוח עם קצף או במקלחת. יותר מזה: התחזוקה שלה מחייבת שטיפה אחרי כל שימוש. פיליפס אפילו לא מצרפת לערכת המכשיר את המברשת הקטנה המסורתית. תשטפו וזהו.

 

לשלוף ציפורניים 

במכונות הדור החדש, הטרימר, מיישר הפיאות והזקנקנים, הוא רכיב נפרד. כדי להפעילו, יש לשלוף קודם את הראש הרגיל, ולהחליפו בטרימר. המעבר הזה מסורבל וגוזל זמן, אבל בדגם שבדקנו לפחות הסיבה ברורה: הטרימר מאפשר חמש דרגות לפי אורך השיער, הוא גם "מעצב זקן", והופך את המכונה לייעודית עבור בעלי זקנקן זיפים.

 

הצורך הלא-אלגנטי לשלוף רכיב ממקומו חוזר בפרסטיג' גם בפתיחת חלקו העליון של הראש לצורך שטיפה וניקוי. אין לחצן זעיר שמקפיץ אותו אוטומטית: צריך למשוך, בציפורניים. זה יוקרתי זה?

 

החידוש הגדול, משטח הטעינה האלחוטית, מדליק. כשתניחו עליו את המכונה תידלק סביבה טבעת אור מרשימה, ותוך 3 שעות יציין הצג 100 אחוזי טעינה. אבל רגע – מי צריך את זה בדיוק? כמה נורא כבר יכול להיות חיבור לכבל רגיל, פעם בשבוע וחצי-שבועיים?

 

המחיר: 2,190 שקל לדגם SP9861/16. דגם ללא מטען אלחוטי וסטרימר רגיל (SP9820/12) יעלה 1,790 שקל

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים