שתף קטע נבחר

בכירי זהות תומכים בימינה: "צריך להצביע אסטרטגית"

אחרי שיו"ר זהות הודיע על תמיכה בליכוד, שלושה מבכירי מפלגתו הודיעו על תמיכה ברשימת ימינה: "המפלגה הטובה ביותר לרעיונות הליברליים והשוק החופשי". שקד בירכה: "שמחים על כך שאתם רואים בנו בית". במפלגת האם תקפו: "הם מסרבים לכבד הכרעה דמוקרטית"

 

 

שבוע בלבד אחרי שיו"ר זהות, משה פייגלין, הודיע על הסרת מועמדותו ותמיכה בליכוד, הודיעו הערב (ה') בכירי מפלגתו, שהוצבו במקומות הראשונים ברשימת זהות, כי הם תומכים במפלגת "ימינה" בבחירות לכנסת ה-22.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

גלעד אלפר מסיבת עיתונאים עם חברי מפגת זהות לשעבר (צילום: טל שחר)
אלפר. "בסיטואציה הפוליטית הנוכחית צריך להצביע אסטרטגית"(צילום: טל שחר)
 

בכירי זהות גלעד אלפר, ליבי מולד ורפאל מינס הודיעו הערב על תמיכתם במפלגת "ימינה" וכי בכוונתם לקדם את הנושאים שהיו חלק בלתי נפרד ממצע זהות, בעיקר סביב כלכלה וערכים ליברליים.

 

אלפר אמר במסיבת העיתונאים: "כולנו מבינים שבבחירות הקרובות אין מפלגה מושלמת, זהות לא מתמודדת ואין מפלגה ליברלית אמיתית. אבל הפוליטיקה היא אמנות האפשר, ובסיטואציה הפוליטית הנוכחית עלינו להצביע אסטרטגית, באופן שיקדם את הערכים הליברליים בצורה הטובה ביותר. אנו משוכנעים שהמפלגה הטובה ביותר לרעיונות הליברליים והשוק החופשי היא מפלגת הימין החדש שבבחירות האלה היא חלק מרשימת ימינה".

נפתלי בנט גלעד אלפר מסיבת עיתונאים עם חברי מפגת זהות לשעבר (צילום: טל שחר)
אלפר ובנט(צילום: טל שחר)

הוא הוסיף: "קיבלנו מהם התחייבות ברורה שמפלגת הימין החדש תצא לדרך עצמאית אחרי הבחירות ותצא מרשימת ימינה, שכוללת אנשים ורעיונות שמאוד זרים לאידיאולוגיה שלנו. לאחר הבחירות נמשיך לעקוב מקרוב אחרי התנהלותם של שקד ובנט, ואם אכן נמצא שהימין החדש היא המפלגה שמקדמת באופן הטוב ביותר את רעיונות החופש והחירות נשקול אפילו הצטרפות למפלגה".

 

יו"ר ימינה איילת שקד בירכה אותם על המעבר: "אנחנו מאוד שמחים על הבחירה שלכם בימינה ועל כך שאתם רואים בנו בית. אנחנו מאוד שמחים, אבל לא מאוד מופתעים. לא מופתעים כי גם כשהייתם חלק ממפלגת האחות שלנו - חזון החירות שלכם היה חלק משמעותי מהזהות של ימינה".

נפתלי בנט איילת שקד מסיבת עיתונאים עם חברי מפגת זהות לשעבר (צילום: טל שחר)
שקד. "שמחה שאתם רואים בנו בית"(צילום: טל שחר)

היא הוסיפה: "אני מודה לכם על ההצטרפות שלכם ועל התמיכה שלכם. אני מתכוונת להיעזר בכם מכל בחינה. בחשיבה שלכם, באמונה שלכם, בתפיסת העולם הכלכלית שלכם, כל אלה משותפות לנו, ולכן חשובות לי כל כך. אתם מכפילי כוח משמעותי עבורנו".

 

שותפה למפלגה, נפתלי בנט, בירך גם הוא את המצטרפים החדשים: "אני גאה שהיום אנחנו יוצאים יחד למסע למען החירות בישראל. אני גאה שכל שביקשתם בחודש האחרון היה מהות, ולא ג'ובים. יישום רעיונות, ולא בקשות אישיות".

 

החלטת הבכירים לתמוך בימינה מגיעה ברקע מגעים אינטנסיביים שנוהלו בין הצדדים בימים האחרונים לקידום ערכים ורעיונות משותפים של ליברליזם, כלכלה חופשית וחירות הפרט.

 

במפלגת זהות הגיבו למעבר הבכירים ותקפו: "יש מי שמסרבים לכבד את ההכרעה הדמוקרטית ומעדיפים לתמוך ברשימת בנטשקד שחבריה נבחרו על פיו של בנט ובהנהון ראש של שקד. הצמד בנט שקד שניסה להחריב את מפלגת הבית היהודי מנסה כעת לפגוע גם בזהות ובליכוד. הנכלוליות והחתרנות של הצמד לא יקדמו אותם בהנהגת החברה הישראלית ורק ימשיכו להמאיסם עליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
בנט עם גלעד אלפר
צילום: טל שחר
מומלצים