שתף קטע נבחר

המהומות בגבול הרצועה: שני פלסטינים נהרגו, חמאס איים בתגובה

כ-6,000 פלסטינים השליכו אבנים ומטענים לעבר כוחות צה"ל, שירו לעברם באמצעים לפיזור הפגנות. שני פלסטינים נהרגו במהלך העימותים, ובתגובה איים חמאס שישראל "תישא באחריות לפשע". לוחמי צה"ל עצרו שני חשודים שחצו את גדר המערכת ללא נשק

שני פלסטינים, ביניהם נער בן 17, נהרגו אחר הצהריים (יום ו') במהלך הפגנות "צעדות השיבה" בגבול רצועת עזה. אחד מהם נהרג במוקד בצפון הרצועה והשני נהרג מזרחית לעיר עזה. בתגובה איים חמאס כי "ישראל תישא באחריות המלאה לפשע הזה". עם זאת, חמאס עדיין נמנע בהודעתו מלומר כי מדובר בהרוגים ומשתמש בביטוי ''דריכה על דם המפגינים הלא אלימים''. גם בג'יהאד האיסלאמי הטילו את האחריות על ישראל.

 

כ-6,000 פלסטינים השליכו אבנים ומטענים לעבר כוחות צה"ל שירו באמצעי לפיזור הפגנות. לוחמי צה"ל עצרו שני חשודים שחצו את גדר המערכת בצפון רצועת עזה לשטח ישראל. על החשודים לא נתפס נשק והם הועברו לחקירה. כמו כן, כוחות צה"ל זיהו מספר חשודים שחצו את הגדר בצפון ובדרום הרצועה ולאחר מכן שבו לשטח הרצועה. מצה"ל נמסר כי "הפרות הסדר נשאו אופי אלים במיוחד שכלל השלכת כמות גדולה של מטענים, רימונים ובקבוקי תבערה לעבר הגדר וכוחות צה"ל. ניכרת השחתה של הגדר במספר מוקדים, ועלו מספר ניסיונות התקרבות לגדר המערכת".

 

אי סדר בעזה (צילום: AFP)
המהומות בגבול הרצועה(צילום: AFP)

 

אי סדר בעזה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

אי סדר בעזה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

אי סדר בעזה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

בשבוע שעבר נפצע חייל צה"ל באורח קל במהלך הפגנות. הוא נפגע מפיצוץ של חזיז או רסיס של רימון, שאותם השליכו המתפרעים הפלסטינים. לפי צה"ל, מפרי הסדר השליכו רימונים ומטענים לעבר גדר המערכת, ואחד מהם גרם ככל הנראה נזק לרכב צבאי.

 

בתחילת השבוע הפסיקה ישראל את צמצום הדלקים לתחנת הכוח ברצועת עזה, שקוצצה בעקבות ירי הרקטות לעבר ישראל, לאחר שבשיחות בין משלחות חמאס ובכירי המודיעין המצרי בקהיר בסוף השבוע שעבר התחייבו ראשי חמאס כי ההפגנות על הגדר בגבול רצועת עזה יהיו מרוסנות. כך מסרו מקורות פלסטיניים ל-ynet. אך כאמור, בשבוע שעבר התקיימו הפגנות, שנמשכות גם היום.

 

לפני כשבוע דווח בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר" כי בשיחות בין משלחת חמאס ובכירי המודיעין המצרי בקהיר, הציעו המצרים הסכם להפסקת אש ארוכת טווח מול ישראל, תמורת הקלות במצב ההומניטרי והכלכלי ברצועה. לפי הדיווח, המצרים הזהירו את בכירי חמאס כי במקרה שתיפתח חזית מול ישראל מעזה תוך כדי הסלמה בצפון, ישראל צפויה להנחית על הרצועה מהלומה קשה וכואבת. 

 

על פי הדיווח, ההקלות שעליהם שוחחו הצדדים כוללות אישור מצרי להגדלת כמות הסחורות הנכנסת לרצועה דרך מעבר רפיח והקלות במעבר ליוצאים מהרצועה למצרים.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ההפגנות על גבול הרצועה
צילום: AFP
מומלצים